Skocz do zawartości

Audi A3 ( 2003 r)


Lacrooix
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

to teraz ja cos dodam od siebie i miejmy nadzieje ze ci sie przyda.

kazde auto jakie bys nie mial to wydatek. samo kupno takze wydatek wlewanie do zbiornika tez i utrzymanie takze.

posiadam audi a4 z 2002r z silnikiem diesla 1.9 tdi o mocy 130 km. i powiem ci tak to ile bedzie spalac bedzie zalezalo tylko od ciebie samego a takze eksploatacji pojazdu i regularnym wymianom czesci odpowiedzialnych za spalanie. audi powyzej 2000r nie nalezy jeszcze do najtanszych w utrzymaniu aut. ale jak to sie mowi cos za cos. chcesz prezentowac soba klase, elegancje to kup audi. jesli chcesz miec auto ktorym zamierzasz sie przemiescic z miejsca na miejsce i tansze w eksploatacji to kup opla czy jakies inne.

 

no i kwestia kupna twojego auta - wez auto teraz badz latem bo na wiosne drozeja - wiele ludzi ci to powie.

 

 

Wiesz opel odpana gdyz z tego co czytałem ma strasznie słaba blache ;. nie chce aby od razu mi rdzewiał ;p

Ja rozumiem ze samochod to wydatek no ale ja nie bede az strasznie duzo nim jezdzil .

Jak w rok zrobie 8k km to bedzie bardzo bardzo dobrze ;p

Teraz samochodu nie kupie bo wlasnie wyjezdzam do paryza co nie co do niego dozbierac ;p

WIec musze czekac ;/ W jakich miesiacach naj tansze sa według was samochody ?

Kolega twierdzi teraz badz latem

 

1,6 1,8 i 1,8 T mają bardzo zbliżone spalanie. z ciężką nogę 1,6 połknie dobrze ponad 10 litrów

 

tu masz tą eskę:

http://audipodkarpac...topic.php?t=322

http://sprzedajemy.p...offers&offset=0

 

Dzięki Hehepack za linki.

Ale pewnie S sobie odpuszcze to za duzo koni ma a nie mowiac o spalaniu .;p

Z moich doswiadczen staram sie spokojnie juz jezdzic byl okres ze mialo sie ciezka noge ..

Ale teraz zazwyczaj delikatnie jezdze staram sie oszczędnie ;pp

 

DO marca jeszcze sporo czasu. Wodzu dobrze radzi w tej cenie możesz wybrać opla np astra H GTC 1.9CDTI. Uważam, że nie bedzie to gorszy wybór. Fajne autko do szybkiego przemieszczania sie i silnik porównywalny jak nie lepszy od Tdi, cześci raczej tanie.

 

 

O ta astra to mi sie akurat podoba ;]

Tylko jak wczesniej pisałem teraz nie patrze na diesla tylko benzyna + gaz .

Nastaja czasy ze dieslem nie bedzie sie oplacalo w ogole jezdzic ;p no chyba ze ktos ma gruby portfel ;p

 

A w tych astrach jakie silniki polecacie ?

Bez awaryjne ;p oczywiscie ;pp

 

Pytanie teraz czy wziac A3 czy Te asterek ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 96
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Nie ma takich :rotfl:

Są tylko miej lub więcej awaryjne(ale to też pojęcie względne,uzależnione oraz bardzo wielu czynników) :wink:

 

Jak to opel no nie ?:P

Przynajmiej sie już co nie co dowiedziałem dzieki Wam :)

Na razie pewnie bede brał pod uwage Audi .

Zobacze jak ze sprowadzeniem z niemiec bedzie wygladala sprawa.

Badz z francji choc oni za bardzo o samochody nie dbaja ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego weź pod uwagę, że blacha w A3 to nie to samo co w B4. Korozja ją lubi (szczególnie dach w okolicach listew).

 

A3 lubia korozje wystepowac?

Ja wyposażenia jakiego kto nie oczekuje ;p

Klima i elektryczne szyby wystarcza ;p

W a3 8p mi sie wyglad strasznie podoba bo juz w tej starszej wersji nie bardzo ;/

I tu jest problem ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to znajdź bezwypadkowe a3, oczyść luźna korozję, zabezpiecz rost killer, na następnie całość w konserwację HV400 :idea:

To w zdecydowany sposób opóźni występowanie korozji :idea:

 

Problem bedzie chyba w znalezieniu bez wypadkowego a3 ;/

NO zobaczymy co to bedzie ;p

Oby się taka trafiła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz opel odpana gdyz z tego co czytałem ma strasznie słaba blache ;. nie chce aby od razu mi rdzewiał ;p

Ja rozumiem ze samochod to wydatek no ale ja nie bede az strasznie duzo nim jezdzil .

 

uparłeś się na to A3 strasznie ... skoro nie będziesz nim dużo jeździć i nie będzie stać pod chmurką, to każde auto przetrwa, jak kupisz w miarę egzemplarz i do tego będziesz dbać.

 

WIec musze czekac ;/ W jakich miesiacach naj tansze sa według was samochody ?

Kolega twierdzi teraz badz latem

 

późna jesień, zima, zmiana rocznika, w lato zapomnij ...

 

Ale teraz zazwyczaj delikatnie jezdze staram sie oszczędnie ;pp

 

to kup sobie inne auto, z tańszymi częściami eksploatacyjnymi, a nie A3 ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja Ci polecam szczerym sercem a3 asz 1.9 tdi mam taka z 2003 po małych modach jest 200ps i 417nm

trasa 5l tempomat 120km

miasto dynamicznie 8.5

osiągi 6.8 do setki

s3 przy bucie na luzie bierze 18:)

 

Tylko jak diesla to też trzeba uważać na te wtryski tak ?

Zazwyczaj co sprzedaja to wtryski do wymiany ?

A z tego co sie dowiedziałem to nie sa za tanie.

 

Ja sie waham czy diesel czy benzyna .

Z waszych doswiadczen co polecacie ?

Patrzac co sie teraz w naszym kochanym kraju dzieje i jak rosnie ropa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko wiesz jak benzyna to gaz i wtedy taniej wychodzi niz ropa prawda ?

Gdzies czytałem czy tam obilo mi sie o uszy ze ten rok to jest ostatnim rokiem którym bedzie się opłacało jezdzic na " rope "

ALe czy to prawda to nie wiem ;p.

 

A jak diesla to silnik 1,9 tdi tak ?

Bodajze ten był naj mniej awaryjnym silnikiem czy mniejszy szukac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak jezdzisz bedzie z pewnoscia odbite na materialach eksploatacyjnych auta. Takze to czy regularnie bedziesz wymienial filtry, oleje i takie tam. Jak to sie mowi "tak masz jak dbasz"

Nie wiem czy moge reklamowac pewna strone. Ale polece ci forum uzytkownikow audi - jak wpiszesz w wojka google Audi Klub Polska z pewnoscia ci wyskoczy. Tutaj mozemy sobie gdybac i gdybac jakie auto ktore mniej spala, koszta utrzymania i takie tam pierdoly - ale mysle ze powinienes poruszyc temat na forum fachowym modelu/ów ktore cie interesuja. Podalem tylko przykladowe do audi na ktorym sam jestem zarejestrowany i wiele rzeczy mozna sie na nim dowiedziec. (nikt ci lepiej nie powie jak osoby ktore maja dane modele aut i je uzytkuja)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

porywanie sie na kupno A3 po 2003 roku majac max 24 tysie na calosc (zakup+wymiana podstaowwych rzeczy zawsze przy kupnie auta) to moim zdaniem glupota bo nawet jak kupisz to najprawdopodobniej bedzie w stanie tragicznym auto, z takim budzetem bym jednak w nieco starszych autach przebieral no ale zrobisz jak chcesz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w dieslu 130 asz tam są pompowtryskiwacze

w 110 są zwykle wtryski i pompa rotacyjna

to mój 3 tdi na żadnego nie narzekałem.. Co do pompowtryskow najważniejsze żeby nie lać opału.:) a nic się nie zepsuje.. Może się zużyc ale osobiście z tym się nie spotkałem..

Częściej się trafia że pada koło dwumasowe ale jak założył dobre sachsa masz z głowy na 200tys..

A3 tdi 130 to dobry samochód niskie koszty eksploatacji.. Od rozrządku po zawias..

Rozrząd kpl 750 z pompą wody dobrej firmy

przez półtora roku nic mi się nie zepsuło.. Nie dokładalem ani zł poza tunningiem silnika..

Zapraszam do nas na audi a3 club więcej informacji zasięgniesz:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w dieslu 130 asz tam są pompowtryskiwacze

w 110 są zwykle wtryski i pompa rotacyjna

to mój 3 tdi na żadnego nie narzekałem.. Co do pompowtryskow najważniejsze żeby nie lać opału. :) a nic się nie zepsuje.. Może się zużyc ale osobiście z tym się nie spotkałem..

Częściej się trafia że pada koło dwumasowe ale jak założył dobre sachsa masz z głowy na 200tys..

A3 tdi 130 to dobry samochód niskie koszty eksploatacji.. Od rozrządku po zawias..

Rozrząd kpl 750 z pompą wody dobrej firmy

przez półtora roku nic mi się nie zepsuło.. Nie dokładalem ani zł poza tunningiem silnika..

Zapraszam do nas na audi a3 club więcej informacji zasięgniesz:)

 

 

Dzięki :)

Pewnie bede musiał tam zawitać ;p ( tylko pewnie za 3 tyg bo w sobote wyjezdzam i neta nie bede miał ;/ )

TO jest ta str co kolega wyzej podał tak ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przelicz sobie co bardziej Ci się opłaca bardziej na podstawie rocznego średniego przebiegu.. Jak chcesz benzynę to tylko 1.8 t ewentualnie jak kupujesz wersję 8p to 2.0tfsi

nasza clubowa strona to www.audia-3club.net Jak będziesz miał jakieś pytania ewentualnie żebym pomógł Ci czegoś szukać zapraszam na profil użytkownika blacksline

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Np. jak by się też trafił audiczka z gazem do kupna ?

Taki wariat tez mogę brać pod uwage.

Jestem mlody i sam jeszcze nie wiem ;/

Nie chce zrobić jakiegos bledu i poźniej mocno zalować.

Samochod ma byc na długo 10 lat minimum ;p tak tylko patrze ;p

 

przelicz sobie co bardziej Ci się opłaca bardziej na podstawie rocznego średniego przebiegu.. Jak chcesz benzynę to tylko 1.8 t ewentualnie jak kupujesz wersję 8p to 2.0tfsi

nasza clubowa strona to www.audia-3club.net Jak będziesz miał jakieś pytania ewentualnie żebym pomógł Ci czegoś szukać zapraszam na profil użytkownika blacksline

 

 

Tu właśnie Was prosze o poradę bo macie różne doświadczenia.

Ja własnie bym robił te 8 no moze max 10 tys rocznie a czasem nawet mniej ;p

Wiec sam juz nie wiem , na razie sie waham mocno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...