Skocz do zawartości

Alternatywny głośnik do RE SE - tyle, że szybszy ?


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Od pewnego czasu męczy mnie sprawa jak zrobić by było nisko tłusto mocno (na prawde mocno, znacznie mocniej niz 2x350 rms) a kiedy trzeba to w miare punktowo tak by słuchanie rocka/metalu nie było męczące.

 

Potrzebne są koniecznie 2 głosniki 12", po prostu mam juz koncepcje na zabudowę :)

 

Warunek by kwota za suby nie przekroczyła 1800 zł i moc nie przekroczyła 1600 rms bo po prostu z prądem nie wyrobie.

 

Celuję w coś pomiędzy SPL a SQ dlatego troche ciezko juz mi coś na ten temat napisac bo nie miałem stycznosci z głosnikami wiecej jak 300 rms które potrafią grać tak jak oczekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie w tym najwiekszy problem :D jakbym chciał punktowo by kopało to kupiłbym 4x10" wegeta ale nie taki plan bo pewnie braknie najnizszych rejestrów :D

w 70% zalezy mi wlasnie by było nisko tłusto a w 30 by potrafiło zagrać rockowe kawałki (zaleznie od humoru :D)

 

Co raz częsciej myśle nad eksperymentem - system niskotonowy 2drozney np 2x SE albo 1xSX + 2x10"lub 3x8" wegeta :)

 

Jeśli RFD to który konkretnie ?? dalej mowa o 12" ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli w 70% chcesz zeby przewracalo flaki to czego ci brakuje w 2x Re SE12?? tylko tak szczerze...

 

Ze sprawdza się w tłustym basie ale w rocku już lipa tzn w closed tez troche za wolno chociaz na tyle bo mi juz starczało ale wtedy na prawde za mało mięsa mimo 2x SE - a dokładnie chodzi ze najnizsze rejestry są jakoś zduszone tak jakby głonik grał ztłumiony o 50% w przedziale 30-45Hz

 

Wozi ktoś z Was w bagaju chociaz 1 sztuke tych co zaproponowałm bury22 ? Na spot sie nie wybiera :D ? coś w okolicach wrocławia :D ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Steg k2.03 wiec przy 2 ohm :) ale wlasnie nie wiem czy to sie nie zmieni w przeciągu paru tygodni i coś z rf'a nie załatwie przy 4ohm wlasnie ok 1,5kW :P zaleznie od kasy, jak pomysł mi wypali i pare zł wpadnie to bd mieć 1000 zł + za stega wiec nawet coś za kolo 2000 zł bd miał na rf'a ;)

 

Ale słyszalem ze wlasnie mtx'ami 9512 to tez wolne, jedynie do tłustego basu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja zapytam kto właściwie je słyszał na forum? Z tego co wiem to na forum jest 6 takich subików - u mnie 2 w przerośniętej budzie (pewnie stąd wolne ale za to ile radości ;> ), 2 w berlingo zestrojone na 33Hz jak pamiętam i jeszcze dwa niedowatowane :) Demony szybkosci to to nie są, ale mułami też nie są. Będzie coś we wrocku i nic nie kupisz do tej pory, to mogę zabrać i posłuchasz sobie i wyrobisz swoje zdanie, jak chcesz, ja i tak odszedłem od pomysłu sprzedania ich, bo szukam większego auta i do niego będą te dwa i chyba jeszcze jeden :hyhy:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...