Skocz do zawartości

problem z 9853r


kj9120
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, nie znalazlem nic na ten temat co chciałem wiec pisze, a mianowicie mam taki problem ze niektore plyty wysuwaja sie z radia bez problemu a niektorym zajmuje to wiecej czasu, polega to na tym ze pokazuje sie kawalek plyty a pozniej slyychac ze wysuwa i zalapuje za chwilke, dodam ze nie dziala to tak ze co jakis czas tylko z roznymi plytami :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ściśnięte radio nie ma nic do tego jedynie jak jest ściśnięte to moze winda się przycinać a nie płytki miałem tak kilka razy w radiach zdejmij obudowę górną radia i jak masz sprężone powietrze w sprayu przedmuchaj najlepiej jak rolki się ruszają czyli na włączonym radiu tylko dobrze wstrząśnij puszką żeby tylko powietrze wyleciało nie gaz u mnie to pomogło bo zebrał się kurz na rolkach i miało problem z niektórymi płytkami
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diagnoza:

Wałek wciągający płyty pokryty jest miękką gumą na której osadza się kurz i brud. Przez to owa guma traci swoją "lepkość" i na płytach bez nadruku wałek ten dostaje poślizgu - przez to płyta nie jest poprawnie wciągana/wypychana.

 

Leczenie:

Nasącz delikatnie patyczek do czyszczenia uszu (najlepiej spirolem / wódką).

Następnie przez szczelinę gdzie wkładasz płytę na wyczucie (od prawej do lewej) przeciągnij wspomniany patyczek. Uważaj tylko żeby wata nie została w środku.Wałek znajduje się nad wchodzącą płytą na całej szerokości szczeliny. Czynność możesz kilka razy powtórzyć, żeby dokładniej usunąć brud.

Ewentualnie możesz pokusić się o zdjęcie górnej obudowy - bardzo ułatwi Ci to zadanie.

 

Profilaktyka:

Nie wkładaj do napędu brudnych i zakurzonych krążków a wódkę pij tylko od rodzimych producentów ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...