Skocz do zawartości

"płytki" sub do bagażnika


mayka
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Ponieważ zima wydaje się odpuszczać zaczynam się rozglądać za kolejnymi "klockami" do mojego CA i wymysliłem sobie że zabuduje w przestrzeni nadkola w bagażniku - Tak żeby nie wozić wielkiej skrzynki. I tu mam pytanie do was - Jaki głośnik ? I Jaki wzmacniacz ? Bo przestrzeń na "skrzynke" jest dosyć płytka a do tego jej litraż nie będzie bardzo duży. I nie bardzo mam pomysł co mozna było by w to wsadzić ?

A i pacjent to Vectra C Sedan wiec bagażnik jest dość mocno obudowany jak by to miało jakieś znaczenie ;) A i koszt samego suba do 400zł ;)

 

Chciałbym zrobić mniejwiecej coś jak na fotce

post-6526-0-45613800-1329740011_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej wsadziłbyś na próbę jakiegoś subika w skrzynce closed lub bass reflex bo może być problem z usłyszeniem go w kabinie jak to wypada w przypadku mocno zabudowanych bagażników w sedanach ;) Będziesz mniej więcej wiedzieć na czym stoisz i jaki typ skrzyni wybrać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na Twoim miejscu bym najpierw przetesował jak piszą koledzy. Osobiście mam tak zabudowany głośnika w Octavii. (liftback) czyli latwiej z basem w kabinie. Wracam do normalnej skrzynki ponieważ na miejscu kierowcy jest po prostu mało basu - ciężko zgrać go z przodem, jak bym sie nie bawił czasówkami nie idzie tego zmienić.Na fotelu pasażera znacznie lepiej z basem, jest naprawdę bardzo duża różnica na +.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tylko żeby potestować to trzeba by mieć jakiegoś znajomego w sklepie z CA bo tak kupować i sprzedawać to raz że szkoda kasy a dwa że czasochłonne... Chyba że macie jakiś inny sprawdzony sposób na potestowanie ;)?

 

W tej cenie szukaj U-dimension naleśnika, troszkę wolny ,ale daje radę .

 

Masz na mysli serie RM ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz na mysli serie RM ?

Mi też do głowy przychodzi RM210, u mnie śmigał w jakiś 18-19 litrach, pudełko do połowu wypełnione watoliną, bardzo mile wspominam.

troszkę wolny ,ale daje radę .

Czemu tak sądzisz? Ja zaliczam tego suba do szybkich, nie miałem problemu ze szybkością przy jakimkolwiek kawałku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli z waszych wypowiedzi rozumiem że 18-19L dla tego głośnika bedzie ok.?

No nie do końca, ścianki odlewu grubości minimum 10mm do 15, jako wypełniacza użyj płyty HDF grubości 6-8mm, reszty w moim temacie szukaj, masz dokładny opis kolejnych czynności.

I Jaki wzmacniacz ?

Zdrowe 400-500W z mostka, na wejściu wyklucz wszelkie wzmaki mające tendencje do grania dołem bo bas "błotnisty" będzie.

 

A co sądzicie o helix e300 ? Też sie wyrobi w takim litrażu ?

 

Z tego co pamiętam, to producent zaleca jakieś 25l do 10" , do 12" będzie jeszcze więcej, może okazać się że nocnika na budkę nie wystarczy :) I do tego jeszcze ma 2x4ohm co trochę zwiększy wymagania względem wzmacniacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No własnie tak czytałem że koło 30L ale może macie w tym temacie doświadczenie jakieś ;)

 

przecież nie wpakujesz go do 8l ...

 

Sinoff powiedz mi co to jest Zdrowe ?

 

Zdrowe = prawdziwa moc, nie wyssana z palca jak to czasem bywa w tanich konstrukcjach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No własnie tak czytałem że koło 30L ale może macie w tym temacie doświadczenie jakieś ;)

Niestety - nie macie :)

Sinoff powiedz mi co to jest Zdrowe ? I ew jaki wzmak masz na myśli ?

Tak jak Hellsin powiedział. Wzmacniacza konkretnego nie mam na myśli. A co u mnie suba pędzi, masz napisane w moim temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...