Skocz do zawartości

Kino domowe


Wodzu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

z mocą wzmacniaczy do kina w budżet lidze (onkyo , denon yamacha itp do 2000-3000zł) jest bardzo zabawnie . Spójrzcie na swoje trafa . Na papierze 6x100W a trafo max da 400 :D normalnie produkuje sobie sam moc :D , wyjątkiem jest harman bo pisze prawdę . Zdecydowanie do kina i grania w tej cenie Harman , do muzy i stereo jednak lampka , ja zakochany jestem w moim Rotelu :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. Spójrzcie na swoje trafa . Na papierze 6x100W a trafo max da 400

w budżecie tak jest i to zadna tajemnica...to jak nasze wzmaki 1400watt i bezpiecznik 10A

pusc muze w 5.1 a pusc w 2.0 nie regulując głosnośći i bedzie roznica w natęzeniu dzwieku.2.0 bedzie "głosniej"grało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1400watt i bezpiecznik 10A

250x10 daje nam 2500w z tego co mi się wydaje ;) A nie widziałem aplitunera, który miałby takie zabezpieczenie.

 

Onkyo na rynku aplitunerów do kina wyprzedziło konkurencję - myślę, że nawet o 2 lata.

Najlepsze brzmienie jak na moje ucho, a efekty filmów odtwarza bardzo poprawnie. Mówię o modelu TX-SR608, który posiadam od ponad roku i jestem z niego zadowolony.

Odsłuchiwałem go pod Jamo 608 + Jamo 250 sub, JBL Northrighe Cine Pack oraz Tannoy Sensys 5 + sub jamo 250 (przepraszam za przekręcenie nazw, ale nie pamiętam dokładnie).

Brzmienie Onkyo jako pieca - raczej chłodne, natomiast poukładane. H/K - zdecydowanie mocniejszy bas, ale ciepło bardzo (odsłuchiwałem dwóch modeli). Niestety przy obejrzeniu pościgu w lesie w filmie Apocalypto wybór od razu padł na Onkyo - to było to czego szukałem.

 

Wybrałem zestaw JBL Northgidge Cine Pack i nieżałuję. Bardzo fajne brzmienie, góra lekko ostra, szybki i raczej twardszy bas (fronty grają u mnie od 40Hz) - podoba mi się. Pokój ok. 15 m2 Cena również okazyjna jak się poszuka. Całość spięta na kablach Monstera (optyki z BD, HDMI itd.) oraz głośnikowych Alpharda z serii DaVinci (pod fronty da vinci he-8sp). Cały zestaw bez odtwarzacza kosztował 5700 zł i na prawdę spełnia moje oczekiwania. Możesz poszukać w tym kierunku, ale pamiętaj o odsłuchu.

 

Zdecydowanie do kina i grania w tej cenie Harman

Do muzyki - można się jeszcze posprzeczać, ale do kina tylko Onkyo :)

 

Dziwi mnie, że nikt nie zapytał o pomieszczenie..

Gdzie to będzie grało? W miarę równe kształty pokoju? Jaki metraż?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem Marantz'a ale nie pamietam modelu, z moimi B&W 602 w stereo grał ładnie. Jak dokupilem LC60 na central, suba ASW 600 i tyle tez z serii 600 to sprzedałem i kupiłem Onkyo TX-SR 805. W kinie i w stereo - bajka. Stereo w pure audio super. W oglądaniu filmów jakościowo pozwala ten zestaw. Polecam studia odsluchowe , np top hifi. Możesz sie umówić na cały dzień i odsluchiwac co będziesz chciał. Napewno coś kupisz. Na zestaw w pełni uniwersalny niema co liczyć. Ale może być blisko...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Podpinam do tematu :]

 

Jak w temacie, chcę zakupić zestaw kina domowego do kwoty 10 000,pln +/- 1000pln. Telewizje mam Samsung 40D6750. Pokój 25/30m. Chce aby w skład weszło:

 

Amplituner

System 5.1 musi być subwoofer

USB

Muzyka będzie leciala z TV lub z laptopa (chcialbym podlaczyc amplituner przez optyke)

Nie nastawiam sie ze da sie godzic stereo i kino pod amplitunerem ale czasem film czasem muzyka :]

 

Myslalem nad Dali Zensor 7 SUB / Dali Lektor 6 SUB nie wiem czym sie roznia :/

JBL ES BigPack ES100 ES30 ES25 ES250P

lub kef

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...