Skocz do zawartości

pioneer p99rs vs p88rs


Wojtekk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio miałem okazję bezpośrednio porównać oba wspomniane przez Ciebie procki, z racji że posiadam oba, w każdym razie przetestowane tak jak być powinno, jedno auto, jeden zestaw przedni + sub i te same piece, kable, przepisane ustawienia 1:1 a nawet temperatura i ciśnienie atm. :) (Siergieja Epica) jedyna różnica była w czasie, 15min później....

Dokładnie te same 3 utwory, przesłuchane klikukrotnie po kawałku na jednym i zaraz na drugim procku.

 

I teraz różnice które słychać od razu, na p90 jest wyraźnie rozjaśniona góra, i jakby więcej detali na średnicy i górze, zapewne to zasługa rozjaśnienia, reszta praktycznie bez zmian.

Jakby ktoś był zainteresowany takim testem, we wtorek ładuje pionka do auta, będzie do przetestowania p9 vs P90 i w krótkim czasie RS-P90.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dobrze pamiętam, za Wielką Wodą piszą, że DEQ-P90 w stosunku do DEQ-P9 nie różni się zbytnio, natomiast DEX-P90 od DEX-P9 już tak - tu różnice miałyby być wyraźniej słyszalne. W związku z tym z chęcią dowiem się jak sprawa przedstawia się w praktyce.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DEQ-P90 w stosunku do DEQ-P9 nie różni się zbytnio

 

Też się z tym zgadzam, aczkolwiek różnice choć delikatne są słyszalne, dex'ów nie miałem okazji porównywać

 

Za to w P99RS powinni dopracować soft, bo strojenie w nim to makabra, coś chcieli albo przyoszczędzić, albo zmienić, w każdym razie daleko mu do tego co oferuje soft p9/90

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się z tym zgadzam, aczkolwiek różnice choć delikatne są słyszalne, dex'ów nie miałem okazji porównywać

Jeśli więc przydarzy Ci się możliwość dokonania takiego porównania - z chęcią zapoznam się z jego wynikami.

Pytanie - jaka jednostka służyła za napęd w przeprowadzonym przez Ciebie porównaniu procesorów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DEX-P9r

 

aczkolwiek Siergiej przez jakiś czas był w posiadaniu P90rs, i jakoś nie zadecydował aby dopłacić 1000zł do nowego radia. Dziś u mnie ma być, to może obgadamy powody :)

 

Jeśli wskażecie mi miejsca w procku które Was interesują to mogę zrobić im zdjecia w macro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ktos wspomnial o delikatnej degradacji dzwieku w wersji P9 po wlaczeniu "ulepszaczy") itd., itp...

 

Jak juz wspomniano (i to nie tylko na tym forum i nie tylko w tym watku) to jest problem DEX-P99R, a wiec tego starego modelu z wbudowanym prockiem- warto wiec doczytac przed powtarzaniem "costamktostam...". Swoja droga to zajebiste radio - tylko znajdz teraz takie w przyzwoitym stanie ;)

 

 

 

Co do roznic miedzy DEX-P9R a DEX-P90RS to jakos watpie, aby byly wychwytywalne.No chyba, ze ktos skupia sie na sluchaniu radia lub uzywa w systemie samego radioodtwarzacza (bez procka) :rotfl:

 

W ogole wydaje mi sie, ze z nimi to jak z DEH-P88RS i DEH-P88RSII - kolorki, aczkolwiek obydwa modele w nowszych wersjach sa ladniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Troche czasu jest na rynku Pioneer P99RS, ktos jeszcze porownywal u siebie w systemie z DEX P9R\DEQ-P9? Jakie wnioski? Jak wypada P99RS vs Clarion HX-D2. System aktywnie ciety + czasy. Jak na tle ww. jednostek wypada Clarion DXZ958? Czy roznica w cenie zakupu dxz958 a p99rs czy hx-d2 jest proporcjonalna do jakosci dzwieku? Chodzi o porownanie dzwieku, nie o wyposazenie takie jak ipody, bt, usb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 lata później...

To odgrzeję ponad 2 letniego kotleta...

Podpinam się pod post rob123,może po tak długim już czasie na rynku p99rs jak i reszta wymienionych jednostek ma już wyrobione jakieś konkretniejsze opinie.A i może ktoś z forum posiada u siebie i jest w stanie coś więcej powiedzieć.

yasica jak masz dostęp do tego linka który wygasł to odśwież.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Bedem testował, bo trafiło mie sie na skład, co prawda japońskobrzmiąca odmiana, w sumie do końca roku powinienem coś uwalczyć, jak bedzie warto to ...rozpętam wątek  :wink: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...