Skocz do zawartości

Wymiary portu BR.


Banita
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak zyje kolego to br liczy sie do kolumny chyba a nie do glosnika prawda? Zalezy on od pojemnosci kolumny bo to kolumne stroimy a nie glosnik.

 

A do glosnika to sie dobiera chyba pojemnosc nie? A marke tez podac i cene, bo to chyba tez ma niesamowite znaczenie?


  • Revc: 3,4 Ohm



  • Fo: 39,828 Hz



  • Sd: 49,827



  • Md: 95,790 g



  • BL: 13,257



  • Qms: 4,463



  • Qts: 0,487



  • Qes: 0,547



  • No: 0,541 %



  • SPLo: 89,3 dB



  • Vas: 48,38



  • Cms: 141,399 u



  • Krm: 2,703



  • Erm: 0,868



  • Mms: 112,933 g



  • Mmd: 106,679



  • Kxm: 15,961



  • Exm: 0,734


 

  • Rozmiar: 30 cm
    • Moc Max: 500 W
      • Moc RMS: 250 W
        • Pasmo przenoszenia: 20 - 3.000 Hz
          • Efektywność: 88 dB
            • Impedancja: 4 Ω
              • Magnes: 50 oz
                • Cewka: 50 mm
                  • Membrana: papier nietłoczony

                  Chce to wystroic tak chwilowo w tej skrzynce bo bede budowal na wiosne zupelnie inna okolo 120L z 2 glosnikami czyli po 60L na kazdy klosnik w odseparowanych strefach z kanalami lewy prawy co by nie tracic na jakims sumatorze w monobloku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sumator w mono bloku to takie cudo co sumuje sygnal z 2 kanalow zeby monoblok gral jak nazwa wskazuje jako jeden kanal korzystajac z sygnalu 2 kanalow. Gdzies mi sie obilo o uszy takie wyjasnienie sumatora sygnalu. Bodajze w technikum elektronicznym :wink:

 

Tak glosnik to paying a skrzynia to FLI trap actiwe 12". Kupilem ten glosnik tak na szybko bedac w PL bo mi sie spalil ori glosnik FLI.

Jak na ta cene to glosniczek bardzo ladny choc nie na moje ucho.

Planuje inne klimaty, ale o tym kiedy indziej.

 

Kiedys posiadalem ksiazke z zasadami i podstawami elektroakustyki i bez problemowo dzieki tabelce zawartej w niej mozna bylo sobie BR dobrac. Niestety ksiazka wsiakla przy przeprowadzce i jak do tad jej nie znalazlem.

 

Z tad pytanie do was.

 

Sub to takie ''rzempidlo'' male zeby cos tam pukalo sobie.

 

Niebawem zabieram sie za budowe suba na dwuch LOUDEST TL-1121, ale na chwile obecna mam taki maly pukacz wycieczkowy ktory daje rade ale nie zajmuje miejsca zbyt wiele miejsca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yauhen wlasnie tak tez ocenialem ten port przy 28L ale nie pamietam bo jak powiedzialem wsiakla mi ksiazka od elektroakustyki. Wlasnie biore pod uwage to ze ten BR moze miec racje bytu jedynie do malych glosnosci a wyzej bedzie furczal poteznie, ale ja nie slucham glosno, wiec mam nadzieje ze cos da sie zrobic.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bedzie furczec i to nie miłosiernie I tym bardziej jesli nie bedziesz głosno słuchać to furczenie wg mnie jest tym bardziej wyraźne na tle muzyki... I do tego dla skrzyni 28L/dla 30cm głosnika przy dość wysokim strojeniu jesli bedzie to 50Hz to nie wiem jak to bedzie grać... zapowiada się na buczenie w sumie po mimo ze dałoby się zmusić jeszcze ten głosnik do w miare kulturalnego grania ale to przy 45L i 40 Hz strojeniu.

 

Wg mnie nie ma sensu lepiej zostawić Closed o pojemnosci 28L i trudno niech gra jak gra, chyba ze sklepiesz wiekszą skrzynie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak skrzynke pod niego bede robil taka okolo 60-70L jak podaje producent. Ale wstawilem go ze wzgledu na to ze ori glosnik FLI spalil sie jak wspomnialem i tak na chwile chcialem go zastompic. A ze tamten spalil sie wlasnie z przgrzania bo wzmacniacz jest w tej samej przestrzeni co glosnik to chcialem tego BR bardziej dla wentylacji a przy okazji wystroic, ale mam mieszane przeczucia bo ta pojemnosc to jak karton po butach, a nie sub.

 

Nic to....bede dzialal z pudelkiem wiekszym bo zanim rusze w projektem na LAUDEST'ach to jeszcze z rok minie wiec chce zeby cos tam sobie gralo.

Na ori glosniku gralo to przyzwoicie (oczywiscie jak na te wymiary i nie za glosno, bo glosniej to tylko dudnilo), ale byl sporo slabszy i mial wieksza pojemnosc menisku membrany + membrana PCV wiec gral zupelnie inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No a to z kolei zabiera pojemnosc, a te 28-9L to i tak prawie nic.Dobra zostawie go zamknietego, a niebawem wystrugam pudelko 60L na tego peiyng czy jak mu tam z wykorzystaniem wzmacniacza zintegrowanego od FLI. Zalezy mi zeby miec jakies pukadlo do zestawu ktore nie zajmie calego bagaznika co bym go mogl zabierac na dluzsze trasy. Ten wielki projekt ktory planuje bede musial wyciagac niestety na dluzsze trasy kiedy musze pare gratow wziac bo bedzie zajmowal prawie caly bagaznik bez 20-30cm od klapy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...