Skocz do zawartości

U-dimension EL COMP 6 czy coś innego?


Hoffer
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam głośniki U-dimension EL COMP 6, chciałem się poradzić co z nimi zrobić.

 

Mam okazję sprzedać je za 250zł Dołożyć z 50zł i kupić np. PB6, Lub zamontować usiebie w aucie (brak zwrotnicy)

Nie mam okazji ich posłuchać bo brak sprzętu.

 

Muzyka: Hip-Hop, pop, techno, różnie.

Auto: Vectra B, Drzwy wygłuszone 2 warsty Dynamat, Pożądne dystanse MDF, większe otwory zanitowane płytą aluminium, 2 warstwy dekarki między tapicerkę a drzwi.

 

Radio: Brak będę szukał czegoś używanego w okolicy 300zł-400zł

Miałem: Alpine IDA-X311 - Grało okropnie

Sony CDX-GT33U - Grało Lepiej od Alpine

Blaupunkt Seryjny Kaseciak- Grało najlepiej

Wszystko na tych samych seryjnych głośnikach.

 

Wzmacniacz Axton 4ch typowo do zasilania przodu (też myślę nad zmianą)

 

Dzięki za rady pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 54
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

też tak myślę, a jako były właściciel El Comp 6 mogę tylko napisać, że wystarczą na początek i jeśli mają dobre warunki to z pewnością lepiej najpierw poszukać jednostki.

 

Hmm doczytałem że nie masz zwrotki, to chyba bym się pozbył, w zależności od tego ile kosztuje zwrotka do nich... 250zł to super cena za używki bez zwrotek (aż nieprawdopodobna, jakiś łoś? :P ), ja je oddałem niedawno za pół darmo ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn. Akurat trafiłem na jakiegoś "zapaleńca" szybko prędko chce już.

Jak się dowie o matach to pewnie będzie mi je chciał targać z drzwi, popatrzył na cene z allegro i mówi ze moze mi dac 250zł (mam caly komplet, pudlo papierki maskownice itd. jedynie brak tych zwrotnic) i się zastanawiam czy je gonić i wybierzemy coś lepszego za ok 300zł ? Czy zostawić.

(moge poszukać specyfikacji zwrotki i próbować coś poskładać)

 

Chce to zrobić raz a konkretnie (nie tak jak wcześniej) z małym budżetem po kawałku.

Jednostka 300zł-400zł (może być używana, bądź nawet uszkodzona!)

Głośniki w późniejszym terminie też ok 300zł

Jakiś piecyk na przód (bo myślę że Axton się nie nadaję i go pogonie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chce to zrobić raz a konkretnie (nie tak jak wcześniej) z małym budżetem po kawałku.

 

jezeli tak sie sprawa ma to w kwocie 300 pln pozadnego 2 way nie kupisz , zostaw sobie te el comp'y bo to dobra alternatywa w stosunku do ceny pzeznaczonej na nowy zestaw(cos lepszego w tej ksie ciezko ci bedzie znalesc nawet uzywke) tym bardziej ze maja warunki do grania , doluz stowke lub dwie i zmien zrodlo na sam poczatek w przyszlosci uzbierasz na cos z wyzszej polki (mam na mysli tw ktory juz w zestawie ponadbudrzetowymi grajkami bedzie kulturalny ) takie moje zdanie jak nie chcesz stracic kasy po woli do przodu a nie szybko na tym samym poziomie bez wiekszego efektu grania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rady.

 

Powiedzmy że mam do wybrania:

 

JVC SH1000 lub cda-7893r to co brać?

(pomijając różnice cenowe i co mógłbym mieć w cenie alpiny, tylko te dwa są do wyboru)

 

Ja się troche skłaniam ku JVC ze względu na USB ale jak czytam recki alpiny to mam na nią chęć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czego szukam, jestem jak zwykły kowalski miałem 4 radia, i najlepiej grał mi Kaseciak Blaupunkt, fajny miękki bas, góra nie kłująca, średnie dobrze słyszalne ( i to na seryjnych głośnikach)

 

Chciałbym żeby radio miało USB ( ale nie za wszelką cenę), Co do aktywki, to może uda się znaleźć oryginalną zwrotnicę albo poskładam coś na wzór oryginalnej.

 

Co mi doradzicie to raczej wybiorę, sam się w tym nie specjalizuję, a takich znawców jak tu to nigdzie nie znajdę.

A w tej Kasie to nie szukam żadnego super sprzętu.

 

Może powinienem szukać Blaupunkta z USB? Nowsze modele mają brzmienie tych starszych?

 

Do tej pory zakładałem wszystko co mi wpadło, jakieś radio po serwisowe, jakaś okazja z allegro itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym żeby radio miało USB ( ale nie za wszelką cenę), Co do aktywki, to może uda się znaleźć oryginalną zwrotnicę albo poskładam coś na wzór oryginalnej.

Wiesz co to jest zwrotnica aktuwna :P ? - "to może uda się znaleźć oryginalną zwrotnicę albo poskładam coś na wzór oryginalnej."

 

Co mi doradzicie to raczej wybiorę, sam się w tym nie specjalizuję, a takich znawców jak tu to nigdzie nie znajdę.

A w tej Kasie to nie szukam żadnego super sprzętu.

Raczej nic z USB nie znajdziesz co fajnie gra, może kenwooda 8xxx BT czy jakoś tak, ma na pewno tendencje do miękkiego grania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podzielam wypowiedz blackdragon'a ciezko cos znalesc bedzie ,ewentualnie sh1000 co ma USB tak jak chciales , blaupunkta kiedys mialem moje pierwsze radio (nadal mam , uszkodzona tasma od lasera) model chyba london mp 37 jak dobrze pamietam , gralo fajnie podobnie jak mowisz ale szalu nie ma
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem co to zwrotka aktywna, chodziło o to że poszukam albo poskładam oryginalną zwrotkę z zestawu, i wtedy zwrotka aktywna w radiu była by zbędna.

 

Będę szukał tego sh1000

 

Narazie wszystkim dziękuję, pewnie będę kontynuował temat ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musieli to dziś wystawić :wink:

 

Nówka, matko... nie jeden by się ucieszył mnie zabija cena.

 

 

Nie ma coś innego godnego polecenia z USB Bardziej dostępnego?

Nie żebym coś wybrzydzał ale jak widzicie jest mały problem z dostępnością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musieli to dziś wystawić :wink:

 

Nówka, matko... nie jeden by się ucieszył mnie zabija cena.

 

 

Nie ma coś innego godnego polecenia z USB Bardziej dostępnego?

Nie żebym coś wybrzydzał ale jak widzicie jest mały problem z dostępnością.

To jvc trafiało się czasem na forumowej giełdzie. Cierpliwości :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz powinienem się rozglądać za sygnałówkami.

 

Chwilowo są jakieś DIY z dobrego miedzianego kabla z fajnymi końcówkami.

Ale myślę że wypadało by go zmienić, może też być jakiś DIY z tym że jakiś lepszy jakościowo, bądź coś dobrego gotowego, budżet myślę że 50zł powinno styknąć?

Długość ok 5m Sedan i piecyk w bagażniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...