Skocz do zawartości

Co lepiej wybrać do odpalenia auta??


zaczek111
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tak sobie myślę od dłuższego czasu co tu wybrać do odpalenia awaryjnego auta (np.po dużym mrozie, gdy aku zawodzi),czasem nie ma kto drugim autem podjechać żeby kable na krótko podpiąć.

Myślałem tu np o takim urządzeniu rozruchowym BOOSTER URZĄDZENIE ROZRUCHOWE KOMPRESOR + LATARKA (2057638978) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. to jest tylko przykład-cena mogła by być trochę większa i już z akumulatorem mocniejszym (np 17Ah). Używał ktoś z Was kiedyś takiego??

Drugim rozwiązaniem był by aku AGM np 70-100ah o dużym prądzie rozruchowym.

Co byście wybrali??? I co się lepiej sprawdzi???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie w pracy używamy czegoś podobnego ale bez kompresora i latarki tylko to jest tzw "JUMPPACK" czyli tak jak ten booster z allegro i odpalasz z niego bez najmniejszych problemów nawet 3L silniki a nawet większe ale na duży silnik to na 1 odpalenie i trzeba ładować ale na silniki np 1.8 bez problemu wystarczy na 4-5 odpaleń w zależności jak mocno rozładowany aku jest.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moc urządzenia rozruchowego 400A - 900A maks.(ciekawe przy jakim napieciu)

Kompresor 12V 18 bra

Kable miedziane,izolowane gumą (to tylko krokodylki ma w miarę a kabla to tam nie ma sama guma i nitka miedzi)

Oświetlenie 0,08W klasa LED 1

Gniazdo wyjściowe 12V

Waga 5,1 kg

 

te dane techniczne same sobie zaprzeczają .....

wolałbym drugi akumulator który stoi w domu w pokojowej temperaturze , sam używam i niejedna osoba już się zdziwiła ze 20Ah pur power co wazy ok 5kg odpalał 1,2 benzynę i bez problemu 1.9td, nawet kabli nie potrzebowałem bo wystarczyło odwrócić akumulator do góry nogami i przyłożyć do siebie bieguny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja polecam zmienic akumulator na nowy

 

jak bedzie sie ten co masz rozladowywal i ladowal duzym pradem to rozsypie sie szybciej niz ci sie wydaje

 

takze i tak wymiana aku cie czeka

Też tak myślę.Za dobry booster trzeba zapłacic sporo więcej,to mi wygląda na jakąś zabawkę za którą szkoda kasy.Te pieniądze trzeba dołożyć i kupić jakiś dobry akumulator.

Tak z innej beczki zastanawiam sie czy jeśli mamy w samochodzie kondensator jakiś~1F to czy to pomaga w odpalaniu zimą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja polecam zmienic akumulator na nowy

 

jak bedzie sie ten co masz rozladowywal i ladowal duzym pradem to rozsypie sie szybciej niz ci sie wydaje

 

takze i tak wymiana aku cie czeka

aku mam nowy- nawet roku nie ma i jak na razie trzym,a bo kupiłem cteka do niego żeby nie zajechać go zwykłym prostownikiem( czyt. samoróbka mojego Taty z lat 70-tych)

odpalasz z niego bez najmniejszych problemów nawet 3L silniki a nawet większe ale na duży silnik to na 1 odpalenie i trzeba ładować ale na silniki np 1.8 bez problemu wystarczy na 4-5 odpaleń w zależności jak mocno rozładowany aku jest.

Wystarczyło by mi na jedno odpalenie auta (to tylko w razie gdy muszę nagle jechać gdzieś) a na noc to aku i tak by poszedł do ładowania

wolałbym drugi akumulator który stoi w domu w pokojowej temperaturze

mam w piwnicy 55ah właśnie ostatnio za "czteropak" dostałem więc w razie czego może się przydać.

A ile dałeś za tego pur power?? Pytałem w tamtym roku i nie mieli już go... a ze 1.9Td odpaliłeś nim to jestem pod wrażeniem, taki by mi wystarczył w zupełności

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pure power kosztował coś ok 450zł ,

trochę informacji o tych akumulatorach http://www.dbdrag.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=145:pure-power-nowy-wymiar-energii&catid=47:aktualnoci&Itemid=102

Równie dobrze można szukać w hollywood, kinetic jaką używkę w dobrych pieniądzach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

różnymi samochodami jeżdżę (sam mam 206 2.0 pb), ale ostatnie problemy z odpalaniem to kojarzę z czasów Malucha (15 i więcej lat wstecz) i walenia szczotką w rozrusznik..

 

Moim zdaniem lepiej zainwestować w normalny akumulator i sprawny rozrusznik, niż kombinować dookoła i katować zużyte aku. Jak akumulator i rozrusznik są w dobrym stanie, to nasze mrozy nie powinny mieć wpływu na odpalanie. Moim zdaniem kombinacje z boosterami itp. to pozorna oszczędność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnie problemy z odpalaniem to kojarzę z czasów Malucha (15 i więcej lat wstecz)

 

Jakoś też mi sie tak wydaje. Sprawny, czysty aku, dobre połączenie z klemami, dobra masa i nie ma .... :)

Mam HW 45Ah jako główny aku od roku i nie ma opcji, że po tygodniu w mrozie nie zapali. Tylko trzeba go później podładować, ale jak sie dba tak sie ma :) Mam CTEKa do tego i nie narzekam na prąd.

Wcześniej miałem Centre Future Plus i też spokojnie moge ją polecić. Co ona ze mną przeżyła.

 

Moja rada. Zainwestuj lepiej w dobry prostownik/ładowarkę zamiast w jakieś bustery :D Prądu nie wyczarujesz, a doładowany aku to sprawny aku przez lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram Ancymon-a. Jak masz małą wydajnosc altka a sprzęt duzo ciagnie-wymien altka.

Dobry akumulator i masz sprzet na lata. U mnie w Kaczce aku nie był wymieniany z 10-11lat i nawet w duze mrozy odpalał bez problemu. Aku otulony "sweterkiem" fabrycznym, kable do swiec dobrej jakosci, samych swiec nie robiłem-znajomy mi dawał za 7zł to co roku wymieniałem sobie na nowe.

Paliwo "nieochrzczone", i powiem szczerze-nigdy mi nawet silnik nie stęknął.. Wsadzam kluczyk, przekręcam lekko stacyjke, czekam az troche pompki bujną układy i po 3sek słysze wirujący jak wiertareczka rozrusznik i brum brum..

Zadbaj jak o kobiete a bedzie "posłuszna" :)

To nie tesciowa-krzesłem elektrycznym nie trzeba traktować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainwestuj lepiej w dobry prostownik/ładowarkę zamiast w jakieś bustery

 

Przecież pisałem, że mam CTEKa i tylko nim ładuje aku od nowości!!

 

Moim zdaniem lepiej zainwestować w normalny akumulator i sprawny rozrusznik

Aku ma ok 6 miesięcy, rozrusznik i alternator był sprawdzany i wszystko sprawne!!! A i tak zdarza się 2razy do roku że nie chce zapalić nawet po 2 dniach. Dopiero gdy dostanie troche prądu z innego auta zapali-a jak zapali to już mozesz go zapalać nawet 100razy i kręci za każdym razem. Tak jak by się coś mu tam wieszało-już byłem u tylu elektryków-mechaników że już nikt nic nie poradzi :zalamany: bo teoretycznie wszystko jest ok(w praktyce tez :!: ) A jednak coś mu się tam wiesza-dlatego takie pytanie czym go lepiej" pobudzić"

 

Zadbaj jak o kobiete a bedzie "posłuszna"

Dbam, dbam nawet Moja Żonka jest czasem zazdrosna że więcej czasu spedzam z autem niż z Nią :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aku ma ok 6 miesięcy, rozrusznik i alternator był sprawdzany i wszystko sprawne!!! A i tak zdarza się 2razy do roku że nie chce zapalić nawet po 2 dniach. Dopiero gdy dostanie troche prądu z innego auta zapali-a jak zapali to już mozesz go zapalać nawet 100razy i kręci za każdym razem. Tak jak by się coś mu tam wieszało-już byłem u tylu elektryków-mechaników że już nikt nic nie poradzi bo teoretycznie wszystko jest ok(w praktyce tez :!: ) A jednak coś mu się tam wiesza-dlatego takie pytanie czym go lepiej" pobudzić"

i pewnie dzieje się to jak pada deszcz albo jest duza wilgoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie tez tak było.. Zazdrosna ze wiecej kasy pakuje w audio, a jej nawet perfum nie kupiłem.. Ale jak posłuchała w koncu muzyki w aucie i porównała co to znaczy usłyszec prawdziwe brzmienie-wszystko wybacza :)

A prawda jest taka-czasami wystarczy lekko dbac o samochód a ma sie duzo mniej droższych problemów..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było mierzone miesiąc temu-mieści się w normie, bo jeszcze na alarm pobiera troche prądu. Styki czyszczone są regularnie,klemy tez nowe. Nie ma się czego czepić-chyba taki urok auta :wink: dobrze że to tylko ze 2 razy w roku się dzieje-więc przeżyje. Po prostu założyłem temat bo i dodatkowy aku i ten"booster" mogą się przydać do odpalenia auta- nie koniecznie tylko dla mnie,a że sąsiadów mam takich jakich mam więc jak masz liczyć to licz na siebie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...