Skocz do zawartości

kilka pytan pioneer avic 920BT


sadzikowski
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie zakupilem radyjko

pioneer avic 920 BT

wczoraj probowalem go podlaczyc ale moja wiedze w temacie CA jest znikoma

Radio dziala czyta plyty itd

chcialem podpiac wmaczniacz i suba do radia, ale te mam na chinchach, a w radyjku nie ma takiego wyjscia

w zalczniku przesylam jak wyglada tyl radia

rozumiem ze musialbym kupic przejsciowke na chinche czyli cos takiego

http://www.ebay.com/itm/Pioneer-Avic-X920bt-AvicX920bt-Plug-CDP1304-CDP-1304-/360303098583?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item53e3bcfad7

ja to sie ma z pozostalymikablami?

Mi potrzebny jest tylko do suba a tu jest ich cala masa

 

pozatym pytanie moze troche smieszne, a nawet napewno,:

jak sie to radio wylacza?

Nie widze niegdzie przycisku: on/off, source czy power

post-5183-0-23170400-1326798730_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie zakupilem radyjko

pioneer avic 920 BT

wczoraj probowalem go podlaczyc ale moja wiedze w temacie CA jest znikoma

Radio dziala czyta plyty itd

chcialem podpiac wmaczniacz i suba do radia, ale te mam na chinchach, a w radyjku nie ma takiego wyjscia

w zalczniku przesylam jak wyglada tyl radia

rozumiem ze musialbym kupic przejsciowke na chinche czyli cos takiego

Pioneer Avic-X920bt, AvicX920bt Plug CDP1304,CDP-1304 | eBay

ja to sie ma z pozostalymikablami?

Mi potrzebny jest tylko do suba a tu jest ich cala masa

 

pozatym pytanie moze troche smieszne, a nawet napewno,:

jak sie to radio wylacza?

Nie widze niegdzie przycisku: on/off, source czy power

Wiązka POWINNA być z radiem, a jeśli jej nie ma to musisz sobie dokupić (http://allegro.pl/chinch-audio-video-pioneer-avic-f920bt-itp-f-vat-i2037911952.html RCA PIONEER).

 

Ze znikomą wiedzą nie polecam kombinować z dorabianiem wyjścia samodzielnie, chociaż jest to zdecydowanie tańsze rozwiązanie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ma ktos pojecie co o za "kabelek" bedzie i co z nim zrobic?

 

Pewnie żółty lub czerwony w kostce ISO oznaczony jako ACC :P Podłączyć pod 12V po stacyjce. Jest jeszcze kabelek Parking Break - musisz go podłączyć do masy by móc używać wszystkich funkcji w czasie jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy taki kabel z modelu avic hd3bt pasowalby do mojego?

Zapewne nie będzie pasował, bo producent za każdym razem zmienia standardy gniazd, żeby później mógł robić dodatkowe pieniądze.

Jeśli potrzebujesz wyciągnąć tylko jedną parę RCA na suba (czyli musisz podpiąć się do 4 pinów - a w zasadzie wystarczy do dwóch:))

to w pierwszej kolejności musisz najpierw znaleźć rozkład pinów gdzie jest wyjście na suba i wtedy możesz pokombinować.

Najlepiej wyjąć wiązkę przewodów RCA z jakiegoś zepsutego radia, która będzie zakończona wtyczką wpinaną do płyty radia. Sam będę niedługo bawił się w takie dorabianie, bo nie mogę dostać oryginalnej wiązki.

W moim przypadku dorwałem całą wiązkę z jakiegoś uszkodzonego JVC zakończoną wtyczką, z której powypinam mikro piny. Następnie ponakładam malutkie koszulki termokurczliwe na każdy przewód, do wtyczki żeńskiej upchnę trochę pasty lutowniczej i włożę taką wtyczkę na pin męski w radiu. Następnie będę musiał delikatnie podgrzać to połączenie, żeby pasta spoiła pin z bolczykiem oraz podgrzać termokurcz celem zabezpieczenia przed zwarciem między pinami w gnieździe. Całość zamierzam wypełnić klejem na gorąco i myślę, że będzie ok.

Dla bezpieczeństwa całość gniazda odłączę od płyty radia, żeby czegoś nie przegrzać.

Jak chcesz i masz trochę smykałki to możesz spróbować.

post-182-0-91224500-1327047785_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/zlacze-do-pioneer-avic-x9310-32pin-av-i2059289652.html ten powinien pasować, masz 32 piny, ten jest pod 32 piny, zapytaj sprzedającego w celu weryfikacji.

a tak BTW miałem F910BT, to radio nie miało przycisku "Power", załączało się po stacyjce i tak wyłączało się i pewnie Twoje ma tak samo, taka uroda tych "kombajnów" Pioneer`a :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JacekTDI do tego goscia juz napisalem czy bedzie pasowac

zobaczymy czy odpisze

jesli tak to 100zl moge dac za kostke bo 250 to moim zdaniem przesada

 

sam dawałem 150pln i wg mnie ta kwota to ostateczność, bo z cenami tych "dupereli" trochu przesadzają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...