Skocz do zawartości

kilka pytan o hi fi :-)


archi-85
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

1. czy strace na jakosci dzwieku po przeniesieniu zwrotnic z pod polki do bagaznika??(kable idace do zwrotnic ida z pieca z bagaznika a zamontowal bym zwrotnice w bagazniku i dopiero do glosnikow)

2. jakie kable glosnikowe zamontowac??

-srednica kabli idacych do zwrotnic od wzmacniacza (gdyby byly zwrotnice w bagazniku to ok 1m. na zwrotnice)

-kable glosnikowe do sopranow dlugosc ok 4m

-kable glosnikowe do woferow dlugosc ok 4m

(dodam jeszcze ze z czasem chce wyeliminowc zwrotnice i puscic kable do glosnikow prosto z pieca i sterowac procesorem)

- jakiej jakosci kable uzyc i gdzie kupic?? po czym poznac ze dobrej jakosci sa kable!!

 

dodam ze glosniki mam morel dotech 6 (ale moze zminie na lepsze)piec orion

 

3. jakiej grubosci kable zasilajace + i - i jakiej jakosci i gdzie kupic?i jak rozpoznac jakiej sa jakosci? (dodam ze orion 8002 bezpiecznik 100amp i orion 3002 bezpiecznik chyba 40amp bateria jest w bagazniku wiec kable beda mialy ok 1m)

 

4. czy montowac kondensator i jaki ??

 

5. czy montowac bezpiecznik anl czy wciskany?? (anl ma lepszy styk wedlug mnie)

gdzie kupic fajna oprawke??

 

6. znacie jakis fajny sklep internetowy lub gdzies kolo warszawy z sprzetem hifi ??

 

z gory dzieki za odpowiedzi :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam czas ;)

 

Przenosząc zwrotnice nie stracisz na jakości. Kable głosnikowe spokojnie wystarczą 1.5mm kw. Jakie? A najzwyklejsze głosnikowe, byle OFC były ( miedź beztlenowa ). NIe daj się zbajerować na jakieś kierunkowe, złote, z żyłą basową - bo to voodoo jest ;) PO 1m kabli zasilających spokojnie starczyły by 16mm. Możesz dać i 25 i 35mm kw - nie zaszkodzi a różnica w cenie nie taka duża. Kup zwykłe "spawarkowe" w hurtowni elektrycznej. Chyba, że chcesz by miały trendy napisy i były kolorowe - wtedy cena rośnie :) Kondensator sobie odpuść. Oprawkę zdecydowanie ANL. Całkiem przyzwoite są oprawki Ghost'a i w dobrej cenie. Można i stingera ale droższy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...