Skocz do zawartości

Akumulator żelowy


ksw90
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 miesiące temu...

chciałbym odmrozić schaba :)

 

I mam pytanie, czy wg Was lepszy pomysł to 1 aku zelowy ok 100Ah w bagazniku czy 2 aku po 50Ah zwykłe np Centry. Jeden z przodu drugi w bagazniku.

 

Za ile i gdzie mozna dostac dobry aku zelowy 90-100Ah ? Bo cena na allegro mnie troprze przerasta za hollywooda 1300 zł

 

Sry, Jednak nie 100Ah ale 70Ah jest na allegrow takiej cenie ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te toyamy maja zastosowanie w UPS-ach. Mam coś takiego w firmie u brata, 2takie aku 50Ah, dosyc stabilne prądowo, ale nie doradzam ich do stosowania audio.

One są stabilne ale prąd rozruchowy nie jest wysokich lotów, jak masz dać czadu i zassac więcej mocy to spada mu napiecie. Do takiej pracy awaryjnej w firmie są ok, układ stabilny tak do 400-500wat, dlatego mamy 2 połaczone rownolegle, bo trzeba zasilac 3komputery ktore obsługują serwery. Po przekroczeniu 30A dosyć szybko spada napięcie (50A pokazało 10.9V, ale stabilizator na wyjsciu wyrównał napięcie) wraz ze wzrostem prądu, dlatego załozylismy 2x50, dzieki temu utrzymujemy kompy na awaryjnym zasilaniu do 4h.

Zasadniczo jak nam padna te aku-wiecej juz ich nie wezmiemy, optima jest droga ale lepsza, a do UPS-a wsadzimy dobrą gatunkowo Centre, myśle ze bedzie lepsza, ceno nie powinno nas powalić.

 

Koszt wynosił jakies 370zł za sztuke. Wg mnie - aku nie jest wart zachodu.. taki chiński badziew

Żelowy, bo żelowy, ale w zachowaniu wartości elektrycznych do optimy nie ma co porównywać.

Zwykły aku z zastąpionym żelem zamiast kwasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...