Skocz do zawartości

[Car audio + bluetooth] za 4 tys. PLN


PiotrK
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Pewnie wielu z Was załamuje ręcę widząc taki temat posta... ale wciąż mam nadzieję, że ktoś będzie miał ochotę napisać coś od siebie.

Krótko i na temat:

 

- Skoda Octavia II

- budżet: 4000 PLN

- wymagania: car audio, najlepiej z wbudowanym, dobrym bluetoothem pod telefon (czym mniej bajerów na zewnątrz tym lepiej)

- czego słucham: rock w szerokim tego słowa znaczeniu i różne nowoczesne alternatywne pop pierdoły

 

Wymyśliłem sobie np. takie coś:

 

- Alpine CDA-117Ri - 1400

- procesor IMPRINT - 700

- zestaw kalibracyjny do Imprinta (czy to już bajer?) - 150

- moduł bluetooth Alpine 400BT (dobry jest?) - 500

- głośniki (tylko na przód) do powyższego - pozostało na nie 1250 PLN.

 

Mała uwaga: w Skodzie mam już zamontowane (na razie testowo) jakieś głośniki Morela. Zestaw kosztował 500 PLN, więc najpewniej sami już się domyślacie, co to może być za model głośników (ja sugerując się ofertami w Internecie myślę że to np. Tempo 5).

 

Istnieje więc opcja, że na głośniki mogę mieć nawet 1750 PLN, jeżeli uda mi się zamienić Morela.

 

Czy może doradzić, na jaki system warto przeznaczyć 4000 PLN ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie i tak zaraz temat bedzie w koszu poniewaz o sprzetach we wszystkich miozliwych cenach masz dziesiatki tematow a o montazu w octavi cos sie znajdzie.

 

Kolejna kwestia ze nikt nie zna twoich wymagan a i ty o nich nie piszesz , tutaj staramy sie poprawnie naglasniac samochody a nie telefony przez bluetooth wiec jak dla mnie nie ma tu zadnej informacji pozatym ze wybrales najdrozsza alpine 1din jaka jest z nowek do tego inprinta i inne [ierdoly i uwazasz ze wydajac ponad 2000zl na radio i drugie tyle na glosniki to to jakos zagra ? Jezeli tak to nie masz pojecia o podstawach i byle zestaw za 1000zl skasuje w kazdej dziedzinie twoj dobor za 4k zl wiec dowiedz sie na czym powinien opierac sie system i co trzeba zrobic zeby zapewnic mu optymalne warunki a jak juz bedziesz wiedzial wroc i poczytaj forum a jak bedziez mial jakies watpliwosci to wtedy pytaj...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że bardzo ważnymi informacjami były by odpowiedzi na pytania :

 

Jak zapatrujesz się na używane sprzęty?

Jakie masz wymagania - czy jakość dźwięku to priorytet, czy zadowolisz się "dobrze" grającym systemem, czy lubisz czuć moc itp.

Czy planujesz dalszy rozwój instalacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko pamiętajmy - pojęcie "jakość dźwięku" jest bardzo subiektywne i różnie interpretowane przez różne osoby. Dlatego jeśli tylko masz możliwość to wybierz się na jakiegoś spota forumowego, pomacaj, posłuchaj - wyrobisz sobie jakie takie zdanie na temat własnego gustu.

 

Za 4kola nowy, nie ma takiej opcji.

 

Czy aby na pewno?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko pamiętajmy - pojęcie "jakość dźwięku" jest bardzo subiektywne i różnie interpretowane przez różne osoby.

 

Dokladnie.... niektorym jako jakosc dzwieku wystarczy "czysto i glosno" w tlumaczeniu glosniki seryjne wpadaja w przester jak podejmuje probe dania w palnik i posluchjania niskich tonow wiec chcer cos co zrobi rownie glosno i nie bedzie pierdziec a do tego zatrzesie lusterkiem a dla innego jakosc to mozliwe wierne i naturalne odtworenie nagrania i nie chodzi o glosne walenie basem ;)

 

Za 4 tys zl z nowych klockow robiac system mozna zdecydowanej wiekszosci ludzi zrobic takie granie ze uszy z orbit wyjda wiec nie przesadzalbym z tym ze nie mozliwe , mozliwe i to jaknajbardziej ale nie dla wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radio tysak, glosniki drugie tyle plus nowy piec slaby, kable maty i to wszystko.Proponujesz jakas lepsza opcje?

 

radio nowe - pomyłka ... to fakt.

głośniki nowe - tysiak ? 600 zł max. i fajny 2 way na przodzie jest, jakiś majętny niewymagający sub na tył za 600 i gra muzyka :)

piec - nowy, czemu nie ok. 1100 zł jakaś ciekawa 4ch jest do wyrwania ( choć w promocji w Essie ma być u-dim prox 500.24 za niewiele więcej )

kable, maty - da radę coś wyskrobać za resztę :)

W końcu zostanie 1500 zł na jakieś używane radio i resztę, myślę że warte przemyślenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie.... niektorym jako jakosc dzwieku wystarczy "czysto i glosno" w tlumaczeniu glosniki seryjne wpadaja w przester jak podejmuje probe dania w palnik i posluchjania niskich tonow wiec chcer cos co zrobi rownie glosno i nie bedzie pierdziec a do tego zatrzesie lusterkiem a dla innego jakosc to mozliwe wierne i naturalne odtworenie nagrania i nie chodzi o glosne walenie basem ;)

 

Za 4 tys zl z nowych klockow robiac system mozna zdecydowanej wiekszosci ludzi zrobic takie granie ze uszy z orbit wyjda wiec nie przesadzalbym z tym ze nie mozliwe , mozliwe i to jaknajbardziej ale nie dla wszystkich

Myślę że to najtrafniejsze określenie moich potrzeb.

Wcześniej jeździłem Golfem VI z fabryczną instalacją opartą na RNS 310 i 8 głośnikach, w którym dźwięk brzmiał dla mnie zadziwiająco pięknie, choć czułem, że wiele jeszcze brakuje do naprawdę dobrego dźwięku.

 

Czy instalacja suba na tył wymaga agresywnej ingerencji w tapicerkę ? Z przyczyn formalnych wolałbym w samochodzie niczego nie przerabiać. Rozumiem, że dla serwisu CA instalacja suba nie będzie stanowiła większego problemu... ?

Mam możliwość zakupu 9835r, ale przeszkadza mi nieco brak USB...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z dzwiami trzeba troche powalczyc i slupki ogarnac

 

Oj, chyba chcesz rzucić kolegę od razu na głeboką wode :) Ogarniać słupki? No można - owszem. Ale na początek zabawy to zbyteczne. Zwłacza po deklaracji kolegi co do potrzeb. Walczyć z drzwiami - też tu zbyt wiele nie ma do działania - parę mat, dystanse i na początek temat zakmnięty. A jak apetyt i budżet wrosną ... to można się bawić dalej :)

 

9835r bardzo fajne radyjko. Daję sporo możliwości i ciekawie brzmi. Już sama zmiana radia wywoła u Ciebie banan na twarzy. Plus głośniki w budżecie do 700zł i jakiś dobry, używany piecyk, parę mat, kable, dystanse i.. gra muzyka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem właśnie po długiej lekturze "Waszych instalacji" i.. Panowie, szczęka mi opada. Oj.. można się wkręcić, można...

 

Pewnie najlepszych instalacji niestety nie ma w tym dziale ale te ktore sa tez sa zacne.Wkrecic to malo powiedziane jak to mowi moja baba "Ty, to powinienes sie leczyc"....... :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9835r bardzo fajne radyjko. Daję sporo możliwości i ciekawie brzmi. Już sama zmiana radia wywoła u Ciebie banan na twarzy. Plus głośniki w budżecie do 700zł i jakiś dobry, używany piecyk, parę mat, kable, dystanse i.. gra muzyka :)

OK, spróbujmy podsumować temat bo myślę, że jesteśmy blisko decyzji :)

 

Alpine 9835r = 500 PLN

Głośniki mam obecnie Morele Tempo 5 lub 6, więc chyba nie ma większej potrzeby zmiany ? = 0 PLN

"Jakiś piec" (prawdopodobnie zasugeruję się opinią lokalnego fachowca) = 500 PLN

Subwoofer (w głośnikach które mam basu nie ma prawie w ogóle) = 300 PLN

Maty, kable, dystanse, robocizna = 600 PLN ? Więcej, mniej ?

 

Wychodzi 1900 PLN. Do tego dorzucam jakiegoś parrota i nawigację = 1500 PLN.

 

Pozostaje mi 600 PLN, które tak czy siak MUSZĘ wydać na jakiś CA ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Propozycja z mojej strony:

 

9855r - 500 do 600

Morel Dotech Ovation 6 600 do 700

Wzmaki:

Przód Sony XM6020 200

Sub Kenwood KAC-923 300

Subwoofer JL Audio 12w3D4 w skrzyni closed - 330

Maty, kable, dystanse, robocizna zależy od jakości użytych podzespołów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...