Skocz do zawartości

Kabel pilota basu


koggi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Postanowiłem zamontować sobie wreszcie "pilota" basu do mojego PSX-D2 i tu pojawił się problem - brakuje mi około 1,5 m kabla, aby umieścić go tam gdzie chcę. Moje pytanie brzmi: czym przedłużyć taki kabel (koncówki takie jak przy kablu telefonicznym)? Czy istnieje taki przedłużacz gniazdo-wtyk do tego typu kabli? Jeśli zdecydowałbym się go ciąć i wstawiac odcinek brakujący, to ilu żyłowy powinien być to kabel (w ofercie są od 2 do 12 żył)?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eśli zdecydowałbym się go ciąć i wstawiac odcinek brakujący, to ilu żyłowy powinien być to kabel (w ofercie są od 2 do 12 żył)?

Popatrz na wtyczke i policz kabelki .

Przedłużaczy raczej nie kupisz bo telefoniczne maja tylko 2 żyły .

Trzeba zrobić samemu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz dokładnie na żyły w twoim kabelku, tzn ustaw wtyczki Rj w takim samym połozeniu i zobacz jak sa kolory i ile żyl i zrob nowy kabel dokładnie tak samo...... to jest bardzo proste.

 

Kupujesz w sklepie elektronicznym 2 wtyczki:

 

albo Rj 11 - ma 4 piny ( tzn miejsc jest na 6 żył ale sa tylko 4 środkowe blaszki )

 

albo RJ 12 - ma 6 pinów

 

do tego kabel 4 lub 6 żyłowy w postaci czarnej taśmy ( u mnie metr koszt. 70 groszy ) ... tyle metrów ile potrzebujesz.

 

Potem załatwiasz sobie zaciskarke do RJ 11 lub 12 bo jest dokladnie taka sama i zaciskacz to tak samo jak w oryginalnym kablu......

 

Robilem sobie taki kabel tydzien temu do Mono Axtona C109.

 

Mozesz też oczywiscie użyc normalnej skrętki komputerowej ( UTP ) ma 8 żył i zaciskasz tylko tyle ile ma byc a reszta zostaje wolna ...

 

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...