Skocz do zawartości

Charczenie subwoofera


PanJarek2
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Gdy muzyka jest cicho a bas bardzo lekki po przybliżeniu do subwoofera słychać jak trochę charczy.

Jest to spowodowane słabą jakością subwoofera (STX) czy wzmacniacza (peiying)?

 

A jak się wzmak rozgrzeje, to też charczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to dokładnie taki głośnik http://stx.pl/sw-stx-12-2-500-2x4-f-s-pp-duplikat-1.html

Charczy tylko jak jest bardzo cicho, w kabinie i tak tego nie słychać ale zaczęło mnie zastanawiać czy aby nie zaczyna się coś przepalać.

Szukam jakiegoś używanego wzmaka pod głośniki w drzwiach, jak już go kupie to przetestuje na nim subwoofer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wykrec glosnik i dokladnie sprawdz czy sie nie rozkleil nigdzie

wystarczy kawalek luznego zawieszenia lub cos takiego i wlasnie takie dziwne dzwieki wydaje

 

chociaz z tym glosnikiem problemow nie bylo jeszcze

sam mam pierwsza sztuke, katowana na 600w us.amps'ie i nic z glosnikiem sie nie dzieje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Charczało ponieważ sygnał na wzmacniacz był puszczany w pełnym zakresie a na wzmacniaczu ustawione tony niskie, gdy w radiu ustawiłem sygnał niskich częstotliwości charczenie zniknęło. Trzeba będzie zmienić radio na takie z większą ilościa kanałów rca niż jeden ;/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Charczało ponieważ sygnał na wzmacniacz był puszczany w pełnym zakresie a na wzmacniaczu ustawione tony niskie, gdy w radiu ustawiłem sygnał niskich częstotliwości charczenie zniknęło. Trzeba będzie zmienić radio na takie z większą ilościa kanałów rca niż jeden ;/

 

Troche tego nie rozumiem - chyba po to jest filtr LP we wzmiacniaczu, by podać na niego pełne pasmo do odfiltrowania. Może za wysoko ciąłeś? I co dokładnie ustawiałeś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze? Słyszałem ten efekt na każdym subie i wzmacniaczu (ale tylko w bagażniku, z uchem przy subie) :)

Chociaż jak się rozgrzeje stopniowo zanika...

Wlaśnie tak jest u mnie i przepraszam za głupi temat. Po prostu w trakcie kiedy manipulowałem przy radiu wzmacniacz się rozgrzał i już przestało charczeć.

 

Powiedzcie mi jeszcze jak to jest z basem. Bo teraz skacze mi cała tylnia półka jak gra mocniejszy bas. Czy jeżeli subwoofer będize mniejszy to bas nie będize wprawiał w drżenie całego auta a będize słyszalny w kabinie? Mam sedana i taki dyskomfort :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlaśnie tak jest u mnie i przepraszam za głupi temat. Po prostu w trakcie kiedy manipulowałem przy radiu wzmacniacz się rozgrzał i już przestało charczeć.

 

Powiedzcie mi jeszcze jak to jest z basem. Bo teraz skacze mi cała tylnia półka jak gra mocniejszy bas. Czy jeżeli subwoofer będize mniejszy to bas nie będize wprawiał w drżenie całego auta a będize słyszalny w kabinie? Mam sedana i taki dyskomfort :)

A może tak skrzynia nie taka???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To była taka tylko luźna refleksja, nie mam zamiaru tak robić :)

Wstawię mały subwoofer i wzmacniacz około 150W rms i będize elegancko.

Póki co, męczę się z tłumieniem i przerabianiem drzwiżeby głośnik trzymał się dystansu a nie plastiku w tapicerce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...