Skocz do zawartości

Pulsowanie głośnika


raptovny
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

mam wzmacniacz jbl cs 50.4 i po podłączeniu do niego głośnika, głośnik zaczyna pulsować. Jeśli zmniejszam moc na wzmacniaczu pulsowanie stosunkowo maleje.

Dzieje się tak na każdym kanale oraz na każdym mostku. Pulsowanie jednak ustępuje gdy odłączę kable RCA. Po odłączeniu jednej wtyczki pulsowanie jest o 50% słabsze. Wątpię jednak by była to wina kabli, gdyż wcześniej miałem tubę aktywną i nie miałem tego typu "przygód". Jenak z drugiej strony jedna z końcówek na kablu była urwana i dokręciłem inną i może tu jest błąd.

Głośnik jest niestety nie znanej mi firmy, gdyż nie ma na nim żadnych oznaczeń.

Niestety nie mam możliwości sprawdzenia wzmacniacza na innym głośniku i liczę na Wasze podpowiedzi.

Wszyscy piszą o świstach, zakłóceniach z silnika, a nie zauważyłem żeby ktoś miał taki problem jak ja.

z góry dzięki wszystkim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radio mam Pioneera deh-3500, i dzisiaj sprawdziłem na radiu kolegi (jakiś chiński Overmax) i jest to samo.

Jutro umówiłem się z kolegą który ma wolne RCA w domu, że podepniemy jego kablami i zobaczymy co się będzie działo.

A co do tej przejściówki żeby podłączyć mp3 czy tel, to postaram się w tym tygodniu wyskoczyć do jakiegoś sklepu i poszukać takowej. (uroki życia na wsi).

 

Dzisiaj spotkałem się z tym kolegą, i tak :

- podłączyliśmy radio na innych kablach, to samo, pomyślałem pewnie że wzmacniacz daje ciała...

- podłączyliśmy jego subwoofer pod mój wzmacniacz ii to samo, pulsowanie

 

Zapytałem go czy nie ma takiego kabla, i okazało się że ma, więc podpięliśmy mój telefon pod wzmacniacz i o dziwo żadnego pulsowania. Może to jego chińskie radyjko też ma jakąś wadę.

 

Teraz już sam nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za pewne też przełączaliście kable RCA przy włączonym radiu, co nie jest zalecane, bo przez to lecą bezpieczniki.

A jego zestaw gra ok? tzn jego radio + jego wzmacniacz?

 

Wniosek - czyli Twój kabel jest walnięty oraz bezpiecznik w radio także. Masz multimetr(miernik)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak - ustaw miernik na test diód albo omomierz na najniższy zakres.

 

Najpierw kable RCA. Sprawdź na obydwu chinchach czy pomiędzy:

- masą a bolcem(sygnałem) jest obwód otwarty.

- między masami poszczególnych chinchy jest zwarcie (4 konfiguracje)

- kanał lewy czy masę ma na początku i końcu kabla, to samo prawy.

To samo z bolcem sygnałowym.

 

Potem odepnij radio od zasilania i do masy w kostce radia wepnij jedną sonde, podepnij do radia kabel RCA, i wepnij go do wzmacniacza, drugą sonde do masy wzmacniacza ew. masy przy wtyku RCA przy wzmacniaczu.

 

Noi samo radio - masa radia ( czarny kabelek) i masa rca(chinch przy radiu)

 

Daj znać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie, jak nie urodzaj to sr.... :kwasny: Chciałem wszystko pomierzyć jak doradził kolega LightSound i co? i zonk, bo miernik padł. Spalił się, czy co nie wiem bo w ogóle się nie włączył. Jak coś się psuje to psuje się wszystko.

 

Jedyne co mogłem zrobić to podpiąłem masę prosto z aku, bo racja jest przykręcona do budy, ale to samo jest.

 

Może rzeczywiście to ten bezpiecznik chinch w radiu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I oto nastał wieczór w którym spokojnie usiądę i wreszcie się normalnie wyśpie, gdyż zagadka została rozwikłana.

Problemem było radio, nie wiem co mu było/jest ale podpiąłem jakiegoś JVC i hula, aż miło.

 

Dzięki wszystkim za zainteresowanie i podpowiedzi. Już wiem gdzie będę szukał pomocy, gdybym w przyszłości miał jeszcze jakieś problemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Schemat serwisowy do ręki, sprawdzić gdzie jest

Po co schemat skoro bezpiecznik masy jest w torze audio zaraz za mocowaniem gniazda RCA do płyty radia... Zajrzyj do podwieszonego topicu dot. zakłóceń i świstów bo bezpiecznik będzie w postaci smd albo zwężonej ścieżki. Żadnej filozofii nie potrzeba do naprawy:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...