Skocz do zawartości

Car audio w busie


RydeR
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

 

Od kilku dni zastanawiam się nad rozmieszczeniem i wyborem głośników do mojego busa.

 

Posiadam:

- radio pionieer DEH-2000MP

- wzmacniacz sony xplod XM-1002HX

- dwa dwudrożne głośniki blaupunkt 90W 4ohm

 

Moje pytanie brzmi: Jakie głośniki dokupić i jak je rozmieścić w busie, aby pasażerowie z tyłu nie słyszeli tylko basu, a z kolei ci z przodu tylko wysokich tonów. Chodzi mi o jakość dźwięku a nie o ostre łupanie basu.

 

Myślałem aby blaupunkty zamontować z przodu w desce rozdzielczej, po środku busa dwa głośniki magnat dark power 132. A na samym tyle 2 głośniki magnat dark power 203. Co myślicie o tym rozwiązaniu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z nagłośnień w takich busach - wiem, że jeden zestaw na tył dla pasażerów nie wystarczy - tzn, pasowało by dać głośniki z przodu i z tyłu kabiny, połączyć je szeregowo i podpiąć pod tylne kanały radia. Jak chcesz - wtedy możesz dać zestaw odseparowany na przód dla siebie a faderem sterować głośnością. Ważne żeby głośniki z tyłu miały maskownice - bo pasażerowie trzymając się za rączkę czasem przywalą w głośnik albo umyślnie coś wykombinują. Szkoda tylko ze radio nie ma wyjsc rca i będziesz musial podawać przez hiinput. I wzmacniacz dwukanałowy - więc ciężko to jakoś ogarnąć :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę mieć ewentualnie do dyspozycji jeszcze radia:

 

- Panasonic CQ-1303NE

- Blaupunkt travelpilot DX-R52

- Pioneer DEH-1820R

 

Które byłoby najlepsze ?

 

Mercedes jest długi, ale ma tylko 9 miejsc. Nie jeździ na linii, tylko dojeżdżamy z zespołem na próby i koncerty. Oryginalne 2 głośniki w desce rozdzielczej nie dają rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Blaupunkt travelpilot DX-R52

 

Zdecydowanie to - ma 2x rca i aux. Na wtycze miniiso. Dodatkowo mozna wgrac polska mape i chodzi :)

Wtedy można podpiąć wzmacniacze, ale w sumie głośniki magnata bym sobie odpuścił a zainteresował się czymś bardziej przyjaznym dla ucha w podobnej cenie.

A skąd jesteście tak btw? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteśmy z okolic Tarnowa. :) Dobra. Czyli radio blaupunkta. A te głośniczki blaupunkta w deske montować ? Zaproponuj mi coś, bo nie mam ani pojęcia ani pomysłu jak zrobić żeby było dobrze. Chce wykorzystać to co mam i dokupić jeszcze jakieś głośniki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze to ci w czyms pomoze , kolega z osiedla u mnie ma T4 , on sobie rozplanowal tak ze w desce 2 way 13 tw slupek oczywiscie , w tylnym przedziale usunal jeden fotel srodkowy i wsadzil tam skrzynke ravemaster , dodatkowo nad glowami pasarzerow siedzacych z tylu dal wspolosiowe glosniki 3 drozne calosc zasilana 2 piecami crunch x4150 chyba i cp syntex , tak to sobie rozplanowal basem to nie loi az tak ale daje to daje ze nie idzie wysiedziec w srodku

 

ps tak jak i ty on tez lata po weselach dodatkowo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja bym radził tak:

 

Wsadzić z przodu głośniki: http://allegro.pl/nowosc-zestaw-gms1865-gms25c-koszalin-i2179909188.html

Zasilić to z radia.

Do wzmacniacza podłączyć i zamontować z tyłu głośniki jakieś współosiowe, np. http://allegro.pl/infinity-8003i-super-glosniki-tanio-i2189252010.html - będzie i bas, i dobre pasmo średnio - wysokotonowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja bym radził tak:

 

Wsadzić z przodu głośniki: Nowośc! zestaw: GMS1865 +GMS25C KOSZALIN (2179909188) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Zasilić to z radia.

Do wzmacniacza podłączyć i zamontować z tyłu głośniki jakieś współosiowe, np. INFINITY 8003i " SUPER GŁOŚNIKI TANIO (2189252010) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. - będzie i bas, i dobre pasmo średnio - wysokotonowe.

 

moze kolega niech najpierw okresli budzet jakim dysponuje na ta zabawe i dopiero bedzie mozna cos mu doradzic / podpowiedziec bo o tym nic nie mowil a moze ma wiekszy niz ty przewidujesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...