Skocz do zawartości

Alpine IDA X311 USB DEVICE


poloo89
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Zakupiłem radio od Alpine, model: IDA X311.

Od pierwszego podłączenia borykam się z ogromnymi problemami z podłączeniem pendrive'a pod usb. Radio posiada funkcję Banku, przy każdym podłączeniu pamięci "bankuje" wszystkie utwory aby wg producenta ułatwić ich odtwarzania i wyszukiwanie. I tu zaczynają się ekscesy. Początkowo używałem Kingstone'a 2GB, gdy na pendrive znajdowało się niewiele utworów wszystko przebiegało sprawnie. Bankowanie utworów trwało kilka sekund, gdy pendrive był pełny przy włączeniu radia ... banking zawieszał się - na wyświetlaczu pojawiał się komunikat "No USB Device" (chodź pendrive był cały czas podłączony) po chwili znajdowało pendrive'a i proces zaczynał się od początku, za każdym razem zacinał się w tym samym momencie.

Pomyślałem, że może to być wina pendrive'a. Pożyczyłem wypełnionego muzyką pendrive'a od kolegi, wszystko działało jak należy. Pomimo dużej ilości utworów banking trwał kilka sekund. Wczoraj zakupiłem świeżego pendrive'a Toshiby 4GB, radio od wczoraj było uruchamiane co najmniej kilka razy i za każdym razem banking przebiegał pomyślnie po upływie kilkunastu sekund.

Dzisiaj powrócił problem zawieszania się bankowania. Objawy występują identyczne jak opisywane przeze mnie podczas podłączania pierwszego pendrive'a.

Próbowałem formatować pendrive'y, restartowałem radio i nic.

Czy to może być wina radia ?

Proszę o pomoc jak mam poradzić sobie z problemem.

 

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze byc i kingston :)

 

rozumiem ze uszkodzenie radia ? jest jakis serwis online alpine czeby sie ich poradzic?

 

 

co do problemu to zauwazylem ( bylem przed chwila grzebalem w samochodzie) przy odtwarzaniu od poczatku za kazdym razem odtwarzanie zawiesza sie w 1:22 min utworu. a w okolo 1 min przestaje 'migac' dioda na pendrive ( tak jakby tracil zasilanie ? ) podczas tych 20 sec kazda akcja w trybie usb ( przelaczenie utworu, folderu) konczy sie zawieszka...

pozniej jest komunikac NO USB DEVICE ... po kilkunastu sekundach zaczyna znow dzialac dioda pendrive i zaczyna sie odtwarzanie od poczatku ... i tak w kolko macieju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Kingston nie Kingstone ;)

 

2. Wygląda na uszkodzenie jakieś, ale banking i tak zawsze denerwuje. Imo najlepiej kupić ipoda i mieć spokój + listy + szybkie wyszukiwanie etc.

 

Lepiej kupić Kenwooda z USB... :rotfl: Nie robią one żadnego bankingu i mają szybkie wyszukiwanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musi być FAT32. Ale spróbuj jeszcze jakiegoś innego pena. Chociaż ja tak samo jak Ancymon, polecam zakup iPoda. NIe ma żadnego bankingu i cała zawartość dostępna 2 sekundy po włączeniu. Używany iPod 30GB można upolować za 200-250 zł.

Aha... miałem tez problemy z bankingiem pena jak kabel USB (przedłużacz) miał ponad 3 metry i był słabej jakości. Sprawdź czy problemy masz tez na bezpośrednim podłaczeniu pena do radia (na tym krótkim dzyndzlu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

probowalem na 'dzyndzlu' i to samo sprawdze jeszcze innego pendrive ale podejrzewam ze to samo...

hmm polecacie ipoda no moze i to dobre jest wyjscie... ale ja to widze tak ze zaplacilem 500 pln za radio z USB bez CD. ... wiec mysle ze mam zdrowe oczekiwania co do tego zeby to dzialalo sprawnie... :) bede reklamowal....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A próbowałeś jakiegoś szybkiego (25mb/s i więcej) pendrive'a podłączać? np. http://www.chip.pl/testy/pamieci-masowe/pamieci-flash-usb/sandisk-cruzer-contour-extreme-16gb albo http://pclab.pl/news42403.html .

tego drugiego (16gb) kupiłem ostatnio za 80 pln chyba. Po podłączeniu, nie mam żadnych problemów. Tyle że ja mam kenwooda a nie alpine.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie... gdybym byl pewien ze to uratuje sytuacje to bym zainwestowal ... ale zeby kupic kolejnego pendrive'a za 8 dych ktory tez nie bedzie dzialal ... hmm :D musze w lotto zagrac :D

 

jak to w urokliwym wroclawiu bywa, nastalem sie dzisiaj troche w korkach ... 'pokatowalem' radio ... i sa nowe przeslanki :) otóż to jest bardziej zdarzenie losowe ... czy zaskoczy ten banking czy nie ... czasem za pierwszym razem zbankuje wszystko, a czasem po kilku zwiechach dojdzie jednak do wniosku ze potrawi sobie stworzyc ten cholerny bank :)

 

jak myslicie warto jest reklamowac te radio czy to tak po prostu juz jest z alpinami ? mowie ... jak na radio kosztujace 500 pln posiadajace wlasciwie tylko usb i fm wg mnie powinno dzialac znacznie sprawniej ... caly czas rozmawiamy o podlaczeniu smiesznego pendrivea gdzie znajduje sie 3 gb muzyki ... a radio posiada wyjscie z tylu na kablu wiec raczej znaczna czesc ludzi wybiera takie rozwiazania zeby podlaczac dyski po kilkaset GB...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli się zawiesza podczas bankingu to nie jest normalne. Fakt że ten banking może trwać dość długo, ale w końcu sie kończy. JEśli po kilku minutach (u mnie nawet tyle to trwało) nie można w końcu dobrac się do pena to reklamuj. Najpierw jednak musisz mieć pewnośc że to nie wina pena. Sprawdź ile możesz różnych penów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrzcie co mi serwis alpine odpisał:

 

 

Urządzenie bez problemu odczytuje utwory. Zaistniały problem związany jest z nieprawidłowym formatowaniem pamięci przed zapisaniem plików. Pamięć flash należy sformatować FAT32. Zalecamy aby na nośnikach pamięci USB zapisane były wyłącznie materiały odtwarzane przez odtwarzacz Alpine, czyli zgodnie z instrukcją obsługi użytkowania pliki MP3, WMA oraz AAC.

Informujemy również o konieczności kasowania z nośnika USB tzw. plików playlisty Winamp’a z rozszerzeniem M3U

Dodatkowo załączona jest informacja wyjaśniająca kompatybilność urządzeń Alpine z dostępnymi na rynku nośnikami Pendrive.

 

 

Dostępne na rynku urządzenia audio-video firmy ALPINE są zaopatrzone w gniazdo USB do podłączenia zewnętrznej pamięci typu flash –pendrive różnych marek i rodzajów, np. 1GB, 2GB itd.. Pamięci takie są elementami elektronicznymi, na których, podobnie jak na dysku, możliwe jest zapisanie różnego rodzaju plików, w tym muzycznych.

Urządzenia firmy ALPINE, podobnie jak innych marek, posiadają wbudowane różne interfejsy w postaci układów scalonych lub procesorów do obsługi gniazd USB. Po podłączeniu pamięci do urządzenia interfejs wejściowy USB odczytuje zapisane w niej dane i przygotowuje się do jej obsługi. Odczyt danych polega min na rozpoznaniu podłączonej do gniazda USB pamięci, czyli na wyszukaniu w swych zasobach (zaprogramowanych przez fabrykę) sterowników obsługujących daną markę i rodzaj podłączonej pamięci. W większości przypadków jeden sterownik obsługuje większą liczbę pamięci różnych marek i rodzajów, co pozwala na podłączenie znacznej ilości pamięci (zgodnie z zasadą Plug-And-Play).

Niestety zdarza się, że po podłączeniu pamięci jednej marki i rodzaju , interfejs urządzenia nie posiada w swojej bazie odpowiednich sterowników w wyniku czego pamięć nie komunikuje się z urządzeniem , lub komunikuje się częściowo. Zdarza się również często, że urządzenie obsługuje tylko niektóre pamięci jednej marki, np. obsługuje pamięć 1GB, a 2GB i więcej już nie.

Efektem tego braku komunikacji między urządzeniem a podłączoną do niego pamięcią może być niewłaściwe działanie pamięci jak również jej nie działanie. Niewłaściwe działanie objawia się kilkoma efektami, min długim czasem tzw „wczytywania”, błędami w odczycie lub nawet zawieszeniem całego urządzenia i nie działaniem pamięci (tzw. „nie widzenie” pamięci w menu urządzenia.

Złożoność problemu jest również potęgowana faktem, że na przenośnej pamięci, często również poza świadomością użytkownika, zapisują się różnego rodzaju pliki, które mogą być nie widoczne, ale potrafią się wgrać do układu interfejsu podczas próby odczytu zawartości pamięci. Wgranie takie często prowadzi do powstania wyżej wymienionych usterek, nie mniej jednak zdarza się, ze wgranie takie prowadzi do zniszczenia urządzenia.

Zjawisko to, podobnie jak działanie lasera np. w odtwarzaczach płyt kompaktowych, jest nagminne i ze względu na olbrzymią liczbę dostępnych na rynku pamięci –częste. Ze względu na złożoność problemu nie jest możliwe stwierdzić która pamięć jest dedykowana dla danego urządzenia i jedyną drogą dopasowania jest eksperymentalne dobranie do urządzenia pamięci wybranych marek.

 

 

Najbardziej zniszczyła mnie puenta na sam koniec: "nie jest możliwe stwierdzić która pamięć jest dedykowana dla danego urządzenia i jedyną drogą dopasowania jest eksperymentalne dobranie do urządzenia pamięci wybranych marek."

 

hmm.. ile mam jeszcze pendrive'ow kupić? 5?, 10?, 50? :)

Albo jestem gówniarz i za mało się na życiu znam, albo to dla mnie jest to zwyczajnie robienie ludzi w bambuko wcisnać temat, że po prostu to nie wina radia tylko tak się jakoś składa, że akurat tego pendrive'a co ja mam to nie obsługuje. Ciekawe jakbym chciał dysk podłączyć, to miałbym wydać ile 1000 zł żeby właściwy znaleźć? eh, szkoda gadać.

 

zaraz biorę się za ... eh, porządne wgranie starannie wyselekcjonowanych plików na mojego pendrive'a, jednego i drugiego...

Jak dalej będą te same problemy to radio idzie na sprzedaż... a o alpine chyba zapomnę :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż można napisać... Myślę że możesz dokładnie te same problemy napotkać w innych odtwarzaczach. Ja z moją IDA-X200 nie miałem problemu "nie widzenia" pena. Na Twoim miejscu pożyczyłbym nawet i 3 inne peny żeby to sprawdzić. U mnie działało z OCZ Rally II 32GB oraz PQI Cool Drive U339H 16GB oraz kartą SunDisk SD Ultra II 2 GB do aparatu (ona ma taki patent że się jakby "łamie" i odrazu ma wtyk USB). Mozna powiedzieć że wszystkie te 3 pamięci są markowe. Jakich Ty używasz?

 

PS.

Polecam poprosić kogoś, kto posiada iPoda o podłączenie. Zobaczysz jaka to jest wygoda i może się skusisz na wywalenie ~250 zł za 30GB. Jest to naprawdę wygodne i pojemne. Te radia są do tego dedykowane. Gdzie w ogóle stacjonujesz? Ja służę pomocą w okolicach Szczecina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjacielu mam to samo radio i miałem ten sam problem.

 

Wymieniałem kilka przedłużaczy USB, kilka penów i dalej to samo.

 

W końcu kupiłem w TESCO kilka pendrivów tej samej firmy 2GB (pełny mp3 działał prawidłowo) 4GB(działał prawidłowo) i 8GB tu już były problemy, wieszania itd. ale wyzerowałem Pendriv pożądny format zewnętrznym programem na fat32 i działa bez problemu, staraj się robić jak najmniej folderów, i sprawdź wszystkie pliki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ygrek, jestem z Wrocławia :) zastanawiałem się nad iPodem juz, aczkolwiek narazie mam brak wolnych funduszy :P jak się pojawią jakieś zaskórniaki to pewnie zainwestuję :)

 

aktualnie sprawa zrobiła się klarowna. Zastosowałem się do wskazówek serwisu Alpine, pousuwałem wszystkie niezdatne pliki - zostawiłem tylko .mp3 ( wstyd się przyznać ale miałem pliki list odtwarzania winampa, obrazy przedstawiajace okladki plyt itp :P )

 

Mam jeszcze pytanko co do iPodów, orientujecie się czy wszystkie ipody od a do z sa obługiwane przez radio ? oczywiście nie mowie o shuffle bo one mają usb w jack'a wbudowane. ale widziałem w specyfikacji X311, że nie wszystkie modele były wymienione. nie wiem czy jest to spodowane tym, że radio powstało jakiś czas temu i lista nie byłą aktualizowana po wprowadzeniu nowych wersji ipoda, czy może nie wszystkie są kompatybilne z moja alpinka? :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...