Skocz do zawartości

Nowy pomysł na przód aktywnie. 4ch czy 2x2ch?


Plazma
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

czas na małe zmiany w samochodzie. Do wymiany idzie zasilanie zestawu przedniego HSK 165.

Do tej pory było Xm4525 na górze i PS300T na dole, było fajnie ale zaczęło czegoś brakować :D

Radio 9855r, płyty raczej oryginały, ew nagrane .flac

 

Dużo czytałem forum, głęboko szperałem w archiwum allegro i naszej forumowej giełdy i myślę, że za 800zł da się zrobić coś co zagra lepiej niż to co było :)

 

Kilka ciekawych pomysłów wyczytałem / wymyśliłem sobie chodząc po necie przez kilka ostatnich dni.

godne uwagi i warte czekania na okazje wydają się:

- AA 200.2 na woofery + AA 120.2 / AA 70.2 / AA 50T lub AA 340.6 dla całości

Tutaj wyczytałem że na wooferze byłoby cacy, ale na górze z reszta klocków mogołby nie przypasić.

- VR 209 na woofery + VR 203 na Tweetery

Tutaj ponoć fajnie ta seria gra z HSK, ale tyle ile dobrych opinie tyle samo takich które mówią że to "kluchy" wyjdą.

- Znalazłem też ciekawe 4ch Genesis czy PHD.

 

Ogólnie chodzi by na górze było bardziej detalicznie i przestrzennie ale nie ostrzej, na dole tak jak na górze ale z nie mniejszym wykopem niż było. Oczywiście w miarę możliwości :D

 

To wszystko na razie takie luźne myśli i dalej jestem w trakcie czytania i kontaktowania się z userami tych klocków. Postanowiłem założyć temat, bo może ktoś wniesie jakieś ciekawe opcje które nie były wcześniej poruszanie na forum :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja oczywiście obstawiam za Gienkiem Four Channel, choć droższym ale lepszym rozwiązaniem mogą być Vr, słuchałem kiedyś 209 na wooferach i drugiej na tweterach i było bardzo ładnie (tutaj może być ciut spokojniej i mniej detalicznie), zależy jeszcze czego się słucha , oraz oczekuje od systemu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie wzmacniacze z tamtych lat to starocie tak? Większej bzdury nie czytałem ostatnio.

 

proszę czytać uważnie !

nie wszystkie , tylko seria Vr (ta z drewenkiem)

jeżeli uważasz że po tylu latach nie wymaga przeglądu/serwisu - to ok, twoja sprawa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wszystkie , tylko seria Vr (ta z drewenkiem)

jeżeli uważasz że po tylu latach nie wymaga przeglądu/serwisu - to ok, twoja sprawa

Ale to normalne, każdemu wzmacniaczowi po paru latach trzeba zajrzeć w bebechy i wymienić co potrzeba, nie ważne czy to audison czy steg, czy jeszcze jakiś inny.

Tak jak napisał Hellsin, kwestia szczęścia z trafieniem sztuki.

A tak na marginesie to uważam, że VR'y mogą być bardziej zadbane niż inne wynalazki z tamtych lat, choćby dlatego, że niektórzy ludzie wiedzą co mają i nie katują tych wzmaków. Podobną teorię mam co do innych wiekowych ''cacuszek''. Bo chyba nie uważasz, że audisony mogą być bardziej awaryjne niż inne wzmacniacze tej klasy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie

 

mało tego, wyraznie napisałem że lepszym rozwiązaniem może okazać się podłączenie 2 Vr niż Genesisa 4ch

 

Wszystkie wzmacniacze z tamtych lat to starocie tak? Większej bzdury nie czytałem ostatnio.

 

nie bardzo wiem gdzie jest ta bzdura ?! - jeżeli dawno nie czytałeś to odsyłam co kolorowej prasy :wink:

twierdzę tylko że nie są już pierwszej młodości i w przeciwieństwie do obecnie super grających klocków, produkcja VR zakończyła się dawno temu i nie ma świeżych egzemplarzy (jak np Steg,Genesis,Zapco,DLS itp)

 

ale pomijam fakt że powoli staje się już klasyką jak np słynne Sony M

 

to tyle w tym temacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jeśli nie słuchasz rocka i metalu bedzie dla Ciebie perfekt :D

Właśnie słucham tylko takiej muzyki :D Sory nie doprecyzowałem wcześniej, słucham od lajtowego grania typu RHCP przez raczej ostre granie typu AC/DC do cięższego jak np. 5 finger death punch.

 

Nie kłóćmy się już jak to stare klocki tracą na swoim graniu, bo ja akurat im ufam i jeszcze nie miałem w aucie klocka nowszego niż 10 lat :)

 

Jutro jadę posłuchać PPI 2150M pod wooferami także tez klocek z lat 90tych o ile sie nie mylę :P

Jak przypasi to będziemy szukać czegoś na TW.

 

Może ktoś jeszcze ma jakieś ciekawe pomysły ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...