Skocz do zawartości

Audi A3 ( 2003 r)


Lacrooix
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

W marcu - kwietniu zamierzam sobie kupić mój pierwszy samochód.

Jest to Audi a3 03r.

Mam teraz do was takie pytanie.

Bo jak widzimy ropa i paliwo coraz drozsze.

Na początku zastanawiałem sie nad dieslem 1,9 tdi.

ALe ze tak ropa zdrożała to zastanawiam się poważnie nad lpg

 

Moje pytanie .

Jaki silnik ( benzyny ) jest najlepszy i naj mniej awaryjny ?

Oczywiscie biorac pod uwagę ze bede montował LPG.

Mieliście może styczność z tym samochodem ?

Jakie macie w razie czego opinie. Czy jest bardzo awaryjny i jak sie nim jezdzi.

Czekam na wasze opinie :)

Chcialbym go kupic do 24k moze mi sie uda :)

 

Pozdrawiam.

Lacrooix

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 96
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Jeśli A3 w benzynie to 1.8 AGN :) Bez turbiny, 20 zaworków, 125KM - polecam. Ale jeśli w takich pieniądzach jest S3 ( pewna ) to nie ma się co zastanawiać ;) Wejdź sobie na a3-club.net i poczytaj - można tam znaleźć także opinie o samochodach z niektórych ofert "handlowych".
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli A3 w benzynie to 1.8 AGN :) Bez turbiny, 20 zaworków, 125KM - polecam. Ale jeśli w takich pieniądzach jest S3 ( pewna ) to nie ma się co zastanawiać ;) Wejdź sobie na a3-club.net i poczytaj - można tam znaleźć także opinie o samochodach z niektórych ofert "handlowych".

 

Już obczajam te stronke.

Tylko pytanie czy ta S3 malo pali ?

Wiecie ja nie chce mega duzo mocy tylko aby ten samochod byl w miare do utrzymania ;p

Dlatego tez chce jak cos zamontować gaz gdyz najtaniej teraz tak wychodzi ;/

 

Ja myslalem o silniku 1,6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko pytanie czy ta S3 malo pali ?

 

A ile to jest MAŁO ? ;P W 1,6 w niektórych wersjach był spory problem ze skrzyniami biegów. Choć to może być jak ze wszystkim - albo sie wydarzy albo nie. Moje 1.8 w lecie, przy spokojnej jeździe, trasa krótka mieszana - spali z 6.5- 7. Przy ciśnięciu ostrym i z 13+ chapnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lacrooix 1.8 T oznacza Turbo i to jest nie jest oszczędny silnik Moj brat miał lepiej kup jak ktoś wyżej napisał 1.8 bez turbo o wiele ekonomiczniejszy. A co do S3 to jeśli chodzi i o koszty utrzymania to nawet nie myśl no chyba ze masz gruby portfel bo mamy kilka w firmie S3, S5 i jak sie jeździ to wskazówka od paliwa w oczach spada oczywiście wiadomo ze tym autem sie wolno nie jeździ ale czy to w korku stanie czy jazda po mieście spali dużo i będziesz częstym gościem na stacji i uwierz mi jeśli nie masz grubego portfela to tak szybko jak ja kupisz tak szybko ja sprzedaż to moja taka rada dobra ale wybór należy do ciebie .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lacrooix 1.8 T oznacza Turbo i to jest nie jest oszczędny silnik Moj brat miał lepiej kup jak ktoś wyżej napisał 1.8 bez turbo o wiele ekonomiczniejszy. A co do S3 to jeśli chodzi i o koszty utrzymania to nawet nie myśl no chyba ze masz gruby portfel bo mamy kilka w firmie S3, S5 i jak sie jeździ to wskazówka od paliwa w oczach spada oczywiście wiadomo ze tym autem sie wolno nie jeździ ale czy to w korku stanie czy jazda po mieście spali dużo i będziesz częstym gościem na stacji i uwierz mi jeśli nie masz grubego portfela to tak szybko jak ja kupisz tak szybko ja sprzedaż to moja taka rada dobra ale wybór należy do ciebie .

 

 

Oczywiscie dla mnie musi byc oszczedny.

Ja mam 20 lat ! i nie mam kto wie ile kasy na utrzymanie go.

Dlatego chce mało awaryjny i nie duzo palacy silnik.

 

Czyli co 1,8 bez t na gaz bedzie sie dobrze spisywal ?

A co myslicie o 1,6 ? Awaryjne skrzynie biegow tak ?

W 1,8 tego nie ma ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem ci tak z samochodami jest tak jedni mówią ze francuzy pilne inni ze fajne itd wszystko zależy w jakim stanie kupisz auto jak poprzedni wlascicie/le dbali o niego czy był serwisowany na bierzaco(nie mówię o dealerach) poprostu prywatny warsztat czy np olej na czas zmieniany itd wtedy jak zakupisz autko będziesz jeździł i będziesz zadowolony nie ma różnicy czy 1.6 czy 1.8 skrzynia mode w każdym aucie chociaż nigdy mi sie to nie zdarzyło. Ja osobiście jakbym kupował auto za tyle kasy napewno bym podjechał do jakiegoś warsztatu albo stacji diagnostycznej zrobić oględziny auta emisje spalin itd wtedy wydasz 100-200pln ale masz pewność co w trawie piszczy :)

 

P.s. Kolego nie pisz ze ty jeździć umiesz bo tak ci sie tylko wydaje wiem co mówię ja mam prawko od 15 lat i nigdy nie powiedziałem ze jestem najlepszym kierowca a jeżdżę w pracy autami po 500-600 koni człowiek po przejechaniu kilkudziesięciu tysięcy kilometrów może powiedzieć ze niezłe jeździ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli co 1,8 bez t na gaz bedzie sie dobrze spisywal ?

 

Od jakiegoś czasu mam z taką do czynienia i szczerze polecam. Co prawda starsza (98r), ale w dalszym ciągu 8L. Benzyny na mieście(niedużym) przy mojej jeździe, wg. komputera spala ok 8-8,5l, na trasie w 7 się wyrabia. Przy gazie wiele miejsca Ci w bagażniku nie zostanie, chyba, że zupełnie zrezygnujesz z zapasu. Największą zaletą wg. mnie jest tani i bezproblemowy serwis, obsługa silnika, zawieszenia, bardzo przydatna cecha, pierwszy lepszy zakład Ci to zrobi, w dodatku za normalne pianiądze. Części też tanie jak barszcz, bo wspólne z Golfem IV, Octavią, Leonem. Przy wyposażeniu dodatkowym uważaj na "bajery", np często lecący w VAG'ach FIS to koszt kilku stów, jak to w Audi, często lecą czujniki ABS i AIRBAG, czasami to tylko czujnik, niekiedy może świadczyć o poważniejszej przygodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem ci tak z samochodami jest tak jedni mówią ze francuzy pilne inni ze fajne itd wszystko zależy w jakim stanie kupisz auto jak poprzedni wlascicie/le dbali o niego czy był serwisowany na bierzaco(nie mówię o dealerach) poprostu prywatny warsztat czy np olej na czas zmieniany itd wtedy jak zakupisz autko będziesz jeździł i będziesz zadowolony nie ma różnicy czy 1.6 czy 1.8 skrzynia mode w każdym aucie chociaż nigdy mi sie to nie zdarzyło. Ja osobiście jakbym kupował auto za tyle kasy napewno bym podjechał do jakiegoś warsztatu albo stacji diagnostycznej zrobić oględziny auta emisje spalin itd wtedy wydasz 100-200pln ale masz pewność co w trawie piszczy :)

 

 

Koło mnie jest duzo gosci co sprowadza samochody z niemiec.

I u nich mógłbym kupic .

Przywoza dany samochod ( jak wiadomo lekko bity czy bardziej )

Mam prawo zobaczyc jak wyglada przed zrobieniem go i wtedy albo go biore albo nie ;p

 

http://otomoto.pl/audi-a3-1-6-b-gaz-2004r-fl-30zl-100km-C22482589.html

 

Mi chodzi o taki model a3.

 

 

Ostatnio sie dowiedziałem ze w samochodach typu audi na silniku sa takie zeby co oznaczaja ile ma miej wiecej km przejechane.

Bo co 100tys jest jeden zab odciety .

 

W ogole na co mam zwracac uwagę przy kupnie tego samochodu ?

 

Od jakiegoś czasu mam z taką do czynienia i szczerze polecam. Co prawda starsza (98r), ale w dalszym ciągu 8L. Benzyny na mieście(niedużym) przy mojej jeździe, wg. komputera spala ok 8-8,5l, na trasie w 7 się wyrabia. Przy gazie wiele miejsca Ci w bagażniku nie zostanie, chyba, że zupełnie zrezygnujesz z zapasu. Największą zaletą wg. mnie jest tani i bezproblemowy serwis, obsługa silnika, zawieszenia, bardzo przydatna cecha, pierwszy lepszy zakład Ci to zrobi, w dodatku za normalne pianiądze. Części też tanie jak barszcz, bo wspólne z Golfem IV, Octavią, Leonem. Przy wyposażeniu dodatkowym uważaj na "bajery", np często lecący w VAG'ach FIS to koszt kilku stów, jak to w Audi, często lecą czujniki ABS i AIRBAG, czasami to tylko czujnik, niekiedy może świadczyć o poważniejszej przygodzie.

 

 

Hmmm o takie cos mi chodzi.

8 l by mi wystarczylo :)

Co do meijsca w bagazniku hmm

Mozna butle od gazu zamontowac w miejscu gdzie sie znajduje kolo zapasowe jesli sie nie myle prawda ?

I automatycznie bagaznik prawie zostaje bez zmniejszenia tylko tyle co z boku oponka jest ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ogole na co mam zwracac uwagę przy kupnie tego samochodu ?

Chociażby to, że w 8P w każdym motorze benzynowym zasilanie paliwem przebiega na skutek bezpośredniego wtrysku. Innymi słowy, nie wsadzisz tam normalnej sekwencji, tylko sekwencyjny wtrysk gazu, a póki co taka przyjemność w Polsce wiąże się z wydatkiem około 6kzł.

Dolicz do tego podstawowy serwis, który wykonuje się po kupnie auta (rozrząd, filtry, płyny, ewentualnie jakieś elementy zawieszenia), czyli w optymistycznej wersji ok 1-1,5kzł i na sam samochód zostaje okolice 17kzł. Za tą kasę szukałbym zadbanej 8L niż bylejakiej 8P...

Edytowane przez balcer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chociażby to, że w 8P w każdym motorze benzynowym zasilanie paliwem przebiega na skutek bezpośredniego wtrysku. Innymi słowy, nie wsadzisz tam normalnej sekwencji, tylko sekwencyjny wtrysk gazu, a póki co taka przyjemność w Polsce wiąże się z wydatkiem około 6kzł.

Dolicz do tego podstawowy serwis, który wykonuje się po kupnie auta (rozrząd, filtry, płyny, ewentualnie jakieś elementy zawieszenia), czyli w optymistycznej wersji ok 1-1,5kzł i na sam samochód zostaje okolice 17kzł. Za tą kasę szukałbym zadbanej 8L niż bylejakiej 8P...

 

 

Czyli w a3 8p nie ma silników aby wsadzić jakas instalacje gazu do 2,5 k ? :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewien czy najsłabszy benzyniak (102KM) nie był na zwykłym wielopunkcie, chyba to ten sam co w 8L, jednak na kupno najtańższej możliwej sztuki + gaz + serwis + rejestracja wydaje mi się, że te 28-30 trzeba przynajmniej szykować.

 

25k to bedzie mój pewnie max ;/ wiec nie zaciekawie widze ;/

102KM by mi wystarczyło na pewno nie jestem jakims tam maniakiem ostrej jazdy ;p

Pytanie czy te silniki nie sa awaryjne ;/

( jest opcja ze nie musze od razu montowac gazu w razie czego ;p :)

 

Tak jak pisałem dopiero w marcu - kwietniu chce kupic samochod .

Myslalem ze po nowym roku ten model choc cos z tanieje a na razie tego w ogole nie widze ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to teraz ja cos dodam od siebie i miejmy nadzieje ze ci sie przyda.

kazde auto jakie bys nie mial to wydatek. samo kupno takze wydatek wlewanie do zbiornika tez i utrzymanie takze.

posiadam audi a4 z 2002r z silnikiem diesla 1.9 tdi o mocy 130 km. i powiem ci tak to ile bedzie spalac bedzie zalezalo tylko od ciebie samego a takze eksploatacji pojazdu i regularnym wymianom czesci odpowiedzialnych za spalanie. audi powyzej 2000r nie nalezy jeszcze do najtanszych w utrzymaniu aut. ale jak to sie mowi cos za cos. chcesz prezentowac soba klase, elegancje to kup audi. jesli chcesz miec auto ktorym zamierzasz sie przemiescic z miejsca na miejsce i tansze w eksploatacji to kup opla czy jakies inne.

 

no i kwestia kupna twojego auta - wez auto teraz badz latem bo na wiosne drozeja - wiele ludzi ci to powie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1,6 1,8 i 1,8 T mają bardzo zbliżone spalanie. z ciężką nogę 1,6 połknie dobrze ponad 10 litrów

 

tu masz tą eskę:

http://audipodkarpacie.pl/viewtopic.php?t=322

http://sprzedajemy.pl/piekne-audi-s3-8l-quattro-tuning-od-pasjonata,307989?_rp_RP=_rp_list_account_user_offers&offset=0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DO marca jeszcze sporo czasu. Wodzu dobrze radzi w tej cenie możesz wybrać opla np astra H GTC 1.9CDTI. Uważam, że nie bedzie to gorszy wybór. Fajne autko do szybkiego przemieszczania sie i silnik porównywalny jak nie lepszy od Tdi, cześci raczej tanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...