Skocz do zawartości

Pare pytań dotyczących podłączenia przedniego zestawu.


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

Mam do was kilka pytań.

 

Mój samochód to Alfa Romeo 145.

 

Zakupiłem taki zestaw: http://allegro.pl/glosniki-hertz-dsk-165-wzmacniacz-blaupunkt-gta260-i2197951108.html

 

I teraz mam pytanie czy wymiana kabli w alfie będzie potrzebna ? jeśli tak to ile ?

 

Moje tylnie głośniki to JBL GTO 525E (45W RMS) niestety będą musiały być podłączone pod radio bo wzmacniacz tylko 2 kanały.

 

Kable które bym kupił to : http://allegro.pl/sinuslive-kl2-5-kable-glosnikowe-2x2-5mm-i2160940525.html czy będę musiał kupować całą szpulę 15,5 m ?

 

I jeszcze muszę wygłuszyć przednie drzwi i tył samochodu i czy to się sprawdzi i czy 22 sztuki wystarczą na tył i przód : http://allegro.pl/wygluszajaca-mata-bitumiczna-standard-boll-i2179813237.html ?

 

I jak to wszystko podłączyć z głową ?

Jestem tu nowy także proszę o wyrozumiałość.

Pozdrawiam.

 

moje radio to Kenwood kdc wf431 4x 45W

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim skromnym zdaniem nie opłaca się wstawiać głośników w tylne drzwi bo i tak ich nie usłyszysz. Nie ma też sensu tłumić tyłu. Lepiej kasę którą miałbyś wydać na maty do tyłu wydaj na ulepszenie przodu (lepsze głośniki, wzmak lub radio). Pewniejszymi matami będą stp, u mnie (alfa 156) na przód wystarczyło 5 sztuk. Co do kabli idących od radia do głośników przy Twoim sprzęcie nie ma to sensu, mam MT 6 na oryginalnych kablach i nic złego się nie dzieje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

POSTARAM SIĘ UJĄĆ TO JAK NAJPROSCIEJ I DOSŁOWNIEJ JAK SIE DA - po prostu zbyt cięzko jest udzielić rad wypisując jakie kable ile co, czemu głosniki z tyłu czego oczekujesz bo potrzeba by na to ok 3-4 stron A4, na prawde bez ściemy, musisz sam poczytac na kazdy temat bo rzeczy które mozna tu wypisac są nawet DZIESIĄDKI RAD taka prawda, a czytając podobne tematy 1 po 2 bedziesz wyłapywać od razu.

 

Ludziom się nie chce 100000 razy tego samego pisać prawda ? Jaki wzmacniacz czy głosniki w 4 czy 2 ohm a czemu tak a nie inaczej a sub ? czy bez ? co chcesz uzyskać, jaki to wogole wzmacniacz czemu te głosniki a potem sie zacznie co to HPF LPF jak "SKRĘCIĆ GAINA" a wygłuszenie auta a czym a czemu a ile a taniej sie nie da ? a panele pod głosniki ? a szyba mi sie nie otwiera do konca a to . to to to pstro i tak w kółko, dlatego nie ma sensu tu rad udzielać.

 

Jak wszystko podłłączyć z glową ? Wg zasad i sztuki Car Audio :) to jest najlepsza i najbardziej precyzyjna odp wg mnie. A jak co z czym to poczytasz skoro masz czas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chcesz cos ad kabli, to patrzac na zdjecie, to minusowy jest krotki, pewnie do aku raczej nie starczy (pewnie wczesniej bylo brane z budy). To kup sobie taki sam przekroj jak masz na 'plusie' i wystarczajaco dlugi, zeby minus wziasc bezposrednio z aku. Inna sprawa, ze pytanie czy ta sygnalowka da rade - na pewno bedzie miala duzo wiekszy wplyw na dzwiek niz przewody glosnikowe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na pewno bedzie miala duzo wiekszy wplyw na dzwiek niz przewody glosnikowe.

 

Jeśli w sprzęcie budżetowym a nawet i tym z wyższej półki będziesz w stanie usłyszeć różnicę to.. naprawdę gratuluje słuchu oraz możliwości zmiany brzmienia w tak banalny sposób jak wymiana kabli :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wymiana jakichkolwiek kabli mam się nie przejmować ? W takim razie ostatnie pytanie aby więcej osób się wypowiedziało wygłuszać całe drzwi od środka i całe z zewnątrz czy samymi matami otwory zakleić i po sprawie. Liczy się dla mnie przede wszystkim miły bass.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wymiana jakichkolwiek kabli mam się nie przejmować ? W takim razie ostatnie pytanie aby więcej osób się wypowiedziało wygłuszać całe drzwi od środka i całe z zewnątrz czy samymi matami otwory zakleić i po sprawie. Liczy się dla mnie przede wszystkim miły bass.

 

Mówisz, że masz czas więc zanim zadasz kolejne pytania - odszukaj w google Faq Nazara i przeczytaj. Potem użyj forumowej szukajki wpisując np wygłuszenie oraz inne, nurtujące Cię frazy. Zobaczysz jak szybko sam dojdziesz do odpowiedzi. Kol. Blackdragon dobrze to ujął.

 

waski, chyba ze ma sygnałówki te "chinskie" są po 7 zł za 5m z przesyłką i bez ekranu to ja powiem Ci ze roznica jest kolosalna :)

 

tanie 2xRCA 5m z allegro Kabel 2 x RCA - 2 x RCA 5m standard (KPO2610-5) FV (2173705951) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

 

Kwestia ekranowania jest oczywista. Jednak brzmienia jako takiego nie zmienia. To, że szumi i piszczy to inna sprawa. Sygnał "bazowy" pozostaje nie zmieniony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nawet w srodku nie wygłuszaj bo wg przy tej mocy itd nie ma sensu - to jest moje zdanie, poprate moimi eksperymentami.

 

Zaklej tylko otwory (odpływowe nie) tak by były sztywne i nie pracowały, nie dały się wginać palcem prawie.

(moj patent na srednie otwory bez wstawiania blaszek itp to MATA - ŻYWICA - MATA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

waski, chyba ze ma sygnałówki te "chinskie" są po 7 zł za 5m z przesyłką i bez ekranu to ja powiem Ci ze roznica jest kolosalna :)

 

tanie 2xRCA 5m z allegro Kabel 2 x RCA - 2 x RCA 5m standard (KPO2610-5) FV (2173705951) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

 

Kwestia ekranowania jest oczywista. Jednak brzmienia jako takiego nie zmienia. To, że szumi i piszczy to inna sprawa. Sygnał "bazowy" pozostaje nie zmieniony.

 

A powiem Ci, że kiedyś kupilem 10 szt takich RCA po 1zł/szt i nawet jak nie miały na swojej drodze zadnych zakłucen (kable przeciagniete na szybko po zewnątrz auta. To na prawde ja bym sobie dał reke uciąć ze dzwięk znacznie odstawał od normalnego RCA - chyba ze na prawde to było mega placebo ale takie MEGA :P:)

 

waski, chyba ze ma sygnałówki te "chinskie" są po 7 zł za 5m z przesyłką i bez ekranu to ja powiem Ci ze roznica jest kolosalna :)

 

tanie 2xRCA 5m z allegro Kabel 2 x RCA - 2 x RCA 5m standard (KPO2610-5) FV (2173705951) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

 

Kwestia ekranowania jest oczywista. Jednak brzmienia jako takiego nie zmienia. To, że szumi i piszczy to inna sprawa. Sygnał "bazowy" pozostaje nie zmieniony.

 

A powiem Ci, że kiedyś kupilem 10 szt takich RCA po 1zł/szt i nawet jak nie miały na swojej drodze zadnych zakłucen (kable przeciagniete na szybko po zewnątrz auta. To na prawde ja bym sobie dał reke uciąć ze dzwięk znacznie odstawał od normalnego RCA - chyba ze na prawde to było mega placebo ale takie MEGA :P:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ściągnąłem jakis poradnik w PDF chyba Nazara i tam jest dosłownie wszytsko jak po mojej myśli 2,5 mm kabelki wygłuszanie całych drzwi 12 mat na jedne itd... więc chyba tez tak zrobię bo chce wykrzesać z tego zestawu maximum bo juz nie będę go zmieniał.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myśle ze przy tym sprzęcie i głosniakach tak zrobione drzwi ze na full torpeda, a tylko załatane otwory matą i zywicą to nie bedzie miało proporcjonalnego przełozenia na poprawe w basie.

 

Drzwi na "odpierdziel" to starczy ci pewnie 4 plajsterki APP (to co wyslales) i zywicy z utwardzaczem pomiędzy 2 warstwy APP od jakiegos kolegi z warsztatu gdzies (ok 100ml) a moze juz wogole ktos ma ze znajomych mate dekarską ma to 4 kawałki 50x25 cm starczą by zrobić pare drzwi to juz są grosze.

 

Koszt na oko to 30 zł :) - mega budżet

A jak chcesz "dobrze" drzwi zrobic materiałem dalej budzetowym to to ok 120-140zł

 

A jak wczesniej pisalem duzej roznicy przy tym sprzecie i mocy to nie ma sensu wg mnie tak inwestowac. Chyba ze w przyszłosci jest szansa ze zmienisz przód itp, ze jest to auto na conajmniej parenascie miesięcy to sie opłaca robic ;) - TO TYLKO MOJE ZDANIE :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnie pytanie i już zmywam się, ile metrów kabli potrzeba na podłączenie tego zestawu co kupiłem czyli przód + tył ( tył podłączony do radia ) przód do wzmaka

 

No to się pogrążyłeś.... Podaj adres to przyjadę, wezmę metrówkę i zmierzymy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...