Skocz do zawartości

Optima YELLOW TOP kontra Kinetik


szakal6661
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, przymierzam się do zakupu aku i mam dylemat, szukałem na różnych forach i zdania też są podzielone... Aku miało by trafić pod maskę i służyć do rozruchu jak i do audio, ceny podobne. :) optima 74ah kinetik 81ah lub ostatecznie 102... Co mnie interesuje? :) Sprawdzanie się w różnych warunkach, wytrzymałość, długość życia i takie tam... Do zasilenia CA ok 240A
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie dotyczy to akurat tych 2 rodzajów aku, ale ja mam żółtego stingera 35aH i przy około -17 gdzie stał na dworze odpalił silnik diesla 4.2L bez grzania świec bo takich nie posiada, aku ma około 3 lat i był nie raz rozładowany do "0" po czym naładowany prostownikiem (!) i hula jak nowy do tej pory.

Nie jest regularnie ładowany zazwyczaj jeździ w małym ciągniku a w tą zimę jak w dostawczaku i w dużym mi aku padł to ten jest w razie potrzeby przekładany.

Teraz w swoim autku mam 20aH Kinetika jako dodatkowy i nie narzekam.

Ogólnie żółte stingery zbierały bardzo pochlebne opinie i uchodziły za praktycznie bezawaryjne.

Jeśli bym miał brać to szukał bym gdzieś właśnie nowego żółtego stingera.

 

Jeśli bym miał jednak wybierać z tych dwóch to brał bym kinetika, o optimie różne opinie słyszałem i niektórzy narzekali, a na kinetika jak na razie nie spotkałem sie z narzekaniem. ;]

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pozwole sobie na OT: a może ZAP ? osobiście nie używałem jeszcze ale spotkałem się z kilkoma pozytywnymi opiniamii no i jest też trochu tańszy od wymienionych

Mam zap silver 80ah, nie narzekam, w drugim mam centrę futurę 72ah i również zadowolony jestem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hi, miałem Stingery SP1000, SP1700 oraz SP2150, wszystkie poddawane były strasznym katuszom w db dragu ale żaden z nich mnie nie zawiódł, chociaż spotkałem się z wieloma awariami tych akumulatorów, byłem również nieszczęśliwym posiadaczem Kinetkika KHC 1800, z tym zawsze była wielka niewiadoma, jednym razem dysponował pełnym prądem innym, gdyby nie sprawdzony Stingerek SPV20 w bagażniku to pewnie nawet bym nie zakręcił rozrusznikiem, obecnie mam żółtą Optimę 74 Ah, nigdy mnie nie zawiodła chociaż krótko jej używałem. Jestem przekonany, że to najlepiej przygotowany aku do trudnego środowiska samochodowego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zap silver 80ah, nie narzekam, w drugim mam centrę futurę 72ah i również zadowolony jestem.

no tak, ale to "zwykłe" aku, miałem na myśli te http://katalog.zap.pl/category/index/3

prąd to faktycznie ta optima ma większy, niedługo u mnie zapowiada się zmiana aku i się zastanawiam nad tym zap-em, może wtedy dam jakąś porządną opinię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...