Skocz do zawartości

świszczenie suba


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Pojawił się mały problemik.

 

Sub to RF P2 -2x2ohm nowa seria. Miał wylądować w zakmniętej skrzyni w rewersie (17litrów z hakiem).

 

Otwór 232mm okazał się OK, ale do montażu normalnego - wpuszczając suba do skrzynki. Do rewersu musiał bym mieć z 1cm więcej.

 

Może wiecie jak wyciąć szerszy otwór? z wolnej ręki wyżynarką?

 

Ale to jest pikuś. Bo wrzuciłem suba normalnie i .... świszczy przy basie :/ zależnie jaki bas to świszczy głośniej, ciszej, etc.

 

Sprawdzałem i skrzynia jest szczelna (robił ją profesjonalista z forum),sub siedzi mocno. nie ma luzów, dziurek etc.

 

Może być winne to że za magnesem jest ok 5mm luzu tylko (magnes z wentylacją)? Bo głębokość skrzynki 156mm a montażowa suba 151mm (bo dolelowo miał być w rewersie) :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej to nie jest spowodowane brakiem miejsca za głośnikiem.

Naciśnij delikatnie membranę parę razy i nasłuchuj może da sie zlokalizować gdzie ucieka to powietrze, u mnie to pomogło, uciekało dookoła głośnika.

Uszczelka załatwiła sprawę.Może też uciekać koło terminalu głośnikowego, jeśli to nie pomoże to oblecieć skrzynkę sylikonem w środku na łączeniach płyt i zostawić na dzień niech wyschnie, ale jak to robił ktoś kumaty to pewnie użył kleju i tam raczej nieszczelności nie będzie, najlepiej sprawdzić wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tym subie wkrętów można dać więcej bo nie ma jak np w Vibe - 10 otworów tylko są takie wycięte paski, więc można dać nawet 30 :)

 

ale przyznam, że dałem na 4 tylko go głośnik jest wkręcony tylko na testy (jutro przerabiam skrzynię żeby wszedł w rewersie).

 

i nie ma nic pod nim - brak obicia póki co. Kupiłem fajną miękką uszczelkę. Dam ją pod pierścień i z 8 wkrętów i będzie git.

 

Dzięki za pomoc.

 

a pytanko poza konkursem jeszcze :D

 

Czy te 5mm za magnesem (wentylowanym) wystarczy? Jakiś wpływ na pracę suba ma ta odległość? Na dźwięk?

 

sub to RF P2 300rms skrzynka klozet 17L

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak - dałem uszczelkę. idealnie pasowała i z 15 wkrętów. No siedzi jak nic sub. I nadal świszczy przy głośniejszym rozkręceniu - i przy niektórych utworach (domyślam się że zależnie od tego jak nisko schodzi).

Dzisiaj wyciąłem w nowym 15mm MDF otwór 232mm i taką płytę przykręciłem do obecnego frontu - w ten sposob mam podwójną przednią. To sprawiło że za magnesem mam z 2cm luzu. Płytę tą porządnie przykleiłem a później złapałem z 20 wkrętami :D żeby być pewnym. I suba znowu kilkanaście wkrętów.

I kuźwa nadal świszczy :/ brak słów.

Karolo robi mi nową skrzynkę. Zobaczymy w niej. Ale ta też była od niego i była igła. Robił mi już tych skrzynek sporo.

Jeżeli będzie świszczeć w nowej znaczy że sub. Co byłoby dziwne bo nowy i napewno testy przechodzi w fabryce. Wizualnie jest igła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...