Skocz do zawartości

JBL P1222 i Ground Zero GZTA 1.1200DX spiąć w 1 czy 4ohm?


Lissu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam głosnik Jbl P1222 1600max 400RMS i wzmacniacz Ground Zero GZTA 1.1200DX

DANE TECHNICZNE :

1X 500W RMS - 4 OHM (14,4 V, 1%THD)

1X 900W RMS - 2 OHM (14,4 V, 1%THD)

1X1400W RMS - 1 OHM (14,4 V, 1%THD)

1X1750W RMS - 1 OHM (14,4 V, 10%THD)

III TRYBY PRACY (KANAŁY) 1

STABILNY PRZY 1 OHM

Pytanie brzmi jak spiąć ten głośnik w 1 czy w 4Ohm? Obawiam się że w 1 Ohmie może być za mocny??

Dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie właśnie tak myślałem,że w 4Ohm styknie. Choć miałem Piżdzinga Alien 1K76D 3000w i spiąłem go w 4Ohm i te papierowe 500RMS to kiepsko było w 1Ohm to już lepiej ,ale Ground zero jest lepszy raczej. Kupiłem tego Ground Zero Gzta 1.1200DX przedwczoraj na allegro na aukcji i zapłaciłem 750zł za nówkę z dwu letnią gwarancją. Właśnie odebrałem od kuriera jak myślicie to był dobry zakup za tą cenę??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kondensator Sonda 3f kable 20mm/2 i ten wzmach starczy?? mówisz dokupić jeszcze jeden Powerek 1222?? :-D tylko ja mam bardzo mały bagażnik auto Hyundai Coupe Tiburon tam i tak chyba bedzie głośno. Nie mam za dużo tam miejsca to może wogóle sprzedać ten i przejść na jakiś jeden inny głośnik?? Jakieś propozycje??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spiąłem w 4 Ohm i muszę przyznać że daje rade fakt że mam praktycznie wszystko skręcone na 3/4 mocy. Mam jeszcze pytanie przełącznik BRIDGED ma być na SLAVE czy MASTER i PHASE CONTROL na 0o czy na 1800 no i pokrętło SUBSONIC na 10 czy 50hz?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla mnie osobiście to głupota spinać w 1 Ohm do używania do codziennej jazdy odleci mu 1 kabelek od głośnika i zaraz cewkę spali :wink:

Uświadom mnie teraz TY... :szok:

 

Mam jeszcze pytanie przełącznik BRIDGED ma być na SLAVE czy MASTER i PHASE CONTROL na 0o czy na 1800 no i pokrętło SUBSONIC na 10 czy 50hz?

Master, faza ma sie zgrywać z wooferami-na słuch, subsonic ustawiam na ok 15hz zazwyczaj.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...