Skocz do zawartości

potrzebuję mały wzmacniacz z wystarczającym potencjałem ( jakość) D 8W3v2-D4


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witajcie po małych perturbacjach i kilkunastu postach zakupiłem wreszcie głośnik

- który jest mały i zmieści mi się w boczek zabudowy

 

 

 

 

 

pytanie do testerów co by tu kupić małego gabarytowo z jakościowym dzwiękiem pod ten głośnik .

 

system przód + sub wspomniany wyżej.

 

poszukiwany wzmaciacz za działać ma - pod sam głośnik niskotonowy system zamknięty

 

 

 

 

 

dziękuję za ewentualne przemyślenia. i pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że A6 ma wystarczający potencjał ;) Tyle, że wielki jest.

 

A tak na serio to może Zapco?

Zapco Z100C2-SL 2 Kanal Car-Hifi Verstärker Rarität | eBay

 

witam panowie /

 

piszę zagadkami ok.

 

 

może inaczej : szukam sprawdzonego monobloka lub dwukanałówkę/bridge , która wydobędzie z głośnika 8 " wszystkie nieliczne dobre strony

problemem z którym muszę się uporać to zabudowa tego głośnika wraz z wzmacniaczem w aucie wktórym przestrzeń jest bardzo ograniczona .

dlatego proszę o jakieś propozycje co do poszukiwanej dopałki.

\

priorytetem ma być jakość (to znaczy sprzęt na zdrowych podzespołach z dobrymi filtrami )

 

ale nie koniecznie wygórowana cena nie musi to być odrazu genesis czy brax , zapco. to instalacja niedroga składająca się z przeciętnych komponentów

może Sami Macie jakieś rarytaski o mocy do 150 w rms. ???? w malutkich obudowach ????

 

 

dzięki za info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo MTX'y nie znam na pamięć modeli ale są proporcjonalnie do mocy cholernie małe BARDZO cięzkie jak na swoje wymiary, na papierku mają cholernie mocno zanizoną moc np 1x125 rms gra jak 1x200 :)

 

Super kontrola, super brzmienie, z byle jakich głosników jak "GMS 250" potrafił wyciągnąć na prawde niski i przyjemny bas bardzo miło zaskoczył mnie malutki mono mtx'a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakoś do mtx nie jestem przekonany nikt z moich znajomych z częstochowy i okolic nie miał tego w rękach .

dlatego nie wypowiem się

 

 

a co powiecie na signaty albo makromy ???

 

emphaserka tez widzę na ebay-u

 

chyba dobrze robię poruszając się w granicach 100- 150 watt??? na mostku lub mono 120 watt ???

 

zależy mi by wzmacniacz podawał odpowiednią zalecaną ilość mocy na głośnik i nic ponadto co potrzeba by ładnie sobie poczynał.

 

 

 

szczerze mówiąc mój ostatni wzmacniacz sprzedałem zżalem bo akurat temu głośnikowi dawał by radę mowa o ///alpineT505.

tylko z jakością było raczej kiepsko ( w poruwnaniu do helixa espirita sąsiada)

no a teraz zostałem z niczym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakoś do mtx nie jestem przekonany nikt z moich znajomych z częstochowy i okolic nie miał tego w rękach .

dlatego nie wypowiem się

Skoro nie MTX, to może mały Caliber CA100, nasz forumowy kolega rysiuct ma takiego na zbyciu. Swego czasu miałem w aucie tego malca i sądzę, że w pełni zaspokoi Twoje oczekiwania względem jakości i mocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja sie stałem włascicielem mozna powiedzieć ze przezprzypadek tego mtx'a z rok temu i na prawde świetne wzmacniacze, grał tak fajnie czysto dynamicznie ze mozna się zdziwić, jak masz gdzieś albo jak tylko bedziesz miał gdzie go posłuchać to polecam :)

 

Makromy grają muzykalniej i przyjemniej niz alpinki. Miałem 42.10, 42.29 i powiem ze 42.29 to juz nie to samo co te starsze wlasnie jak 42.10 ;) załuje ze sprzedałem 42.10 ale wtedy byłem jeszcze głupi i młody :D ządny przygód z innymi wzmacniaczami" :D

 

T505 to z tego co wiem to juz chinczyk - produkcja budżetowa/masowa wiec nie ma co sie dziwić.

 

Ale jednego nie moge zczaić... Co za róznica czy wzmacniacz ma 120 rms czy 500 rms ?? Jeśli trafią się konstrukcje o bardzo zblizonej jakosci/profilu grania cenie itp to co ma do tego te pare W rms wiecej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PROTOVISION Reality 284 ma albo 100 wat w mostku bądź przy użyciu jednego kanału bo ciężko rozczytać w instrukcji, Na pewno jest to bardzo ładny wzmacniacz do zabudowy bynajmniej dla mnie a jak wiemy o gustach się nie rozmawia. Tak OT sprawdzałeś jak gra ten protovision? A jeśli tak to jakie są wrażenia po odsłuchu?

 

Ja bym obstawiał na Zapco z kilku powodów. Raz że jest mały dzięki czemu spełnia twoje oczekiwania. Dwa jest to sprawdzony klocek który wyrobił sobie bardzo dobrą opinie a trzy jest to rozwojowy zakup bo będziesz mógł w przyszłości z nim sklecić dobry przód. Amen :)

 

 

I nie szalejmy już z tym że Alpine T505 to jest byle jaka chińska budżetówka bo raz ze kiedyś kosztowała trochę grosza i na pewno to nie jest półka budżetowa a dwa ma na pokładzie sporo zwrotek, korektor parametryczny i inne rzeczy więc nie piszcie takich herezji bo inni mogą czytać i powielać to. I nawet jeśli kuleje z DF przy subie chodz to kwestia gustu to przód napędza bardzo dobrze.

Sądzę że kolega przy tej masie ustawień mógł nie ustawić wszystkiego jak powinno dlatego nie podobało mu się granie bądź nie był to piec na jego gust.

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak OT sprawdzałeś jak gra ten protovision? A jeśli tak to jakie są wrażenia po odsłuchu?

 

 

W tej chwili pioneer ktory narazie zasila przod znajduje sie na stole bo mu luty w paru miejscach puscily... wiec przoid zasila protovision i mi nic nie brakuje , nie wiem jak opisac bo gra wlasciwie jak moj pionek , czyli dolem nie zachwyca w sensie ze nie gra w tych rejestrach jakos nadzwyczajnie ale calosc pasma tweetera pod nim jest na bardzo dobrym poziomie , mocy mi nie brakuje ale u mnie i systemy 30wat na przod i 100wat na suba graly w vectrze b w kombi i wystarczalo wiec o mocy nie ma sie co rozpisywac , uwazam ze bardzo fajnym wzmak i pewnie bym go zatrzymal ale mam zamiar zminimalizowac zajmowane miejsce przez klocki i szukam jednego wzmaka na caly system wiec dwu kanalowki wyprzedaje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu odnalazł by się jeszcze Hifonics Eagle, małe wymiary, jest moc i kontrola, wbudowana zwrotnica, a cena naprawdę niewielka, jak na to co oferuje wzmacniacz.

 

http://amp-performance.de/406-Hifonics-Eagle.html

 

U mnie naprawdę nieźle się spisał, 180W DLS'a trzymał za ryj jak trzeba. Do tego pędził przód i brzmiało to całkiem przyjemnie.

Czasami żałuję, że sprzedałem... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...