Skocz do zawartości

Mercedes W210 Wybór sekcji bassowej ;)


sebek88
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Siema wszystkim! Z racji że robi się powoli coraz cieplej razem z bratem chcemy trochę zdziałać w jego samochodzie. Jako że jest to samochód kombi wpadliśmy na pomysł aby wsadzić jedną mocną 15-stkę bądź jedną albo dwie popmki po 12 cali. Obecnie w samochodzie zamontowane jest fabryczne radio Becker (ale nie znam jego modelu) który zastąpimy na razie Alpine Cda-9855 do czasu znalezienia bardziej pasującej "wizualnie" jednostki.

Przód to wytłumione drzwi matami STP z głośnikami w panelach Impact RGW 6638.S a napędzane jest to wszystko Twisterem F4-600.

Ostatnio zakupiliśmy Impact Digital Rebel do napędzenia tyłu. Z tego co zostałem poinformowany i dodatkowo prześledziłem internet jest to brat bliźniak Tec TMA Competition i Clif Designs CD2800.1LX. Wcześniej chcieliśmy spiąć dwa kanały Twistera w 2 omy lecz po przeczytaniu wypowiedzi na forach jest to loteria więc odpuściliśmy. Muzyka to w większości wolne rytmy.

 

Jak na razie padło parę propozycji ale kurde nie mam fizycznie jak ich sprawdzić :/

 

Earthquake dbxi 12 te przetworniki słyszałem w akcji i zrobiły na mnie duże wrażenie.

Pioneer TS - W 3004 SPL miałem i może jeszcze mam możliwość kupienia takich

dwóch sztuk tylko że to Premiery sprowadzone ze stanów.

Hifonics MXS-12D2

RE Audio SE-12 D2

Audio System HELON 12 SPL

PowerBass 3XL-12D1

 

 

Czekam na wasze sugestię i podpowiedzi.

 

 

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie padło parę propozycji

 

ale kurde nie mam fizycznie jak ich sprawdzić :/

 

Czekam na wasze sugestię i podpowiedzi.

 

Sugeste juz byly ale nie masz jak posluchac glosnikow zasugerowanych wiec pytasz jeszcze raz ? To moze napisz co mozesz posluchac to to wtedy ci odpowiemy jak mozesz to posluchaj i sam dokonaj wyboru ?

 

A moze jak poraz kolejny omowimy glosniki ktore wymieniles to poczujesz jakbys ich sluchal ?

 

Sory ale nie moglem sie powstrzymac a tak powanie to

Jak ma byc lomot to zdecydowanie lepiej dwie troche slabsze mocowo 12' niz jedna , mysle ze nawet lepiej niz jedna 15' bo w wiekszosci przypadkow powierzchnia membrany zadecyduje o cisnieniu , wiec pioneiry najprawdopodobniej zagraja najmocniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam fizycznej możliwości sprawdzenia każdego przetwornika więc już nie rób sobie śmiechów... Nie napisałem że żadnego bo Earthquake słuchałem, Premiera raczej też będę mógł odsłuchać. I jesteś pewny że Premier zagra mocniej i "przyjemniej" od podanej reszty?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze dwie sztuki w optymalnych skrzyniach przy zalorzeniu ze zasilanie bedzie solidne/odpowiednie to tak. Chyba ze kazdy z glosdnikow 12' ktore wymieniles mamy rozwazac jako tandem to wtedy oczywiscie ze nie bede pionki graly najmocniej ale w przypadku porownania dwie 12' czy jedna 12' zakladajac optymalne warunki dla jednego Helona i dwoch pionkow to raczej pionki zrobia wiecej zamieszania tak mi sie wydaje choc fachowcem nie jestem bo lubie sluchac muzyki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na chwilę obecną alternator 150A. Poprawione wszystkie masy na kable 25mm kwadrat spawalnicze a kabel idący do akumulatora który jest pod siedzeniem pasażerów ma 50mm kwadrat też spawalniczy.

 

 

Myślałem nad mocniejszym alternatorem ale nie wiem czy by pasował. Jakieś sugestie, pomysły na poprawę elektrowni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne tylko to było bardziej żart niż pytanie gdyż czekałem aż Sanders się znowu do czegoś przyczepi :) To nie jest mój samochód tylko brata a skoro podoba mu się taki rodzaj muzyki którą tak na prawdę do tego stworzyli żeby kiszki skręcało to niech jej słucha. Dziś w garażu skończyliśmy wykładanie matami nadkoli, podłogi i klapę bagażnika więc już nie będzie takiej tragedii.

 

 

 

Dziś robiąc porządki w piwnicy wygrzebałem GZRW 30SPL i spiąłem tego Impacta w 2 omy na testy. Muszę przyznać że sam trochę się na początku podśmiewałem z tego pieca ale jednak robi robotę. Na razie zostanie GZ do puki nie znajdę fajniejszego przetwornika.

 

 

 

 

Pozdro

 

Tak często czytam jak ludzie chwalą te STXy. Co sądzicie o spięciu czterech SW.STX.12.2.500.2x2.F.S.PP? O bagażnik nie ma co się martwię bo tak naprawdę kombi było kupione z zamysłem używania go tylko do audio. Chyba taka kombinacja była by bardziej kulturalna a jednocześnie potrafiła by zrobić ciśnienie.

Czekam na wasze opinie.

 

 

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są tylko luźne przemyślenia i nie upieram się przy takiej konfiguracji. Szukam trochę kompromisu ponieważ często też będę jeździł tym samochodem a czytając pewne wpisy na forum myślałem że jest to jakiś złoty środek. Kolego Bury22 pisałeś o dwóch 10-tkach a możesz rozwinąć o jakie konkretnie model Ci chodziło?

 

 

 

 

Bo chyba nie jest sztuką wydać dużo kasy i mieć taki sam efekt jak nie gorszy niż przy tańszej możliwości. Gdyby nie to nie radził bym się was i brał w ciemno Helona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm, na tym forum chwali go może z 5 osób. Kilka innych twierdzi, że to nic specjalnego, ale opinie zostawiają dla siebie.

Jest też jedna (ja) taka która twierdzi, że w swojej cenie stx wykonuje swoją pracę w 150% :)

Chociaż dla kogoś z zapędami ciśnieniowca raczej lepiej kupić jeden porządny głośnik niż katować kilka stxow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam że jednak jest to czepianie trochę nad wyrost. To był luźno rzucony temat nic więcej. Napisałem wyżej że po wypowiedziach ludzi myślałem że jest to złoty środek za śmiesznie pieniądze. I serio nie wiem czemu aż tak się czepiacie jednej wzmianki o tych STXach bo ani nie jestem fanem ani nie byłem nastawiony na kupienie ich.

Ale masz rację zagubiłem się w tym wszystkim i trafienie chociaż w 80% za pierwszym razem w to czego się oczekuje przy obecnej masie przetworników na rynku zgubiło mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam go podpiętego pod Alpine mrp-m650 (400W RMS w 4Ohm) i przy połowie mocy (nawet mniej) już przestaje grać ładnie i czysto.

Jakieś 100-150W mu wystarczy.

 

Oceniasz moc w jaki sposob ? Robisz pomiary ?

W sumie nie wazne ale stawiam 200zl ze on przestaje czysto grac bo jest przester , zla skrzynia lub jest to inny problem ale napewno nie za duzo mocy.

 

Napisałem wyżej że po wypowiedziach ludzi myślałem że jest to złoty środek za śmiesznie pieniądze. I serio nie wiem czemu aż tak się czepiacie jednej wzmianki o tych STXach bo ani nie jestem fanem ani nie byłem nastawiony na kupienie ich.

 

 

Bo byc moze jest to jakis zloty srodek i ciekawe rozwiazanie biorac pod uwage cene takiej czworki przetwornikow to jest to groszowa sprawa i mysle ze zrobia ladna demolke ale najlepiej pogadaj z Piortem S. z naszego forum on siedzi bardzo gleboko w STX teraz projektowal mi skrzynie do nich , robili duzo pomiarow i testow i mysle ze on ci odpowie na twoje pytania bardzo szczegolowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Muszę odświeżyć temat ponieważ mam dużo niejasność przez co utknąłem w miejscu i z tego miejsca bardzo was proszę o wyrozumiałość. Nie znam się na budowie wzmacniaczy więc nie potrafię zrozumieć w jaki sposób według danych na papierze z mojego wzmacniacza względem jego braci wyparował 1kw rms :looka: Do wzmacniacz dostałem jedynie oryginalne pudełko lecz brak w nim manuala więc jedyne dane jakie mam na temat pozyskałem z neta a tam każdy piszę co innego. Na pudełko było napisane tylko "Total 2800W RMS" gdyby nie napis RMS a PMPO pomyślał bym że to Manta :wink2: Tak wiem że Clif czy Tec TMA ma góra 2kw z lekkim hakiem i nie liczę tu na cud ale zastanawiam mnie teraz czy mój impact ma gdzieś w okolicy 2kw skoro Tec i Clif tak przekłamują. Szukałem manuala do Impacta lecz znalezienie go graniczy z cudem i nawet wpadłem na pomysł napisania maila bezpośrednio do producenta ale okazało się że ta firma już chyba nie istnieje ponieważ żadne z adresów mail już nie jest aktywny i dostaje tylko info zwrotne o powyższym fakcie.

 

 

Wiem że nikomu nie będzie się chciało mi pomoc ale liczę że chociaż jedna albo dwie osoby które postarają mi się trochę pomoc. Poniżej zamieszczam zdjęcia i dane według producenta z tym że dane o Impactcie nie są pewne bo znalazłem je tylko w jakimś sklepie internetowym.

 

 

 

Impact Digital Rebel

 

 

 

Output Power at 13.8V:

1 x 800W @ 4 ohms

1 x 1500W @ 2 ohms

1 x 2200W @ 1 ohm

Fuse: 5 x 40A

 

 

http://www.image-share.com/upload/1309/164.jpg

http://www.image-share.com/upload/1309/165.jpg

 

 

 

 

 

Tec TMA Competition

 

Output Power at 12.6V:

1 x 800W @ 4 ohms

1 x 1500W @ 2 ohms

1 x 2800W @ 1 ohm

Output Power at 14.4V:

1 x 850W @ 4 ohms

1 x 1600W @ 2 ohms

1 x 3000W @ 1 ohm

Fuse: 5 x 40A

 

 

 

 

http://www.image-share.com/upload/1309/166.jpg

http://www.image-share.com/upload/1309/167.jpg

 

 

 

 

CLIF Designs cd2800:

 

 

 

1 x 850W @ 4 ohms

1 x 1675W @ 2 ohms

1 x 3200W @ 1 ohm

Fuse: 5 x 40A

 

 

 

http://www.image-share.com/upload/1309/168.jpg

http://www.image-share.com/upload/1309/169.jpg

 

 

 

 

 

Domyślam się że zaraz dostane pocisk na forum ale serio zgłupiałem i liczę na wiedzę tych mądrzejszych.

 

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są suche moce podane na papierze bez norm i ważnych informacji odnośnie choćby nawet zniekształceń. Bo może impact podał moce przy 0,1THD a TEC przy 1THD i już wiesz skąd różnice w uproszczeniu. Mimo iż napisane RMS ( a to niby norma) to mało który producent trzyma się tej normy robiąc pomiary.

Dodatkowo to że wzmacniacze "na oko" wyglądają tak samo nie oznacza że są dokładnie tak samo zbudowane - w klasie D moc i pasmo przenoszenia zależy od bardzo małych rezystancji - wystarczy różna tolerancja elementów użytych do budowy i już mamy rozbieżności zwłaszcza na coraz niższych impedancjach wyjściowych.

 

Więc mocą raczej niema się co sugerować, można założyć że wzmacniacz generuje >2kW przy 1ohm. A tego czy to jest 2,2kW czy 2,8kW i tak nie usłyszysz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc Panowie jest problem... Dziś wpadł do mnie znajomy z Helonem 15spl na testy i okazało się że jest mały ale to malutki problem :) Mam straszne spadki w elektrowni które dochodzą do 12v-11,8v. Oczywiście przy włączonym silniku. Teraz zastanawiam się co zrobić czy dodać drugi alternator czy wsadzić jakąś żelówkę do bagażnika.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...