Skocz do zawartości

Czy ALPHASONIK A-240 pracuje w klasie A?


Gość groH
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

The siblings for 1984 were the 'Class A' A-265 (their flagship amp until the A-2125), the A-255, A-240B, and A-225. All of these amps were made in Korea, as well as the upcoming MA and PMA series as I recall.

 

 

 

 

 

The A-265 is the only "Class A" amp that does not use the Threshold/Pass bias circuit.

 

http://www.compendiumarcana.com/forumpics/A265a.jpg

 

 

w A klasie sa zawsze duze radiatory.Ten co pytasz to A/B.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo wzmacniacz nie zawsze musi mieć super hiper sprawność.

tak, ale nie w przypadku kiedy mamy ograniczenia zasilania

co innego w domu - trafa pare kVA to nie problem ;)

 

Z tym "prawie" też można trochę polemizować.

prawie, czyli zdazaja sie wyjatki

chyba tylko genesisy widzialem w klasie A

 

W większości przypadków "A" klasowców, tylko przedwzmacniacz pracuje w tej klasie...

w A klasie sa zawsze duze radiatory.Ten co pytasz to A/B.

ale mimo niewielkich mocy wcale nie sa duze wiec nie wiem czy to pelna klasa A
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli potraficie na oko stwierdzić w jakiej klasie pracuje wzmacniacz? Nie znam się na tyle na elektronice by rozróżnić klase A od A/B więc pytam a idą tropem dużych radiatorów ten wzmacniacz powinien być klasy A bo waży prawie 20kg i obydwa radiatory są dodatkowo chłodzone.

post-4206-0-13594500-1330353054_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli potraficie na oko stwierdzić w jakiej klasie pracuje wzmacniacz?

i tak i nie

patrzac na wnetrznosci i dane techniczne to tak - ale tylko roznice miedzy A i reszta

no i moze przez dlawiki mozna rozroznic cyfrowki

 

masz jakies dane tego wzmacniacza?

bo jezeli mowisz ze wazy az 20kg i ma dodatkowe chlodzenie to moze byc w klasie A, lub glebokiej klasie AB (wiekszy prad spoczynkowy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś pewien, że działają w klasie A?

przeczytaj co wyzej napisalem

 

 

Użytkownik waski dnia 27 luty 2012 - 12:19 napisał

W większości przypadków "A" klasowców, tylko przedwzmacniacz pracuje w tej klasie...

Użytkownik slawwmoir dnia 27 luty 2012 - 10:13 napisał

w A klasie sa zawsze duze radiatory.Ten co pytasz to A/B.

ale mimo niewielkich mocy wcale nie sa duze wiec nie wiem czy to pelna klasa A

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audioart 50HC, 100HC ... klasa A ...

 

ot co.

 

Taka jak i harman.

 

Te gienki ktore pracują w klasie A mają przeważnie też przełącznik do zasilania - i pracują wtedy w klasie G.

 

Generalnie im więcej prądu wzmacniacz ciągnie, a im mniej oddaje, tym mu bliżej do klasy A niż do B. I mówie tu o wzmacniaczach nafaszerowanych w stadko tranów i solidny zasilacz, ciężki i duży radiator a nie o firstach z zabezpieczeniem 2x30A :)

 

Na ampguts często przy mocach podają jaką wzmacniacz ma sprawność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audioart 50HC, 100HC ... klasa A ...

 

ot co.

Mam i wątpię w to. Jest to pewnie klasa AB. Radiator nie jest zbyt duży, a nie nagrzewa się specjalnie. Co innego Gienek B40, którego radiator nie jest wiele mniejszy, a jest znacznie cieplejszy podczas pracy przy samych tweeterach.

Ogólnie rzecz biorąc, klasę wzmacniacza można rozpoznać po jego właściwościach, takich jak praktyczna sprawność, która dla klasy A jest to 20-30% i po czasie przewodzenia elementu czynnego, który dla klasy A, to praktycznie cały okres przebiegu wejściowego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z pewnych źródeł wiedzy, posiadam info, że tylko stare Pionki ODR, stare Soundstream'y, ale też kilka sztuk dosłownie, oraz jeden Gienek, ale nie żaden SA 30 czy SA 50, tylko ten model: Genesis Dual Mono 'Class A', moc: 2x20 W, cena nowego: 1299 funtów, to pure class A, cała reszta piecy to tylko napis klasa A, nic więcej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cała reszta piecy to tylko napis klasa A, nic więcej.

A ja myślę, że się mylisz ;)

 

 

Niektóre wzmacniacze potrafią pracować w klasie A przy małych mocach(najczęściej do 2-3W), później zaczynają pracować w klasie AB.

Technics to rozwiązanie nazwał klasą AA.

 

 

Jak już ktoś wspomniał czasem oznaczenie klasy A dotyczy samego toru przedwzmacniacza

 

 

 

http://chomikuj.pl/cursor/Akustyka/Amplifier-Classes,1468631630.pdf

http://elportal.pl/pdf/k03/11_13.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeczytaj co wyzej napisalem

Przeczytałem.

oj chyba cos za wysoko mierzysz ;)

powiedzialbym ze raczej 5-20% no moze max 25%

Z tego co podaje większość źródeł, to wynosi ona do 15%.

 

Z pewnych źródeł wiedzy, posiadam info, że tylko stare Pionki ODR, stare Soundstream'y, ale też kilka sztuk dosłownie, oraz jeden Gienek, ale nie żaden SA 30 czy SA 50, tylko ten model: Genesis Dual Mono 'Class A', moc: 2x20 W, cena nowego: 1299 funtów, to pure class A, cała reszta piecy to tylko napis klasa A, nic więcej.

Pamiętam jak o tym rozmawialiśmy na afterparty. Wydaje mi się, że można by coś jeszcze do tego dorzucić, ale..

 

Co do Audio Arta 50hc, to nie wiem czy jest to klasa A, sądząc po parametrach (nie wiem czy oficjalnych) znalezionych w internecie.

2 x 25W @4ohms

2 x 50W @2ohms

2 x 100W @1ohm

1 x 400W @ 1 ohm bridged

jakoś mnie nie przekonuje. Myślę, że jest ktoś na tym forum, kto mógłby rozwiać wątpliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...