Skocz do zawartości

Ustawienie Blaupunkt GTA480


tomek15
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam problem z ustawieniem wzmacniacza blaupunkt gta480.Dwa kanały podpięte są pod tubę JBL GTO 1202d (czyli mostek) i do pozostałych 2 kanałów sa podpięte 3 glosniki Sony Explod (6x9).

I oto moje pytanie jak to poustawiać zeby ładnie grało chodzi mi o bass w tubie.A o wysokiton w glosnikach w tych 3 pozostałych.

Czy mógłby ktoś wstawić fotke jak poustawiac te pokretła na wzmacniaczu?

 

Dziekuje i Prosze o odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie tez sie zastanawiam jakim cudem :rotfl: nie czaje tego totalnie, wrzuć fotke jak to masz podłączone a ja ją wrzuce w dział "humor" na tym forum. Nie wiem czy nie powinienbyć jeszcze dział "nieprzeciętna fantazja"

 

Chłopie wez sie ogarnij bo Ty tylko pożar zrobisz i bum.

 

Jak poustawiać by ładnie grało ? Wywal i wzmacniacz i pierdziawke a najbardziej to te elipsy dziadowskie bo to gówno jest a nie głosniki szczegolnie jesli są zaapliowane z tyłu i puszczone "full pasmo"

 

PRZECZYTAJ FAQ, CAŁY ! a z 3-4 razy o GAIN LPF HPF subwoofer woofer tweeter cięciach i pare podobnych tematów na tym forum.

 

Nie kompromituj się juz tak totalnie tylko poczytaj i zobacz jakie głupstwa porobiłeś. Nie pisz ze jesteś poczatkujący i dlatego takie błędy bo skoro jestes początkujący to musisz mieć podstawy. To tak jakbyś chciał sie bawić w chirurga nie wiedząc gdzie jest serce czy wątroba... To nie jest pojazd tylko pół forum sie teraz z Ciebie smieje i nie wierzy ze po podłączeniu tego to nie wybuchło... :szok::...:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dwa glosniki do jednego kanalu a trzeci glosnik do drugiego kanalu.

a po co?

wszystkie takie same?

czy jakis jest inny?

 

szczerze mowiac to temat z poziomu elektrody...

 

ale oszczedze forumowiczom cierpliwosci

 

SUB: gain na max, podbicie basu na min, LPF na ok 80-120Hz (zalezy co lubisz)

glosniki (raczej podlacz 2 identyczne): gain na min, HPF na 80-120Hz i dopiero wtedy podkrecasz gain zeby glosniki "wyrabialy"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a moze sie cos stac ze wzmacniaczem? bo nie wiem

 

A nie dziwi Cię, że tak się dziwimy i po cichu stukamy w głowę? Pewnie połączyłeś te dwa głośniki równolegle. Głośniki zapewne są 4Ohmowe czyli wypadkowa impedancja to 2Ohm. Musisz sprawdzić czy wzmacniacz jest stabilny przy 2Ohm. Wydaje mi się, że instrukcja nie wspomina o tym, ale nic się nie stanie. Choć stać się może - tu jest loteria. Chodzi o sam fakt takiego połączenia - po jaką cholerę 3 głośniki i to tak podłączone. Wie koloega w ogóle co to stereo i jak się to je ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paweł.S i dałes mu rybe nie wędke chłopak nawet nie bedzie wiedział czemu tak a nie inaczej... za drugim razem na innym wzmacniaczu znów sie bedzie pytał czemu tak a nie inaczej.

 

Takim osobom tylko FAQ i tematy pokrewne z forum i wszyscy "buzia na kłódkę" może wtedy się nauczą :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czemu proponujesz mu gain na maxa ?

miales kiedys doczynienia na zywo z takimi ludzmi?

im nie wytlumaczysz ze to powinno byc tak a nie inaczej - oni wiedza lepiej...

 

Paweł.S i dałes mu rybe nie wędke chłopak nawet nie bedzie wiedział czemu tak a nie inaczej... za drugim razem na innym wzmacniaczu znów sie bedzie pytał czemu tak a nie inaczej.

nic sie nie nauczy

jakby chcial sie nauczyc to by sam szukal i by juz dawno znalazl..

 

niech ustawi na szybkiego jak napisalem

jak mu sie spodoba to bedzie zadowolony i po problemie

jak sie nie spodoba lub cos sie spali to zacznie pytac dalej i moze cos sie dowie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...