Skocz do zawartości

2 drogi do 800 pln


pologreen
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zakladam temat na prosbe kolegi , uzbieral troche grosza i zarazil sie odemnie CA :D narazie chce zrobic przod sobie i na zestaw 2-drozny ma 800 pln , muzy slucha roznej od hh do dub stepu , z tego co mi tlumaczyl co by chcial uzyskac to jeszcze nie wymyslono glosnikow dla niego :rotfl: krotko mowiac zestaw uniwersalny z fajnym miekim dolem i dobrym kickem , gora detaliczna i zrownowazona czyli nie ostra , w gre tylko i wylacznie wchodza nowki szt

 

wybral sobie kilka zestawow ale otwarty jest na inne propozycje aby byly sensowne i nie wyrzucenie kasy w bloto , bo dlugo zbieral z tego co wiem , oto one

 

- Hertz HSK ( nie te stare do 300 pln co tu na forum mowa byla )

- DLS R6A

- Focal Performance PS

- Rainbow SLC 265

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że nówki, bo dotechy mają miekki bas który nisko schodzi, a używane to koszt 700PLN i warte to jest ceny :) Co prawda piszą o 140W RMS i tyle łykają, 200W RMS nie było im straszne przy dobrej kontroli ale zadowolą się dobrymi 50W i już zaczynają fajnie plumkać.

 

Nowe to słuchałem tylko temposy, HSK te starsze (u Burego) i pewnie coś jeszcze... Tempo fajne, HSK ma twardszy kick, morel zdecydowanie morelkowo miekki :) Obecnie chyba koszt tempo to 500PLN. A może jakiś zestaw ala składak ? Bo do fajnych nowych wooferków można dołożyć jakiś niedrogi tweeterek i zagrać to może lepiej już :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja bym sie wstrzymał na razie z jakimkolwiek zakupem i zastanowił sie jakie zmiany bede wprowadzał w przyszłosci.

Zapakowania w obecnej chwili głosnika o mocy 2-3razy wiekszej niz samo radio nie ma sensu jesli szukasz rozwiazania dobrego dzwieku.

Morel tempo to 100wacików a bujanie go praktycznie mocą 5krotnie mniejsza-nie widze sensu.

Pod samo radio to glosniki nie wieksze jak moc do 50wat rms.

Porsche z silnikiem malucha.. wiesz auto fajne, ale duzo nie wycisniesz wiec frajdy tak naprawde nie ma a kasy sporo wydane..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod samo radio to glosniki nie wieksze jak moc do 50wat rms.

Porsche z silnikiem malucha.. wiesz auto fajne, ale duzo nie wycisniesz wiec frajdy tak naprawde nie ma a kasy sporo wydane..

 

heh zgodze sie z toba tylko widzisz nie ja buduje system tylko znajomy :wink: i tak jak powiedzialem to jak narazie bedzie gralo to pod radiem w niedlugim czasie jakis wzmacniacz ale od czegos musi zaczac i na pierwszy ogien idzie 2 way i na tym chcialby sie teraz skupic , poprosil mnie o pomoc w wyborze 2 way , a ze ja nie przetestowalemjeszcze tyle zestawow co wy zalozylem temat po to by znalesc fajny zestaw co by sprostal jego oczekiwaniom i wybral sobie kilka zestawow ktore tu przedstawilem , drzwi bedzie mial przygotowane pod to zgodnie z technika ca i jak narazie to mu musi wystarczyc do momenty zakupu wzmaka (chyba sie powtarzam :wink: ) tak wiec raczej zestaw mocniejszy bo niebawem bedzie piec 60-80 rms na kanal to bedzie mial czym pedzic zestaw a jak narazie wiadomo

 

wiec czekam na jakies sugestie z waszej strony :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzajmy z tymi mocami. HSK też na papierze ma sporo a końcówka radia je całkiem przyzwoicie buja. Faktem niezaprzeczalnym jest że głośniki zagrają dużo lepiej pod wzmacniaczem niż pod samym radiem, ale na okres przejściowy bym na ten aspekt nie zwracał uwagi. No chyba że dołożenie wzmacniacza potrwa u Ciebie kilkanaście miesięcy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No chyba że dołożenie wzmacniacza potrwa u Ciebie kilkanaście miesięcy.

 

Pany nie chodzi o mnie ja mam swoj system i fajnie plumka jak dla mnie :wink: a co do wzmaka to nie wiem ile to mu zajmie ale mysle ze szybko to nastapi zaraz po zestawie 2 way

 

fajnie gdybys zrobił jakas relacje z instalacji tej mazdy bo tez bede chcał kupic ten model jestem ciekaw jak tam wygladaja drzwi i reszta

 

 

pod tapicerke nie zagladalem i nie wiem co sie kryje pod nia jaka konstrukcja drzwi nie moje auto ale wiem ze siedza jakies elipsy ori , a co do fotorelacii to nie odemnie zalezy bo nie moja fura ja tylko pomagam koledze z podworka co dopiero zaczal sie w to bawic

 

to co proponujecie , jest ktos co te zestawy juz testowal i moze cos powiedziec polecic :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak rozpoczyna sie budowa? Czy była juz rozmowa na temat wygłuszania matami drzwi czy to tez pojdzie na pozniej?

Ja bym wolał pojezdzic na fabryce a jak zbiore cała kase to zabrac sie raz a dobrze.. Tutaj mi to moje własne doswiadczenie, gdy byłem młody i piękny, i napalony jak szczerbaty na suchary :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co wy się produkujecie z tym wzmacniaczem, drzwiami itp. To forum się zmieniło przez 3 lata mojej nie obecności tutaj:/

Padło konkretne pytanie który system za wymieniona kwotę! Sam będę miał podobny dylemat nie słuchałem głośników wymienionych w temacie dlatego tez jestem ciekaw porównania głośników z pierwszego posta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co wy się produkujecie z tym wzmacniaczem, drzwiami itp. To forum się zmieniło przez 3 lata mojej nie obecności tutaj:/

Padło konkretne pytanie który system za wymieniona kwotę! Sam będę miał podobny dylemat nie słuchałem głośników wymienionych w temacie dlatego tez jestem ciekaw porównania głośników z pierwszego posta.

 

no i prosze konkretny czlowiek i takich odpowiedzi konkretnych znaczy :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bedzie to gralo ze wzmacniaczem jesli wam to sie pozwoli przebic przez ten temat , bo nie taki zalozylem o wzmaku tylko o 2 way

 

pomimo zalozonego tematu odzewu nie widze w temacie opinii ktory byl by optymalnym rozwiazaniem dla podanych konkretow z mojej strony i podanych systemow , temat zamykam i z gory dzieki za zetelne i konkretne odp forumowiczow testujacych te zestawy

 

 

Temat zamykam z uwagi na niedostosowanie odp na zadane pytanie .

 

Po drogie zestaw zakupiony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...