Skocz do zawartości

Jaka skrzynia do JL 10W3V3-4


miro1983@vp.pl
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. W jakiej skrzyneczce najlepiej czulby sie ten glosnik? Producent zaklada ze w zamknieta 17,7l a BR 31,9l.Czasami z zaleceniami producenta bywa roznie. Ktos cwiczyl je juz w skarzynkach zalecanych czy tez sam cos kombinowal? Chcialbym szybko, z mieskiem i z miare fajnym zejsciem. Ma uzupelnic pasmo od 80Hz i jak najnizej bez utraty dynamiki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te glosniki znakomicie sprawdzaja sie w obudowie zamknietej

nie bawilem sie 10" w b-r ale 8" zaczelo strasznie buczec... co prawda obudowa byla za duza (bo kto normalny ma na stanie obudowe b-r 10 litrow 35Hz?) ale przyjemniej gral w zamknietej

 

zrob te 18-20 litrow i bedzie ok ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie gra w skrzyni dedykowanej zamkniętej. Skrzynie zrobiłem nieco większą potem jeszcze wsadziłem sporo watoliny i głośnik jak dla mnie zamulał, wg jego gra mi się słabo podobała zaczął bardziej buczeć. Wyjąłem watolinę, wsadziłem (przykleiłem) kawałki płyty żeby zmniejszyć objętość do tych 17,7l i teraz jest ok :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwestia netto czy brutto? Producenci różnie podają. Niektórzy podają pojemność do grania czyli odjąć litraż głośnika. Np żeby było 17l a sam głośnik zajmie 3l więc trzeba skrzynkę 20l. Ja miałem w 19l i jeszcze wełna w środku i dopiero coś tam się kleiło z przodem. Bez waty buczał. Ale i tak nie przypasował mi więc pograł 2 m-ce.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miro1983@vp.pl sorry przeczytałem tylko nagłówek ja mam 12V6V2 D4 i też mi się wydaje że w większej o jakieś 3 litry jest lepiej. Chociaż producent podaje wymiary skrzynki więc myślę że jest w to wliczony głośnik.

Ale tak jak mówisz czasem to co producent pisze nie pokrywa się z tym jakie brzmienie lubimy . Więc najlepiej zrobić skrzynkę większą i potem zmniejszać litraż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...