Skocz do zawartości

8 Letnia opona do ścigacza !!??


blackdragon8904
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Oponę 8 letnią nigdy bym nie założył na ścigacza, guma po 4-5 latach robi się twarda, traci swoje właściwości. Nieważne czy się ją przechowuje w super warunkach.

Lepiej kup jakąś młodszą używkę.

 

Nie do końca się zgodzę, akurat warunki mają tutaj sporo do powiedzenia... Często widuję zawodników (KJS'y i inne pojeżdżawki, oczywiście samochodowe), którzy jeżdżą na starszych(4-5lat) oponach, sam na takich startowałem i jakoś nie odczułem dramatycznej różnicy... 10 lat to owszem, ale 4-5? Przesada.

 

Swoją drogą te 4-5 lat to na podstawie jakichś badań, czy prywatna obserwacja?

 

Co oczywiście nie zmienia faktu, że do mocnego ścigacza i jeżdżenia po drogach publicznych nawet bym się nie zastanawiał i kupił nówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą te 4-5 lat to na podstawie jakichś badań, czy prywatna obserwacja?

 

Oczywiście z własnych obserwacji, opona już nie jest wtedy taka miękka, na zimowych np można to najlepiej dostrzec, ale to inna bajka, no tyle że ja mówię akurat o samochodowych, że tak zauważyłem, bo nie mam motocykla ;). No i wiadomo każda opona jest inna itd. Oczywiście 4-5 lat to wiadomo że się jeździ i może przesadzam, ale jakbym miał 8 letnią oponę, to nawet bym się nie zastanawiał, czy ją założyć.

Ale to tylko moje spostrzeżenie nie poparte żadnymi badaniami. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytałem, bo może jakiś link czy coś... Ja również piszę na podstawie doświadczeń samochodowych.

 

Moim zdaniem warunki trzymania opony mają kolosalne znaczenie - możesz to sam sprawdzić wystawiając kilka sztuk opon na różne warunki, przerzucając je zgodnie z zaleceniami producenta albo nie etc. Gwarantuję Ci, że opona wystawiona np. na podwórku, będzie po 2-3 latach w zupełnie innym stanie niż ta, z odpowiednio utrzymanego magazynu (temperatura, poziom wilgoci, przerzucanie etc.).

 

Jeśli zaś chodzi o motocykl, to tak jak napisałem - nawet dla świętego spokoju w głowie, założyłbym nówki/super używki np. po jednym sezonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gwarantuję Ci, że opona wystawiona np. na podwórku, będzie po 2-3 latach w zupełnie innym stanie niż ta, z odpowiednio utrzymanego magazynu (temperatura, poziom wilgoci, przerzucanie etc.).

 

No jeżeli już używasz takich przykładów, to nawet bym nie śmiał się z nimi nie zgodzić.

 

Jeśli zaś chodzi o motocykl, to tak jak napisałem - nawet dla świętego spokoju w głowie, założyłbym nówki/super używki np. po jednym sezonie.

 

Otóż to :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MEGA WIELKIE DZIĘKI ZA ODP :D WYCIĄGNĄŁEM ODPOWIEDNIE WNIOSKI :) KUPIE NÓWKĘ :) myśle ze do 600 zł coś znajde na tył, bo przÓd jest ok jeszcze na sezon spokojnie :)

 

PS Fotki musze zrobic dopiero bo zadnych nie mam a przy takiej pogodzie fotki wyjdą jak by się "postarzał" o 10 lat :D

 

Temat mozna zamknąć jestem juz w 100% przekonany ze nie warto żydzić paru stówek za zdrowie i zycie swoje bądz czyjeś :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warunki przechowywania opony to bardzo ważna rzecz, kiedyś widziałem porównanie (niestety nie mam linka) opon Metzeler Z6 chyba, nówki i nowej ale leżakowanej, 6 letniej, test odbywał się na torze wyścigowym i wynik porównania był taki że nie ma żadnych różnic między tymi oponami...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie o takich leżakach mówiłem w kontekście KJS'ów etc. To normalna sytuacja że się kupuje takie opony masowo do jeżdżenia na torze. Nie sądzę żeby ktoś ryzykował utratę cennych sekund przez leżakowane opony. Gdzieś oczywiście granica jest, ale bliżej jej do 10 lat niż 4-5 (zakładając że mówimy o poprawnych warunkach przechowywania) :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...