Skocz do zawartości

Parametry wzmacniacza


rufus
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Zamierzam kupić wzmacniacz i interesuje mnie czym należy się kierować przy jego wyborze, mianowicie jakie parametry są najważniejsze i na co powinienem zwrócić szczególną uwagę. Czym dokładnie różni się wzmacniacz 2 kanałowy od 4?. Ich wady i zalety. Chciałbym dodać że dla mnie najważniejsza jest jakość.

 

Obecnie posiadam:

 

Sterowanie: KENWOOD KDC-W7041U

Przód: Rainbow SLX 265

Tył: Powerbass S-6C

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że piec posłuży do napędzenia tych zestawów.

Dobrze by było jakbyś napisał ile masz na ten cel kasy i czy interesuje Cię sprzęt nowy czy używany?

 

Czym dokładnie różni się wzmacniacz 2 kanałowy od 4?.

 

Wzmacniacz 2-kanałowy ma 2 kanały, a 4-kanałowy ma 4 kanały, hehe :) W Twoim przypadku tylko 4-kanałówka.

 

Ich wady i zalety.

 

O tym chyba ciężko pisać, bo musimy mieć konkretne modele. Nie napiszemi Ci wad/zalet wszystkich piecy 4-kanałowych, bo jest to z denia niemożliwe :)

 

Podaj fundusz, zastosowanie, preferencje muzyczne i oczekiwany stan pieca to może coś pomożemy.

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się wzmacniacz ma być pod ten właśnie zestaw...no powiem tak...interesuje mnie tylko nowy, do używek nie mam przekonania bo nigdy nie wiem co się wcześniej z tym sprzętem działo... zastanawiam się żeby wydać na to ok 500 zł, wcześniej proponowali mi u-D RM V41 ale nie wiem czy warto wydawać aż tyle kasy.

 

[ Dodano: 2008-09-30, 09:23 ]

No jeśli chodzi o preferencje muzyczne to słucham wszystkiego gdzie jest ładne brzmienie instrumentów

 

Ogólnie to Reggae, D&B, Dancehall no i Klasyczny Rock

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w cenie do 500zł raczej nie znajdziesz jakosci. A jesli ktos mowi ze wzmachol ją ma to cie robi w konia.. Wiadomo ze jakosc idzie w parze z wydatkami.. oprocz voice kraftow i innych chinskich wynalazkow to cena 500zł to jest dopiero poczatek od takich cen zaczynaja sie mniej wiecej piece markowe. Markowe nie znaczy ze dobre wiadomo co oferuje produkty firmowe z majnizszych połek.. Tak wiec pozostaje ci albo zmniejszyc preferencje odsłuchowe albo uzbierac troszke wiecej funduszy.. Jak chcesz miec w miare dobra jakosc za sensowne pieniadze trzeba celowac w produkty srednio połkowe firm..

Na forum napewno poleca ci u-dimension ale jak nie masz 1000.. kolega wyzej ma esx quantum, bardzo ładnie zapewne grajacy piecyk. Mozna sprobowac cos z esx aby nie signum, skoro zalezy ci na jakosci.

Audisony są ok ale tutaj tez raczej trzeba troszke grosza dołozyc..

Sęk w tym aby pozbyc sie myslenia-Najnizsze modele najlepszych firm..

Jak wspomnialem celuj w srednia pólkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CARPOWER 4/400

u-D RM V41

 

Dziwne porównanie... To sprzęty z zupełnie różnych półek i cenowych i jakościowych. CP możesz mieć nówkę za ok. 400zł. Wytworzy dużo mocy, ale z jakością w porównaniu do u-D nie ma co mówić. Seria RM u-D jest bardzo chwalona i ceniona wśród posiadaczy. Kilku forumowiczów ma te sprzęty i sobie chwali. CP dałbym raczej do tanich głośniczków, które mają zwyczajnie grać, nic pozatym.

 

Audisona nie słyszałem, ale wiem że model srx2 cieszy sie dobrą opinią, a to to samo, tylko że 2 kanały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...