Skocz do zawartości

Skrzynia CLOSED do Audio System HX 12SQ


Gość groH
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W jakiś pojemnościach testowaliście ten głośnik? Zależy mi na tym, aby głośnik zagrał "maksymalnie" szybko... 31L podana przez producenta wydaje się sporawa i mam obawy, że głośnik będzie przymulał. Ma grać w "heczbeku" przy szybkich bitach...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki co jeszcze nie mam do niego pieca... Na razie będzie zasilany z kanału mono Helixa H500... Zasilanie w aucie ogarnięte... Watolina "syntetyczna" może być? Jak dużo należałoby jej upchać w skrzyni? 31-34L? Myślałem, żeby go wpakować w 25L co by był szybki... Druga sprawa, czy faktycznie "słychać" różnicę pomiędzy wiórem (18mm) a mdfem?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczymy czy uda się dorwać jakiś mdf w dobrej kasie... Jak nie, to mam troche wióru w piwnicy, wiec mozna bedzie srobic 2x18mm wszystkie ścianki :D A jeżeli na razie mam zamiar wpakować w ten głośnik 200W z Helixa, to może mniejszą budę sklepać?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już ktoś niedawno napisał - tego uczą w czwartej klasie podstawówki... :P

 

http://www.rockfordfosgate.com/rftech/box_wizard.asp?AspxAutoDetectCookieSupport=1

 

1, wedge

2, metric

3, 18mm MDF

4, outside (w sumie to obojętnie, ale po zewnętrznych wymiarach będzie Ci łatwiej dociąć płyty).

 

I liczysz tak aby wyszedł potrzebny litraż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze to ten kalkulator nie działa, bo wyskakuje błąd... A po drugie, nie policzy mi długości podstaw w taki sposób, żeby skrzynka pasowala pod kanape... Wie ktoś może jaki jest kąt pochylenia tylnej kanapy w audi a3?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak program Ci nie policzy to proponuje długopis i kartke....

Jest Kilka audi A3 w dziale wasze instalacje wystarczy wejść i pytac a nie liczyć na gotowca.....

Poza tym nic nie zastąpi Miary.....

Wystarczy zmieżyć i poziom 6 kl podstawowki....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem tkwi w tym, że obecnie nie mam auta, robi się u blacharza, stąd moje pytania... Wiem jak policzyc wymiary w stosunku do objętości, chodzi mi tylko o tą pochyłość tylnej ścianki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Na dniach będę zabierał się za budowę skrzynki do swojego AS HX12. Celuję w 31L i systematycznie będę zmniejszał pojemność z nadzieją, że znajdę najbardziej odpowiedni litraż, który pozwoli zagrać mu szybko i mocno :) Dam znać.

 

jak wyszly testy? mowiles ze miales go w 22L a w wiekszej budce? nie wiem czemu ale tak jakos mi sie wydaje ze 22L to troche malo i twardo bedzie, do dyspozycji bede mial 1KW przy 4 ohm z SS wiec kontrola na pewno bedzie w wiekszej budzie :) jedna skrzynie mam ktora posiada 36L netto po odjeciu glosnika bedzie cos kolo 32L

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 3 tygodnie później...

Mam taki głośnik w ori paczce (i w sumie podobał mi się w br), niestety po zabudowaniu bagażnika nie mieści się tam. Stoję więc przed budową nowej skrzyni i teraz nie wiem czy iść w przebudowę br czy mierzyć się z closed. Jakieś rady?



I czy jest ktoś tutaj, kto podjąłby się budowy paczki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...