Skocz do zawartości

Dlaczego głośnik "dzwoni" ?


hi_sound
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Woofery które ostatnio kupiłem "dzwonią". Taki metaliczny dźwięk się z nich wydobywa. Co może być przyczyną? Dodam, że jak odwrócę jeden z głośników, to "dzwonienie" się nasila i dochodzi jeszcze "charczenie"... Głośniki testowane w warunkach domowych... Dla porównania podpiąłem inne pod ten sam setup i dzwonienie nie występuje... WTF?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego od membrany lub zawieszenia ida takie plecionki do zaciskow laczeniowych. Sprawdz czy tam sie nic nie poluzowalo. Czesto te zaciski/terminale lutownicze sa przykrecane na srubke z nakretka i podkladka (moga byc tez nitowane). Mialem taki przypadek ze mi dzwonilo i okazalo sie ze od strony membrany odkrecila sie nakretka i podkladka grala glosniej niz glosnik. Kolejna mozliwosc to taka metalowa kratka ktora jest czesto przyklejona na szczycie otworu w magnecie od strony membrany. Zeby sie do niej dostac trzeba wywalic kopulke srodkowa. Ta siateczka mogla sie odkleic calkiem lub czesciowo i lata. Ta kopulke mozna dokupic, wiec nie ma sie co bac ze zniszczysz i bedzi po glosniku. Wklaic mozna na silikon rtv jesli to membrana pcv albo na butapren jesli papierowa.

 

Ale zanim zaczniesz rwac kopulke sprawdz to mocowanie zaciskow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To na pewno nie zaciski... Brzęczy coś w środku. Odniosłem wrażenie, że cewka odkleiła się od membrany w jednym z głośników... Oba dzwonią podczas gry, a w jednym "coś" lata, ale tylko wtedy kiedy odwróci się go membraną w dół i dość energicznie się nim potrząsa... ku*wa mać!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam najmniejszego zamiaru w nich dłubać... Już poinformowałem sprzedawcę, ale oczywiście, on nie ma pojęcia o co chodzi, bo on przed wysyłką testował woofery i wszystko było w najlepszym porządku, także na razie toczymy bój odnośnie zwrotu... Temat założyłem głównie z ciekawości, bo pierwszy raz się spotykam z czymś takim, a kilka kompletów wooferów przewinęło mi się z przez łapy.

 

PS: wie ktoś jaki byłby koszt naprawy takiej usterki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znam ten objaw - mam obecnie to samo z beyma...

primo - wsadz glosniki w obudowe

moze to zniknac w obudowie

 

jak nie zniknie to mocno poruszaj glosnikiem i poszukaj czy cos sie nie rozkleilo...

sklejenie tego wszystkiego to max 50zl

 

jest jeszcze szansa ze rozwealilo sie uzwojenie cewki lub kawalek karkasu - tu naprawa moze byc kosztowniejsza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na oko z zewnątrz nic nie widać... Ewidentnie w jednym z głośników coś się "odkleiło" albo "urwało" w środku. Druga sprawa, że oba wydają z siebie metaliczny dźwięk... Trochę "druciarsko" zamontowałem je w drzwiach, ale "szczelnie" i niestety metaliczny dźwięk nie ustąpił. Woofery to nie Focal;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...