Skocz do zawartości

Ciężki przeciwnik;) Nagłaśniamy BMW 7er e38. Dobór klocków.


fck44
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Piszę z takim pytaniem. Co można zrobić z e38, zeby grało to sensownie? Jak wiadomo nawet seryjne wygłuszenie z DSP "dupy nie urywa"

 

MA BYĆ TO GRANIE STRICTE SQ. ŻADNE ŁUBUDUBU :wink: (chodź lubie mocny, dynamiczny i punktowy bas)

 

Oczywiście wygłuszenie drzwi i dystanse pod 16cm. 2way czy opłaca się inwestować w 3way? Aktywnie czy pasywnie?

 

Jaki sub? Preferuje raczej granie w zamkniętej skrzynce.

 

Co z radiem? Obecnie jest navi 16:9 http://www.reveuro.c...mw-e38-740i.jpg i co w związku z tym zrobić? Fajnie by było zostawić ori wygląd deski tym bardziej, ze mam tutaj BC i navi.

 

Co z głośnikami w drzwiach tylnych? Niby zazwyczaj będę jeździł sam ale fajnie by było jakby i z tyłu coś ładnie zagrało.

 

Budżet hmm... Przód +/- 2kzł już ze wzmacniaczem (Może stara seria lotusów reference może ten zestaw: http://allegro.pl/morel-supremo-elate-sw-5-elate-sw-9-i2191841109.html (nie wiem kompletnie jak to gra) ?)

Sub. z 2.5kzł ze wzmacniaczem. (Jest akurat naleśnik ale w 10" więc chyba się nie sprawdzi w tak dużym samochodzie, może hx2?)

Radio? No własnie nie wiem co tutaj robić.

 

Na odpowiednie materiały na wygłuszenie kasy nie liczę bo się znajdzie;)

 

SPRZĘT OCZYWIŚCIE W UŻYWCE

 

Z góry dzięki za odpowiedzi i pozdrawiam.

 

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawiając tuner BM24(ten sam co masz u siebie do odbioru radia i ogólnie dźwięku) od kumpla przy okazji wyprowadziłem 2 pary RCA.

Na forum 7er jest opis naprawy tunera BM24 oraz informacja skąd można pobrać sygnał dla RCA.

 

U kumpla pozostajemy przy 5"(13cm). Ma zestaw VDO Dayton HPC1300. Póki co zbiera się za zrobienie dystansów i wygłuszenie drzwi, ale kiedy to nastąpi to już wielka niewiadoma :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może by tak wyrzucic głośniki z tylnej półki to da nam troche dojscia basu z bagażnika?

 

A pozatym co z jednostka sterującą? Mógłbym jakoś zostawić obecną i dorzucic procka czy nie ma takiej opcji? Jeśli nie to jaka jednostka 2din do 2.5k w używce nada się do procka? Nie lubię trochę obecnego grania alpine'y (ostre, bez życia, nienaturalne)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...