Skocz do zawartości

Budżet-STX, Mission itd.


simon-u
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 51
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Nie wiem, ale nigdy o tym nie słyszałem.

U nas raczej nie popularne rozwiązanie ale na zachodzie jest dużo takich instalacji, a więc skoro masz odpowiednie do tego głośniki czas i zapał to myślę że warto spróbować - będziesz miał coś innego niż inni :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Których?

 

http://img221.imageshack.us/img221/764/sonymission.th.jpg

http://img824.imageshack.us/img824/5204/sonyjs.th.jpg

 

 

Nie, po prostu najpopularniejsze elementy które każdy diyowiec powinien mieć na warsztacie ;)

a to dziwne, bo 0,24mH widuje tylko u yoshiego - najpopularniejsze jest 0,22mH
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od paru godzin słucham tego woofera w domu w 12l cl, bez żadnej zwrotki i dodatkowo podpiąłem głośniczek od kompa(nie pamiętam nazwy firmy, ale to nie byle co), aby dołożyć wysokie tony. mam to podpięte pod Philips DAP900 MKII, zasilane z zasilacza od kompa o łącznej mocy 200W przy 12V. Mimo tego, że woofer nie gra w ori pudle z br(brak mi tego wykopu i zejścia), to ten zestaw dla mnie jakościowo przebija kolumny Altusa. Te kolumienki marnowały się pod ori wieżą Thompson, która miała jakiś DSP. Chcę za wszelką cenę stworzyć im warunki w CA i wiem, że jakością pobiją woofery z zestawu hsk. Niebawem wystrugam w pudle br i mam nadzieję, że trafię taki jaki był w oryginale, a potem testy w autku. Jestem dobrej myśli. Jednak trapi mnie to, że woofery i tak trzeba ciąć od dołu, które będą uzupełniane subem, więc może obejdzie się bez br i tylko znaleźć odpowiedni litraż cl, czy jednak pozwolić im zagrać w swoim środowisku.

Co o tym myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to nie trzeba wiele żeby to zrobić

Jak bylem na studiach, to miałem w pokoju kumpla DJa. Mial dwa decki na winyle, Dwa wielkie kartony winyli, Jakiś przedwzmacniacz czy cuś z pokrętlami i suwakami, wzmak DENONa i podpięte dwie kolumienki PIONEERa ok.16 litrów każda i cały akademik huczał w posadach, a był bardo rozległy, najstarszy i najlepszy :P w Opolu. Te kolumienki mialy wooferki ok. 200mm i miały plastykową, przezroczystą membranę. Graly specyficznie, czysto, naturalnie i mocno. Mój dzisiejszy zestaw mogę brzmieniowo i jakościowo do tamtego porównać, brakuje tylko tego wykopu i zejścia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykonałem dzisiaj br z rury fi 70 o długości 10cm i , po odsłuchach stwierdzam, że nie trafiłem strojenia. Z portu też bardzo mocno dmucha. Co do średnicy to jestem pewny, że jest dobra, natomiast nie jestem pewny co do długości. Macie jakieś sugestie?

Ten plastykowy port, który przylegał do szczeliny w kolumnie rozszerzał się w stronę wylotu, więc może powinienem przedłużyć rurę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, około 30cm, lecz bez parametrów T/S ciężko określić czy to dla niego nie za niskie strojenie. Np. głośniki z wieży sony RG470 - jeden ma Fs 32Hz a drugi pracujący w tej samej komorze 58Hz, więc różnie to z wynalazkami z wież. Teraz robisz to "po omacku" może trafisz na właściwe ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz robisz to "po omacku" może trafisz na właściwe ;)

To jest właśnie kolumna testowa.

Te kolumny w oryginale schodziły nisko, więc zaryzykuję to strojenie.

A gdybym chciał trafić w okolice 50Hz, to jakie potrzebowałbym rozmiary rury?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...