Skocz do zawartości

Materiał pod żywicę


Emil
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jakiego materiału używacie podczas robienia słupków. Zawsze używałem rajstopy ale szukam czegoś grubszego które po posmarowaniu żywicą stworzy grubą mocną ściankę. Oczywiście bez przesady polaru nie szukam :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze używałem rajstopy

polecam zimowe podkolanowki

jest grubszy, wiecej wsiaka zywicy a powierzchnia nadal jest gladka

 

ale szukam czegoś grubszego które po posmarowaniu żywicą stworzy grubą mocną ściankę.

my uzywamy tkaniny na maskownice - jedna warstwa zywicy i mozna smialo oklejac gotowe slupki ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do dziewczęcych t-shitów - nie trzeba brać po 50 zł/szt. Wystarczy przejść się do najbliższego lumpexu - zwłaszcza jak są wyprzedaże. Można dostać za grosze

 

Niektóre już odpowiednio wyprofilowane :D

 

Ja używałem rajtuza, skarpetki, bluzki i rozciągliwego materiału kupionoego w pasmanterii. Najbardziej lubie kilka warstw rajtów.

Frotki nigdy nie używałem. Łatwo nasiąka żywicą??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pawle, domyślam się, że osoba z twoim doświadczeniem kładła na to jeszcze włókno szklane.

Nie znam twoich przypadków, ale u mnie się to sprawdziło bardzo dobrze i to nie jeden raz ;)

 

Pawle, domyślam się, że osoba z twoim doświadczeniem kładła na to jeszcze włókno szklane.

Nie znam twoich przypadków, ale u mnie się to sprawdziło bardzo dobrze i to nie jeden raz ;)

 

Pawle, domyślam się, że osoba z twoim doświadczeniem kładła na to jeszcze włókno szklane.

Nie znam twoich przypadków, ale u mnie się to sprawdziło bardzo dobrze i to nie jeden raz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musze poszukac grubszych rajtów, ja z t-shirtem mialem ten problem ze jesli trzeba bylo go dobrze wyprofilowac potrafiły powstac fałdki które trzeba pozniej maskowac za słabo sie rozciagał. Rajstopa damska plus wykończeniówka jest fajna kiedy słupków nie trzeba pozniej demontować :)

Nie wyobrazam sobie kłaść maty na rajstope, wystarczy szpachla do szlifowania, jak miała by wyjsc w trakcie obróbki mata na wierzch...nie mam cierpliwosci :D

Wole położyć troche wiecej szpachli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie się to sprawdziło bardzo dobrze i to nie jeden raz ;)

pytanie tylko jaki material - ten ktory uzywalem nie byl za gladki i dlatego takie cos wyszlo

 

Nie wyobrazam sobie kłaść maty na rajstope, wystarczy szpachla do szlifowania, jak miała by wyjsc w trakcie obróbki mata na wierzch...nie mam cierpliwosci

Wole położyć troche wiecej szpachli.

ja jednak nakladam dla spokoju

 

http://img22.imageshack.us/img22/4059/slupkizywica.th.jpg

 

kolega dla klientow laminuje tylko tkanine na maskownice (duzo wiecej zywicy chlonie) i wykonacza szpachla

czasami od srodka wypelnia szpachla z wloknem szklanym - to w zupelnosci wystarcza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeciez mozna bardzo łatwo zrobic duzo mocniejszą konstrukcję od posmarowania podkolanówki czy innych t-shit-ów...

- dajesz pończoche / rajstopę (a to dlatego ze idealnie zrobi ci ładny opływowy kształt przy małych "naprężeniach" na zamocowany krążek pod tweeter)

- smarujesz pończoche / rajstope żywicą,

- kładziesz pierwszą warstwe włókna szklnaego,

- czekasz aż troche przeschnie,

- kładziesz drugą warstwę włókna szklanego,

- po wyschnięciu pewne niedociągłości szlifujesz,

- nakładasz kit z włóknem szklanym - szlifujesz

- nakładasz kit do wykończenia szlifujesz

- mozna malować / oklejać jak sie chce...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...