Skocz do zawartości

Pomoc w doborze komponentów CA


Rodekton
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Po zmianie pojazdu przyszedł czas na zmianę grania. Pacjent to Alfa Romeo 156 2002r z seryjnym systemem bose, który został juz wypruty. Na miejsce starej jednostki weszła Alpine 9855r a w przednich drzwiach zagościła separatka Focal PS165 http://www.focal.com/en/car-audio-sound/speakers-drivers/2-way-speakers-kit/ps-165.php.

 

Puki co surowy montaż bez wygłuszenia i podłączone pod gołe źródło. Gra to całkiem kulturalnie wiadomo bez grama wykopu ale jakość jest powalająca. Planuje zakup wzmacniacz, który obudzi focale do gry i tu rodzi sie pytanie jaki? Napewno jednostka musi musi grać ciepło, zeby zniwelować ostrość alpiny zastanawiam sie tez nad konfiguracja biamp i tu prosiłbymbym o opinie 2 czy 4 kanały a moze 2 osobne piece na tw i woof? W niedalekiej przyszłości bede tez chciał dodać troche miesa do systemu wiec prosze tez o sugegustie w kwestii suba i jego zasilania

 

Bardzo proszę o pomoc bo pomysłów milion a doświadczenie marne a na metode prób i błędów brak czasu i funduszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie słyszalem wielu zestawów z wyzszej półki ale jak w swoim przedziale cenowym... bajka

Góra krystaliczna precyzyjna szeroka scenowo zwłaszcza przy True colors Phila Collinsa

Wooferek nie wiem bo siedzi w gołych drzwiach więc niewiele moge powiedzieć. Górne partie dolnego pasma bardzo dobrze kontrolowane i denamiczne nawet jak na pare waciszy z radia a to zasługa 92,5 dB skuteczności.

 

W porównaniu do np morel tempo 6 - niebo a ziemia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie słyszalem wielu zestawów z wyzszej półki ale jak w swoim przedziale cenowym... bajka

Góra krystaliczna precyzyjna szeroka scenowo zwłaszcza przy True colors Phila Collinsa

Wooferek nie wiem bo siedzi w gołych drzwiach więc niewiele moge powiedzieć. Górne partie dolnego pasma bardzo dobrze kontrolowane i denamiczne nawet jak na pare waciszy z radia a to zasługa 92,5 dB skuteczności.

 

W porównaniu do np morel tempo 6 - niebo a ziemia

 

 

calkiem ciekawie brzmi po wypowiedzi twojej wnioskujac , przypuszczam ze jeszcze sie nie wygrzaly te twoje focal'e ale juz czuje ze moge miec potencial , ciekaw jestem jak to zagra pod wzmakiem no i oczywiscie wytlumieniu pod 16 stke , bo z tego co slyszalem od pewnego kolegi z forum focal tem ma slaby wykop , a droga rzecz miales tempo sluchales ze twierdzisz ze bez porownania . Bede czekal jak juz bedza przygotowane drzwi i wzmak pod nie bo iteresuje mnie ten zestaw i jestem ciekaw go tym bardziej ze w nie dlugim czasie bedzie zmiana z moreli na cos ...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak słyszałem morele pod tym radiem w wygłuszonych furtkach i stad to porównanie głosniki ogólnie dobre, ale tweetery nie tak bezbłedne jak Focala a woofer tez niedomagał w porównaniu np do stosunkowo gorszych HSK w tych samych furtkach jesli chodzi o kick ale za to morel niżej schodził.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to zwracam honor jak tak sprawa sie ma , stad bylo moje pytanie :wink: wlasnie w morelach kick mi sie podoba sam jestem posiadaczem tej marki i jesli chodzi i kick i jego urok z grania mi sie podoba , gore bym zmienil na cos cieplejszego , o hsk sie nie wypowiadam o tym bylo dozooooo .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz z polecaniem uzywek jest tak ze nie wiadomo co polecic bo nie wiadomo co da sie teraz kupic... Ja jako fajne 4 kanaly bym polecil tanszego wzmaka ale mysle ze bardzo ogarnietego , sam troche tego u siebie sluchalem i narazie naprawde swietnie w relacji cena jakosc wypada pioneer 924 ale zastanawialbym sie tez nad Helixem E40 ktory jest aktualnie na allegro ( nie sluchalem go ale ma dobre opinie ) , moze phase RS 4... Powiem tak mozna sporo wymieniac ale i tak w koncu ty bedziez musial podjac decyzje jezeli bez odsluchow chcesz kupowac wzmaka to to zawsze jest loteria
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Ja bym na dzień dobry stawiał na wygłuszenie i przygotowanie drzwi.

Następnie raczej szedł w 2x 2 kanały i aktywka z radyjka.

Co do suba zobaczysz jak będzie.

A gadanie "słyszałem że kumpel słyszał" można sobie między nogi wsadzić.

Bardzo dużo zależy od aplikacji - i gadanie że ktoś miał problemy z czymś nic nie da. Jaki wzmak, jak zrobione wrotka itp. itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gra to całkiem kulturalnie wiadomo bez grama wykopu ale jakość jest powalająca.

To znaczy, że w ogóle nie gra a chcesz aby zaczęło. Przede wszystkim dobrze zrobione drzwi na początek i dalej właściwie to co marcin-real proponuje. W radiu masz do aktywki potrzebne narzędzia a dwa wzmacniacze 2-kanałowe dają większą możliwość manewru przy kombinacjach z uzyskaniem optymalnego brzmienia. Sub dopiero po ogarnięciu przodu dołącz, wcześniej więcej fermentu i hałasu wprowadzi niż dobrego grania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To znaczy, że w ogóle nie gra a chcesz aby zaczęło. Przede wszystkim dobrze zrobione drzwi na początek i dalej właściwie to co marcin-real proponuje. W radiu masz do aktywki potrzebne narzędzia a dwa wzmacniacze 2-kanałowe dają większą możliwość manewru przy kombinacjach z uzyskaniem optymalnego brzmienia. Sub dopiero po ogarnięciu przodu dołącz, wcześniej więcej fermentu i hałasu wprowadzi niż dobrego grania.

Dokladnie lepiej te $$$ wydac na zrobienie drzwi niż na suba...

W większości przypadków okazuje sie ze sub jest nie potrzebny przez długi czas...

 

Panowie przeciez prawie dokładnie to samo napisałem na początku. NIe jestem kompletnym laikiem wiec nie musicie prawic o prawiłowych aplikacjach itp.

Licze tylko na wasze doświadczenie w kwesti co dokładnie wybrac.

Proponujecie 2x2 kanały na przód... Ok tylko jaki na tweeter i jaki na woofer? Załózmy ze niema progu cenowego. Poprostu wzmacniacze maja byc dobrane optymalnie do reszty klocków, tak zeby nie straciły na obecnej jakości ale tez, zeby nie były nad wyraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro kasa nie gra roli to na tw dał bym Zapco Studio 100 a na woofery dał bym Zapco Z150. Nie słyszałem tej specyfikacji z tymi fokami ale na pewno grało by to min. wzorowo. Aż sam nabrałem ochoty na taką specyfikacje :) W dobie internetu jest w czym przebierać wystarczą tylko chęci. Ale to Tobie ma się podobać a nie nam więc przed zakupem proponował bym odsłuch. Chodź nie wiem czy nie był by to przerost formy nad treścią odnośnie focali. Kwestią jest odsłuch i weryfikacja tematu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodź nie wiem czy nie był by to przerost formy nad treścią odnośnie focali. Kwestią jest odsłuch i weryfikacja tematu

 

No właśnie... Chociaz zawsze ich miejsce moze zastapic inny zestaw... Koszta są wysokie, ale nie powalające warte przemyslenia. A co z Audison, Audio Art, Genesis?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie o genesis b40 na wysokie? Poradzi?

Miałem B40 na tweetkach (pro xt2) i nie spełnił wymagań, obecnie jest Audioqueest (Steg) i jest ok, a następny wzmak już czeka w kolejce :) Poćwiczyć musisz różne wzmaki na tweetkach i tyle. Padła propozycja Zapco, jak dla mnie, to najlepszy typ ale już od dawna uznany a co za tym idzie - nie tani. Zapco to nie jedyne wzmacniacze, które projektował Mantz. Z podobnego założenia możesz wyjść szukając wzmaka na woofery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...