Skocz do zawartości

Next level


robczan
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Moje audio jest skromne, ale myslę, że juz się troszkę osłuchałem i czas coś zmienić.

 

Alpine 9833R

Alpine MRV F407

PowerBass S-6C

 

Mówiąc, że się osłuchałem mam na myśli, że jak zacząłem słuchać to oczywiście "podkręcałem" dźwięk w radiu podbicem MX i nie wiadomo jeszcze jakie cuda na EQ i myślałem, że jest fajnie a czytając na forum, że najlepsze ustawienie to wszystko na FLAT pukałem się w głowę.

 

Aktualnie na radiu używam tylko X-OVER do odcięcia dołu żeby nie obciążać wooferów bo i tak nie dają rady z dołem i funkcja DEFEAT- ON, czyli coś jakby do pure audio i wiem, że to jest jedyne słuszne ustawienie :)Przynajmniej dla mnie

 

Do rzeczy. Myślę, że w moim systemie głośniki są " wąskim gardłem", jeżeli się mylę proszę o opinie.

Jakie głośniki polecacie, o których mógłbym powiedzieć ,że to krok naprzód ale żeby znow reszta systemu nie była tym "wąskim gardłem"? trochę zakręciłem.

 

Budżet ~ 600-800.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radio i piec można zostawić. Jak pewnie wiesz aplikacja głośników to podstawa, wygłuszenie drzwi itd. Co do głośników to też pewnie wiesz co Ci polecą, będą to zapewne nowe Tempo 6, DLS R6A, ewentualnie z używanych jakiś zestaw Helixa, Morel Dotech Ovation 6 i tym podobne. To są ambitniejsze systemy, ale który dokładnie Ci przypadnie do gustu to trudno powiedzieć. Może miałeś okazję słuchać innych aut?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

drzwi oczywiście zrobine, chociaz na wiosne jeszcze sobie porawie :) właśnie nie miałem okazji słuchać czegoś innego :/ W PB na początku wkurzał mnie taki jazgot w okolicach 4 kHz i ściszałem na EQ, potem to ustało ( albo ja ogłuchłem bo na badaniach słuchu wyszedł mi ostatnio, taki dołek w okolicach tych częstotliwości, a czesto słucham głośno :/) no i słaba jakość średnich tonów. Kipeskie są.

 

używka wchodzi w grę?

używka wchodzi w grę?

jasne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...