Skocz do zawartości

CDA-117Ri + Junior 4-300 + Morel Tempo 6


madmax4
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

CDA-117Ri + Junior 4-300 + Morel Tempo 6

 

Nie planuje rozbudowy tego zestawu o subwoofer.

Czy waszym zdaniem ma on prawo dobrze zagrac, tak zeby gora za bardzo nie byla za ostra i bas bez subwoofera dawal rade?

Wiem o koniecznosci dobrego wyciszenia i odpowiednim polozeniu dobrych kabli.

Ustawienia equalizera to FLAT (nie jestem fanem bass i treble na maksa oj nie).

Slucham glownie muzyki trance, ale chcialbym zeby byl to zestaw uniwersalny, a nie do lupanki jaka zreszta trance i tak nie jest.

 

 

Mam juz glosniki Morel Tempo 6 (zastanawialem sie jeszcze nad Rainbow Sax i Dego ST-650 ale wybor padl na te, bo nie mam pieniedzy na RM V41 i Dego PO-650)

 

Do tego planuje Juniora 4-300 chociaz przeczytalem, ze niektorzy mieli problem z wybrzmiewaniem dolnych rejestrow, ale ze za to ma on cieple, zrownowazone brzmienie, ktore nie meczy w dlugiej trasie i powinno zapanowac nad alpina.

 

No i potrzebne jest dobre radio z USB (lub czytnikiem kart): docelowo chcialem wlasnie Alpine,

ale np Alpine 9835 nie ma USB, i nie wiem czy jest sens kupowac iPoda, bo chyba lepiej bylo by wykorzystac DACa wbudowanego w radio

CDA-117Ri - opinie sa podzielone, jezeli wogole jakies sa

 

 

Dzieki za porady

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CDA-117Ri + Junior 4-300 + Morel Tempo 6

 

 

Zestaw, jak zestaw. Dla jednych będzie kicha a dla innych super.

Ale jak na początek, to wzmacniaczem i głośnikami będziesz raczej zachwycony.

Gorzej z radiem, bo jak chcesz aktywnie korzystać z USB, to Alpine w tym względzie to najgorszy wybór. I pod tym względem CDA-117 wcale nie jest lepsze od pozostałych.

Lepiej wybierz coś z Kenwooda lub JVC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem juniorka krótką chwile czasu w połączeniu z tempo6 i alpiną cda 9884r i demonem basu to on nie był ,ale cieplutkie połączenioe było.Przesiasdłem się potem na AS f4.260 I basikiem lepiej zapodawał od juniorka,ale bez subka się nie da.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za odpowiedzi

 

udalo mi sie kupic uzywanego u-dimension RM V41 ;)))

to teraz sie zastanawiam czy nie powinienem byl jednak kupic tych dego po-650 zamiast moreli ;)

 

co do radio, to chcialbym zeby mialo dobre zrownowazone brzmienie i nie psulo calej reszty sprzetu, slyszalem ze Alpine to krol jakosci, a teraz coraz wiecej czytam ze im nowsze modele tym gorzej. Sony i Pioniery to dla dresow, Clariony mieszane opinie i dotykowe sterowanie, JVC - to kojarzy mi sie ze starymi kasetami do magnetowidu ;) ale wiem ze to dobra firma, no i jeszcze Kenwood - chyba jednak ogolnie nie az tak popularne i nie wiem jak z ich brzmieniem

 

a aktywnie nie bede korzystac z USB, tzn nie bede co chwile szukac w katalogach. Aktualnie slucham glownie dwu godzinnych setow Above and Beyond i co najwyzej to sporo przewijam bo jest sporo kiepskich kawalkow ale czasem zdarzaja sie perelki (wiec fajnie jakby byla rosnaca predkosc przewijania)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sony i Pioniery to dla dresow, Clariony mieszane opinie i dotykowe sterowanie, JVC - to kojarzy mi sie ze starymi kasetami do magnetowidu ;) ale wiem ze to dobra firma, no i jeszcze Kenwood - chyba jednak ogolnie nie az tak popularne i nie wiem jak z ich brzmieniem

 

idąc takim tokiem rozumowania ograniczasz się do "jedynej słusznej marki", smutne lecz prawdziwe. Z resztą na tym forum były już poruszane kwestie wielu radii - nawet z opisami za i przeciw nim z cyklu burza mózgów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie czytalem troche nawet sprzecznych opinii

a troche ciezko jest ogarnac wszystkie modele wszystkich firm zwlaszcza ze sa to nazwy kodowe, albo wielu z nich wogole juz nie ma na allegro ani stronie producenta.

ale jeszcze mam czas i bede czytac i szukac

 

Dzieki

Dawid

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie czytalem troche nawet sprzecznych opinii

a troche ciezko jest ogarnac wszystkie modele wszystkich firm zwlaszcza ze sa to nazwy kodowe, albo wielu z nich wogole juz nie ma na allegro ani stronie producenta.

ale jeszcze mam czas i bede czytac i szukac

 

Dzieki

Dawid

 

Nie ograniczaj się tylko do forum.

Tu masz stronkę z testami niemieckich czasopism Auto Hi-Fi i CAR & Hi-FI: www.testberichte.de

Sporo z tych testów zgadza się z opiniami na forach.

Np. Alpine CDA-9855 dostało 81 na 100 pkt.

a taki Kenwood KDC-W7534U 74 na 100 pkt.

z tym, że jest jeszcze coś takiego jak osobiste preferencje brzmieniowe.

Np. KDC-W7534U chwalone przez sporą ilość ludzi, mi nie podchodzi - dla mnie ma za twardy bas.

Trzeba niestety słuchać - czyli ta zabawa polega na tym, że kupujesz, słuchasz i jak ci nie pasi to sprzedajesz klocki :)

Mi radio z podpisu też nie do końća pasi - rozglądam się aktualnie za JVC :)

 

A z opiniami, że starsze radia grają lepiej to ja nie do końca się zgadzam.

Za kilka lat obecne modele będą "kultowe"... :rotfl:

Po za tym, kto słuchał na swoim systemie najnowszych modeli np. rocznik 2011 i ma bezpośrednie porównanie z modelami 2005-2007?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz stronkę na której masz klasyfikacje,oceny i opisy różnych modeli: http://www.audiophile.pl/n/13_jakie_radio_wybrac_?

 

Ale nie można się sugerować w 100% na tej stronie bo dla mnie radia które są na 30 miejscu tej listy grały przyjemniej niż te z prawie samej góry.

Tak jak zawsze pozostaje kwestia odsłuchu i kwestia gustu.

 

ALPINE CDA-7894RB jest bardzo nisko na tej liście a uważam że jest to bardzo dobra jednostka.

 

Nadal uważasz Pioneera za dresiarską firmę? :)

 

http://www.audiophile.pl/p/208_pioneer_deh-p88rs

 

http://www.audiophile.pl/p/181_pioneer_deh-p77mp

 

Nie można generalizować bo każda z firm ma model które są na swój sposób unikatowe i powinno się na starcie skreślać na starcie tym bardziej dla mnie 9855r jest mocno przereklamowany i gdyby nie procek i 3way dawno bym go pogonił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że jesteś z Wawy, podjedź na jakiś spot i posłuchaj kilku modeli (radii, głosników), jest temat o lokalnych spotach, to możesz zarzucić temat "kto ma Morele z RM`em?", albo może ktoś udostępni Ci instalkę w takim aucie jak Twoje i byś sprawdził konkret setup... tak BTW to żeś nawet nei powiedział jakie auto masz pod instalkę....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za linki

Troche glupio sie przyznac, ale nie mam jeszcze samochodu ;d Tylko sie napalilem na to car-audio jak lysy na suchary ;] Taki kryzys wieku sredniego ;]

Planuje kupic w Niemczech starego Peugeota 406 1.9 TD tak do 99roku.

 

Tata powiedzial do mnie ostatnio: "No, chcesz miec samochod, to masz tutaj: kabel od anteny, to od czegos mozesz juz zaczac" ;> no i tak sie zaczelo hehe

 

 

heh, no te wygladaja bardzo minimalistycznie, elegancko

 

ale pioneer to tak ogolnie chyba wiekszosci ludzi kojarzy sie ze starymi golfami II, z szybami przyciemnianymi spray'em i wielka naklejka pioneer na cala tylna szybe ^^

 

I tak mysle, ze jak kogos bede wiozl: uslyszy trance, zobaczy pioneer, poczuje bas z moreli to sobie powie: no tak jakis dres i jeszcze ma pewnie tube w bagazniku ;]

A moze to ja uciekam przed swoja tozsamoscia? kiedys jak bylem mlodszy to pamietam, ze lubilem chodzic w dresach bo byly wygodne ;]]]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi radio z podpisu też nie do końća pasi - rozglądam się aktualnie za JVC

Jeśli masz to co w podpisie, to ostatnio podłączyłem Macrom 42.07 w zastępstwie. Kiedyś woziłem go w innym aucie z helixami 62.1 i wydawał mi się w porządku. Teraz z SAXami po prostu ręce i uszy mi opadły. Tak syfiarskiego dźwięku nie dało się słuchać. Brak dołu, brak góry, tylko średnie ok. Jako, że mam jeszcze takie maleństwo RF punch 150s, to też go podłączyłem i po prostu jak to się mówi "zjadł tego macroma na śniadanie". Inna góra, inny dół, trochę wycofana średnica, ale i tak dźwięk w porównaniu z tym macromem 2x lepszy. Także zweryfikuj najpierw tego macroma, a potem radio.

 

Sorki za małe OT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz to co w podpisie, to ostatnio podłączyłem Macrom 42.07 w zastępstwie. Kiedyś woziłem go w innym aucie z helixami 62.1 i wydawał mi się w porządku. Teraz z SAXami po prostu ręce i uszy mi opadły. Tak syfiarskiego dźwięku nie dało się słuchać. Brak dołu, brak góry, tylko średnie ok. Jako, że mam jeszcze takie maleństwo RF punch 150s, to też go podłączyłem i po prostu jak to się mówi "zjadł tego macroma na śniadanie". Inna góra, inny dół, trochę wycofana średnica, ale i tak dźwięk w porównaniu z tym macromem 2x lepszy. Także zweryfikuj najpierw tego macroma, a potem radio.

 

Sorki za małe OT

 

Jakbyś pisał o radiu to bym, się z Tobą zgodził - "Brak dołu, brak góry, tylko średnie ok." :)

Gdybym do tego wzmaka nie podłączał innych radyjek, to bym Cię posłuchał i zaczął od wymiany wzmacniacza.

Podłączałem starsze Kenie: KDC-W7534 i KDC-W7537 i dołu i góry mi nie brakowało.

Ja wiem, że ten Macrom mistrzem dynamiki nie jest, ale z Tempo 6 daje radę. Będzie do wymiany w następnym etapie.

Widocznie SAXy są bardziej wymagające i biedny Macrom nie mógł ich rozhuśtać. :)

Na razie idzie do mnie nowe radyjo - JVC KD-R921 (ponoć godny następca KD SH-1000 - taką opinie znalazłem na jakimś niemieckim forum) i zobaczymy jak to zagra.

A jeśli chodzi o wątek jakie radio z USB, to właśnie JVC mają fajną obsługę USB - żadnych bankingów i innych cudów - radio odtwarza foldery w kolejności alfabetycznej, niezależnie od daty zapisu. Bo np. w Alpine czy Sony takie oczywiste to nie jest - foldery odtwarzane są w kolejności dogrania na USB (!).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha, wiesz co mi az tak nie zalezy juz jak to bedzie dzialac...

najwazniejsze jest zeby to bylo dobre radio brzmieniowo dorownujace klasykom i co sie troche wyklucza, zeby mialo obsluge USB (lub kart pamieci).

 

fajnie jakby mozna bylo szybko przewijac i przerzucac np wlaczac kolejne pliki losowo. Czy random to zbyt skomplikowana funkcja jak dla radio i jej nie posiadaja?

 

ha! chyba w odpowiedzi na moje posty na strefie car audio, na http://www.testberichte.de pojawil sie filtr USB, no to teraz moge sobie spokojnie szukac modelu ^^

 

Naczytalem sie i naczytalem, znowu jest po 3 w nocy a rano do pracy...

 

Ostatecznie nastawilem sie jednak na JVC, Kenwood, Alpine.

Myslalem jeszcze nad Alpine CDA-105Ri, albo Kenwood BT8044U lub BT6544U, ale tych kenwoodow nie ma na allegro

 

Ktory z tych 9 modeli JVC polecacie? (wszystkie obsluguja USB)

 

JVC KD-R921BT

JVC KD-R901

JVC KD-R821BTE

JVC KD-R801

JVC KD-R501

JVC KD-R401

JVC KD-PDR61

JVC KD-DB52

JVC KD-DB42

 

w koncu zdecydowalem sie na uzywane JVC KD-SH1000

 

Dzieki wszystkim za pomoc

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...