Skocz do zawartości

genesis compact four - ustawienie/podlaczenie


60thPlace
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

troche wypadłem z tematu CA jakis czas temu a teraz jeszcze pojawil se w moich rekach wzmacniacz z niby nie skomplikowana obsluga ale bez instrukcj ciezko mi sie polapac...

 

ok sytuacja wyglada tak - bede go uzywal tylko w podwojnym mostku do napedu systemu przedniego i tu pytania:

 

oco chodzi ze zlaczem "fan" wiem ze to watrak ale to jakies wyjsci ena zewnetrzny ? czy czegos mi brakuje w komplecie? czy jest to ewentualnie opcja potrzebna przy pracy wylacznie na 4ohm ?

 

oco chodzi z LP Filt ? jest tylko przycisk, bez mozliwosci obrotu i nie bardzo wiem jak to ma dzialac ? zwykle bylo wlacz/wylacz i pokretlo regulacyjne

 

Hp jest wlaczony na stale? czy jak ?%-)

 

no i pytanie, za ktore juz troche mi wstyd, ale jak polaczyc chinche przy mostku ? normalnie po dwie pary parzyste tak jakbym chcial uzywac 4 kanalow ?

post-1612-0-48746000-1326794768_thumb.jpg

post-1612-0-68470900-1326795039_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chinche podłączasz pod 1L i 4R. LP Filt możesz pewnie tylko włączyć lub wyłączyć i ma on według mnie stałą częstotliwość bez możliwości regulacji. HP Filt masz regualcję, ale nie ma przycisku włącz/ wyłącz, więc pewnie jest włączony na stałe. Fan, to prawdopodobnie złącze do podłączeniA zewnętrznego wentylatora (mam coś takiego w A5).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Terminal "FAN" tak jak wspomniał Stanec jest do podłączenia zewnętrznego wentylatora.Podawane jest tam napięcie gdy wzmacniacz złapie wyższą temperaturę.

Pod wzmacniaczem masz zaślepkę gumową,pod nią prawdopodobnie zmieniasz który filtr ma być włączony.

Tilt podbija określoną częstotliwość(w instrukcji znajdziesz która wartość).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tilt ? co do instrukcj to wlasnie jej nie mam...

 

mam rozumiec ze filtr LP jest wlaczony przy wcisnietym guziku? wtedy hp dziala jak subsonic ? czy dotyczy to tylko kanalu 1L + 1R ?

 

a w zaslepce pod spodem mam taka jakby zworke(kiedys w dyskach twardych od pc) i mozna ja wyjac i ew obrocic i wlozyc tylko nie wiem co i jak...

 

no i jak z tym wiatrakiem? podlaczac go wogole jesli wzmacniacz bede uzywal tylko na 4 ohm i krecil na max 70%(ok 90 z 120W) mocy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://autosound21.c...ctFour-spec.pdf

Tu masz wszystko napisane.

 

no i jak z tym wiatrakiem? podłączać go wogole jeśli wzmacniacz będę używał tylko na 4 ohm

Jeśli wzmacniacz będzie w zabudowie to warto dać wentylator a ten podłączyć pod terminal we wzmacniaczu.Natomiast przykręcony swobodnie w bagażniku nie wymaga dodatkowego chłodzenia.

bede uzywal tylko na 4 ohm i kręcił na max 70%(ok 90 z 120W) mocy

Nie ma takiej możliwości.Pokrętło gain służy do regulowania sygnału nie mocy a ta jest stała!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...