Skocz do zawartości

Pytanie o podłączenie


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytano,mianowicie jak podłączyć drugi wzmacniacz? Obecnie mam podłączony tak ja w opcji nr1

 

1

-aku-wzmacniacz-i ze wzmacniacz do kondensatora = ze wzmak robi jako rozdzielacz :)

 

http://s4.ifotos.pl/mini/1png_rnpqxse.png

 

2

-aku-wzmacniacz-ze wzmacniacz do kondensatora i z kondensatora na 2 wzmacniacz

 

http://s2.ifotos.pl/mini/2png_rnpqxaq.png

 

3

-aku-kondensator-wzmak1 z kondensatora-wzmak2 z kondensatora

 

http://s4.ifotos.pl/mini/3png_rnpqxqx.png

 

 

Najbardziej interesuje mnie opcja nr2 czy tak będzie ok i nic się nie stanie ??

 

Z góry dzięki za odpowiedź :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby być naprawdę upierdliwym i trzymać się zasad to należało by spytać - czy gdziekolwiek zmienia się przekrój kabla?

 

Taki mały off top ale troche na temat - dziś miałem starcie z podwykonawcą. Miał rozprowadzić okablowanie gniazd bytowych od rozdzielnicy do paru pomieszczeń. Planu czy projektu brak - nie był na tym etapie wymagany. Zrobił to w ten sposób - Od rozdzielnicy obwód na jedno pomieszczenie, 30m 3x2.5mm YDYp 450/750V, w pomieszczeniu do pierwszego gniazda a od tego gniazda do następnego 3x1.5mm YDYp i tak dalej. Obwód zabezpieczony S301 B16. Poprawnie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no nie ma sie z czego śmiać wolę zapytać niż coś zepsuć, czyli opcję nr2 mogę zastosować i nie będzie problemu ? W rysunku nr1 25mm2 idzie do wzmaka nr1 i reszta na 16mm2 do wzmaka 1 i 2 tak to chciałem zrobić :) czy to zło zapytać ? :)

 

 

dan124 jeśli masz głupio docinać to lepiej nic nie pisz :) nie lepiej odpowiedzieć na pytanie, czy to tak boli ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zmieniasz przekrój kabla, musisz zmniejszyć zabezpieczenie do konkretnego przekroju. Czyli łopatologicznie mówiąc - zastosować rozdzielacz który rozdzieli 25mm kw na 2x16 i te 16 zabezpieczy odpowiednimi bezpiecznikami.

 

No i już błahy temat przestał być śmieszny. W pewnych wypadkach to kwestia pożaru samochodu a nawet życia. Więc nie warto o tym zapominać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakiej grubosci przewody masz od aku do konda

 

W rysunku nr1 25mm2 idzie do wzmaka nr1

 

Wg. mnie najlepsza jest opcja nr 3 ale musiszpamiętać o tym, że:

 

Jeśli zmieniasz przekrój kabla, musisz zmniejszyć zabezpieczenie do konkretnego przekroju. Czyli łopatologicznie mówiąc - zastosować rozdzielacz który rozdzieli 25mm kw na 2x16 i te 16 zabezpieczy odpowiednimi bezpiecznikami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę zakładał nowego tematu, bo pytanie pokrewne.

Mianowice mam do rozdzielenia kabel 35mm2 na dwa wzmacniacze, planowo miałem rozdzielić na 2x20mm2, niestety we wzmacniaczu AA 120.2 terminale są bardzo małe i ciężko jakoś sensownie upchać taki konektor, stąd pytanie czy mogę bez obaw zapodać kabel 10mm2 pod tego audio arta, prad w nim nie duży 20A, a ma zasilać tylko tweetery,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

planowo miałem rozdzielić na 2x20mm2, niestety we wzmacniaczu AA 120.2 terminale są bardzo małe i ciężko jakoś sensownie upchać taki konektor

 

sa przeciez do kupienia redukcje jako konektor, wkrecasz w niego przewod a na koncu jest redukcja na mniejszy przekroj, zamawiasz taki jaki potrzebujesz i po problemie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sa przeciez do kupienia redukcje jako konektor, wkrecasz w niego przewod a na koncu jest redukcja na mniejszy przekroj, zamawiasz taki jaki potrzebujesz i po problemie :)

poradziłem sobie w trochę inny sposób, mianowicie spiłowałem delikatnie boki konektorów i teraz pasuje idealnie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...