Skocz do zawartości

Wybór subów 2x ....?


Porek44
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam zamiar kupić niebawem jakąś skrzynkę lub same suby pod skrzynkę którą posiadam 2x52l.

I zastanawiam się nad firmą hifonics bo jeszcze jej nie posiadałem co możecie o niej powiedzieć? warto?

Wzmak ma mierzonej mocy 800rms przy 2 ohm przy dobrym zasilaniu 2xaku przewody 52mm2,

 

Chyba , że możecie coś innego doradzić przedział gotówkowy do 700zł mogą być używki. Podpowiedzcie czego szukać bo myślałem tak jak wyżej napisałem nad hifonics ale także Crunch obydwie firmy w bandpasie.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 57
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

a czy mercedes to dobra firma? co mozesz o niej powiedziec?

 

podaj konkretny model bo pisanie o firmie jest bez sensu

 

skrzynkę którą posiadam 2x52l.

myślałem tak jak wyżej napisałem nad hifonics ale także Crunch obydwie firmy w bandpasie.

:zdziwko:

mozna jasniej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na allegro są dwa "Pioneer Champion 400W RMS KOZAK w dobrej cenie!!" będą grały w 2ohm naprawdę dobre budżetowe suby:) Sam od takich zaczynałem :D:D Grają wysoko Twoje 2x52l zestrojone na 45hz będzie idealne, U mnie pod wzmakiem 800rms pizgały 142db a na jednych zawodach widziałem jak 2kw plus dwa takie pioneerki robią 146db :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak właśnie myślałem co do Beymy. A co do skrzyni to nie musi być akurat ta może być orginalna lub też mogę zrobić skrzynię pod głośnik/głośniki to dla mnie nie nowość poprostu nie wiem na co się zdecydować. Pioneer jakoś jestem uprzedzony od kilku lat, że to totalny muł, takie przeświadczenie jakoś. Napiszę co miałem: 2xvibe black air II, 1x 12vibe space bandpass, 1x vibe space model 2011r w szczelinówce robił mega zamieszanie i nawet nie był taki wolny w stosunku do niskiego zestrojenia, 2x JBL gt5, 2xSony Explode stary czerwony model nazwy nie pamiętam, i to by było na tyle w ciągu ostatniego roku do półtora.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pionki serii 307 to moim zdaniem ostatnia grająca seria" później to już sam plastik i tandeta:) nie napisałeś jaki to dokładnie piec ? za 800zł jest w skrzyni CERWIN VEGA 15D4, z drugiej strony jeżeli chcesz się porywać na dwie 12" to najlepiej aby miały one max po 300-400rms, ewentualnie jedna 12" lub 15" 600rms.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piec bm pch-990atx nie jest jakościowy ale mam go już trzy lata i dla mnie wystarczy

 

i jakoś do pionków po przeczytaniu opinii dalej się nie przekonałem

 

może być 15 nigdy jeszcze nie miałem ale może czas spróbować tylko jak już coś większego to żeby nie zamulało za bardzo bo słucham różnej muzyki

 

może ktoś się wypowie kto miał styczność z Hifonics? nie wiem czemu ale poprostu od dłuższego czasu ta firma siedzi mi w głowie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tam są dwa wzmaki JBL pod te głośniki ale szukam hertz hp 1 kd pod hx

 

na allegro były używki po 500 zł 30 cm a też słyszałem jak grają 2 sztuki i wcale dużo nie gorzej niż te moje, tylko u mnie trzeba jeden a konkretny piec żeby miał 2 kW

 

I o co Ci chodzi że szkoda tych głośników pod tymi wzmakami? słabe czy ogólnie lipa są te JBL?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co tam jest za skrzynia closed na 2x15? Ile tam jest litrów, wydaje mi sie, a raczej jestem przekonany ze jedna ta 15 w dobrze dobranej i zestrojonej skrzynce zagra mocniej niz Twoj obecny przerost formy nad treścią...

 

To samo tyczy sie space w ori bandpasach czy tego syfu który podał kolega wyzej... Te budy maja sie swiecic i wygladac... Moge sie założyć o kazde pieniądze,że zrobie wieksze cisnienie jedna sztuka w normalnej zlitrazowanej i zestrojonej budzie niz ktokolwiek tym padalstwem z plexi...

 

Z wszystkich tych głośników da sie wyciagnac duzo wiecej...

 

Co to za JBL'e? Bo nie rozpoznalem po filmiku...?

 

Co do 2x 12 w rozsadnej cenie to te pionki złe nie sa ale cudów szybkosciowych po 12' za niewielkie pieniadze sie nie spodziewaj...

Ja czuje ze brak Ci ciśnienia, postawil bym na 2 szt BM alx 122sp albo azx w12 Nuke, spial bym to w 2/1ohm zasilij jakims 1.2/1.8kw piecem i krzywil dach...

 

Prawda jest taka ze jak bedziesz chcial to je sciszysz odpowiednio i jakos tam sobie poradza :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym zostać przy tym wzmaku bo nie chce mi się inwestować w inny, więc x nuke to dla niego za dużo a alp poprostu znaleźć nie można...co do pionków jest na tyle uprzedzony, że już wolę szukać BM-ów.

 

A głośniczki powerbass?

 

No chyba , że 1x nuke 15" tylko, że chyba tu będzie wolniej niż z pionkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tzn chyba zrobię tak na chwilę obecną wezmę od kolegi z forum Hertza HX300D za jakiś czas dokupię drugiego jak będę zadowolony i zmienię wzmak. Chyba będzie to dobre rozwiązanie, tak mi się wydaje.

 

Koledzy napiszcie czy warto na chwilę obecną wziąść tego HX-a? bo nie ma nic na alleedrogo ciekawego w tym przedziale finansowym. I jak waszym zdaniem ten głośnik sprawdził by się w skrzyni ok 56l BR strojonej na 40hz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...