Skocz do zawartości

Hifonics MXS-12


Palus
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jestem szczęśliwym lecz trochę głuchym :wink: posiadaczem RE-SE12, ale z biegiem czasu ten subik stał się zdecydowanie za słaby. No i szukając jakiegoś zastępstwa znalazłem tego Hifona, który nie powiem wygląda porządnie, cewka 4' też zachęca. Szukałem opinii na necie, ale znalazłem tylko testy po niemiecku. Słyszał ktoś ten głośnik ?

 

Znalazłem go za 1499 tutaj: http://www.audiosklep.pl/hifonics-mxs-12d2-p-3096.html

 

Muzyka głównie czarne wolne rytmy w okolicach 30Hz :hyhy:.

W tej kategorii cenowej z nowych jest jeszcze np. SX12, ale przy tym Hifonie wygląda jak zabawka, tylko ciekawe właśnie jak gra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj sobie helona 12 albo hcca 12, mnie osobiscie baaardzo pozytywnie zaskoczyl PB 3xl. Jesli chcesz poczuc duza roznice miedzy SE12 to nie szukaj półśrodków :) Jesli czujesz niedosyt kup jakas 15 :P

 

Mialem Emphasera x4 15' zajmował spooro miejsca i jakoś specjalnie nie łoił helona 12. Oba zasilane BXI 2006bd w tamtym czasie. Wyglad to nie wszystko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ciekawy jestem jak się ma taki Helon 12 do 2xSE ...tylko, że bagażnik mam mały i nie jestem pewien czy się zmieszczą (E36 coupe i 2 aku w bagażniku)

No i pozostaje kwestia grania, bo mnie zawody nie interesują tylko muzyka i niskie strojenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja proponuje wytestować MXS-a bo to kawał dobrej zabawki, która bierze na klatę znaczne pokłady watów bez zająknięcia. Głosnik nadaje sie doskonale pod wszelkiego rodzaju wolne bity, zalecane strojenie obudowy bass reflex oscyluje w granicach 32 Hz. Jak robiłem pierwszą obudowę na 38 Hz było przeciętnie. Dopiero zejście ze strojeniem na 31-32 Hz dało takiego kopa, że do dziś dobrze pamiętam ten głośnik :) Polecam wypróbować, nie zawiedziesz się.

Testowane w e36 coupe. Jest tam dość miejsca na każdy głośnik 12". Na 2x12" i do tego w BR może go zabraknąć, zwłaszcza biorąc pod uwagę jego dużą nieregularność i belkę przy końcu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...