Skocz do zawartości

Magnat RX Mono + ???


norbi82
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Chciałem się zapytac znawców CA jaki głośniczek podpiąć do wzmacniacza Magnat RX Mono

 

Auto Vectra B 99r i zestaw w środku to:

 

radio: Kenwood KDC-BT60U

głośniki:

przód Helix DB 62.1 - 50rms

tył Helix DB 5.1 - 30rms

Głośniki napędza Helix DB 4 - 4x60rms

zasilanie: Dietz 35mm2

RCA: ZEALUM ZC-TS500-4 + Sinuslive CA50

Skrzynka Helix DB 12"S 350rms + Rainbow iPaul 2.400(niedługo się pojawi w zestawie)

 

I tu jest pytanie co dołożyc do wzmacniacza Magnat RX mono, czy zostawić Helixa lub zmienic na coś innego. Powiem, że wcześniej siedział Hertz ES300 + Carpower 2/250 i mam wrażenie że ten zestaw lepiej się spisywał w sedanie.

Myślałem też nad zestwem 2x sub żeby wykorzystać wzmak pod 2ohm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to nieźle pomieszaną masz tę instalkę.

Może sprawdzisz jak grają forumowe hity stx? 2x 10 cali przykładowo. Są w bardzo korzystnych cenach. :)

Na 1 ohmie możaby go pomęczyć?

Co masz na myśli że jest instalacja namieszana??

Czytam dobre opinie o firmie STX, w końcu jest to polska firma z reszta Tonsil też dobre głośniki robi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm no właśnie tu jest dylemat. Raczej wykop a najlepiej i jedno i drugie :wink: Kupiłem Magnata bo niby miały być 2x12" lub 2x10" ale jednak ze względu na koło zapasowe w bagażniku będę musiał zrezygnować z tego.

Chyba że kupię jakiś mocniejszy głośniczek np Pioneer 2x4ohm lub inny o podobnych parametrach i zepnę go w 2ohm żeby mieć lepszą kontrolą nad głośnikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie Helix jest w skrzyni około 35litrów a jakby zrobić 2xtakie skrzynie ale troszkę płytsze to sądzę że było by OKI, tym bardziej że STXy są tanie :wink:

Myślę,że 2x SW.STX.10.2.400.2x2.F.S.PP były by odpowiednie i spiąć je w 2ohmy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Helix db 12 S kiedyś posiadałem dwa te głośniki, dopiero jak wrzuciłem je w jedną skrzynie odpowiednio wygłuszonej pokazały na co je stać, skrzynia oczywiście tylko zamknięta do tych głośników Napędzana była Audison'em Lrx 1,1k Czyli 800rms

w płytszej nie zagrają lepiej te głośniki ale myślę ze na pewno lepiej od STX

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że 2x4 i spiąć je w 1ohmie :)

Słyszałem że Magnat lubi się grzać przy 1ohm dlatego myślałem żeby go spiąć na 2ohmy ale z drugiej strony producent nie podawał by mocy przy 1ohm.

 

Helix db 12 S kiedyś posiadałem dwa te głośniki, dopiero jak wrzuciłem je w jedną skrzynie odpowiednio wygłuszonej pokazały na co je stać, skrzynia oczywiście tylko zamknięta do tych głośników Napędzana była Audison'em Lrx 1,1k Czyli 800rms

w płytszej nie zagrają lepiej te głośniki ale myślę ze na pewno lepiej od STX

Domyślam się że grały dobrze ale w końcu miały zasilanie 800rms, odłożę Magnata na półkę i podepnę Rainbowai zobaczę jak wypadnie. Chciałbym zrobić zabudowę na 2 suby ale z braku miejsca zrezygnuję z tego na koszt jednego konkretnego głośnika np Alpine SWR 1242D lub podobnego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tych tańszych 10'' polecam Fanatic FR10W 2 x4 ohm ma ,fajnie grające a w dobrej cenie można je jeszcze spotkać

Hmmmm ciekawa propozycja niskim kosztem, widziałem na forum że masz możliwość zakupu po niższych cenach :wink: + skrzynia BR :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam

Nabyłem MDS FR10W 2x4ohm o mocy 500rms i do tego Alphasonik PSW212EU 2x4ohm 400rms, Magnat świetnie daje sobie radę z obydwoma, jednak z czasem apetyt rośnie w miarę słuchania i powoli pozbywam się zawartości bagażnika bo miejsce Magnata zajął miejsce Ground Zero GZTA 1.1200DX i teraz szukam do niego wooferka.

Obecnie Magnat RX MONO i Alphasnik jest na sprzedaż także wystawiam go w dziale SPRZEDAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...