Skocz do zawartości

Zakup lutownicy


PanJarek2
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A mozesz pokazac jakiego bo z tego co widzialem Dremel ma 3 rozne rodzaje tych lutownic do grubych kabli - pokaz jakas aukcje z allegro abym mial jakas podstawke...... :P

Moze ktos inny doradzi jakim sprzetem lutowac kable powyzej 40/50mm ? Ewentualnie wypowie sie w jaki sposob lutuje i czym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakim sprzetem lutowac kable powyzej 40/50mm ? Ewentualnie wypowie sie w jaki sposob lutuje i czym.

 

Najgrubiej lutowałem 50mm2. Stara kolba elektryczna i dawało radę. Możesz spróbowac palnikiem propan/butan. Są takie małe długopisowe, ale ich precyzja dawkowania płomienia pozostawia wiele do życzenia. Chyba że ja taki miałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/dremel-palnik-versatip-2000-lutownica-gazowa-6w1-i2104036921.html Proszę bardzo ja mam taką. Kupując ja myślałem ze podziałą z rok i się rozleci. A używam jej do dziś dnia. Mój sposób na gróbe kable to pasta ze sproszkowaną cyną, dobrze wygrzać ją płomieniem aż zrobi się ,,sucha" i w tym momencie przytknąć cynę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam takiego Dremel'a ale niestety nie jestem zadowolony, najpierw w czasie trwania gwarancji wysyłałem ją na naprawę, po powrocie działała miesiąc i znowu padaka, w mojej jest problem z zapalarką, na 100 prób może z 6-8 razy załapie. Ogólnie bardzo przyjemna w użyciu, może tylko ja trafiłem na jakąś wadliwą...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, ze trafiła Ci się wadliwa. Ale od czesu do czesu trzeba ją rozebrać i wyczyścić, bo na głowiy zbiera się korozja i iskra nie przeskakuje w to miejsce gdzie powinna i nie zapala. Po czyszczeniu działa, czasem gdy mam problem z zapłonem to przytykam ją bardzo blisko np sciany i wtedy zapalam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak - nalezy posprzatac po robocie i wtedy wiadomo ze majster jest majstrem. Mysle ze zakupie taka lutownice bo na wiosne z pewnoscia mi bedzie potrzebna. mam nadzieje ze i z grubszymi kabelkami sie wyrobi. A jak oceniacie w skali od 1 do 10 wyrabianie sie tej lutownicy z kabelkami 50mm ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...