Skocz do zawartości

jaki miernik uniwersalny


wryl
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

idz do kastoramy czy obi a nawet do pana Janka i kup sobie jaki badz :) jesli tylko spadki napiecia masz mierzyc i czasem rezystancje to bedzie odpowiedni... Jakis czas temu kupiłem w castoramie najtanszy jaki był i nie ma z nim problemow. Mało tego po sprawdzeniu go z lepszym wyniki prawiez ze sie pokrywały ( do 0.01)

 

Wiadomo jak bedziesz chciał przeznaczyc wiecej na ten cel kupisz dokładniejszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli sam nie wiesz czego chcesz i potrzebujesz, to najzwyczajniej nie wydawaj na miernik więcej niż 30-40 zł. Kup jakiegoś Mastech albo UNI-T.

Ja tylko powiem, żebyś kierował się jak najmniejszymi zakresami napięcia AC. 200 V, to troszkę dużo, 20 V powinno wystarczyć, a 2 V /2000 mV, to już miodzio:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tych najtanszych z markietu to mozna sie naciac. Ostanio z braku plecaka/niezbednika w kufrze podjechalem do Bricomarche aby zakupic miernik "na szybko na 2 uzycia" - kosztowal 24zl. Wychodze ze sklepu, ide w strone auta (sprawdzic czemu sub nie łoi) otwieram blister, ustawiam na Ohmy i dla testu lacze dwie koncowki miernika ze soba, a tam 0,6...1,2... 4,0!!....1,2... 3,0... 2,8...itd. - od razu wrocilem do sklepu (trwalo to lacznie 6 minut bo musialem zanurkowac w koszu za paragonem :D ), a oni, "ze nie ma zwrotow"!!!

 

Na szczescie byl to ostani miernik jaki w ogole mieli na sklepie i w drodze wyjatku zwrocili mie gotowke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeden taki DT-9208A. Ogólnie spoko miernik, ale dość duży jak na swoje możliwości, ledwo mi się do skrzynki mieści. Nie narzekam na niego, a jest to jeden z tych, który jak przy robocie spadnie z samochodu na beton, to się nie przejmuję. W porównaniu z domowym MS8229, dokładność w pełni zadowalająca przy CA.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...