Skocz do zawartości

Wzmacniacz do głośników w drzwiach


PanJarek2
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Z przodu w drzwiach posiadam głośniki GŁOŚNIKI HERTZ DSK-165 16,5CM DSK ODSEPAROWANY (1995782623) - Aukcje internetowe Allegro chcę je dać na tył a do przodu kupić http://allegro.pl/re...1995484036.html

Do tego wzmacniacz BOSCHMANN ZX3-T6D 3900W 6 KANAŁÓW ! MEGA MOC (2003960339) - Aukcje internetowe Allegro ktÓrym mÓgłbym rÓwnież zasilić skrzynię basową zbudowaną z głośnika SW.STX.12.2.500.2x2.F.S.PP - Kino domowe, głośniki, kolumny - STX polski producent ktÓra aktualnie jest zasilana wzmacniaczem PY-B2H76R | www.peiying.pl

Posiadane radio to DEH-2320UB Radioodtwarzacz CD z wejściem USB, Aux-in 1 wyjściem RCA Pre-out (czerwone podświetlenie przyciskÓw) - Pioneer Radioodtwarzacze CD

 

Tak mniej więcej przedstawia się moja koncepcja. Czy dobÓr sprzętu jest właściwy? Czy może w jakiś sposÓb korzystniejszy dla sprzętu audio w moim aucie mÓgłbym rozdysponować swÓj budżet? Proszę o porady. Kwota jaką mam to max 1000zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj, na 100% mógł byś lepiej rozdysponować budżet i to bez dwóch zdań...

 

Pierwsze pytanie jakie ciśnie się na usta to czy masz wyciszone drzwi z przodu?

Po drugie czy jesteś pewien, że potrzebujesz głośników z tyłu?

Po trzecie jak z radia, które ma 1 wyjście RCA chcesz poprowadzić dźwięk do wzmacniacza 6 kanałowego? Chyba, że chcesz dać rozdzielacz i dzielić go rozdzielaczem ;)

Jeśli chodzi o wzmacniacze to zapomnij o buszmenach - niech sobie dalej w buszu polują... :P ale bez Twojego udziału.

 

Mając 1000pln zrobił bym tak:

 

- wycisz drzwi! Mata dekarska to koszt 80-100pln i dzień, może dwa dłubania, chyba że chcesz to komuś zlecić to koszt ok 400-500pln za parę matami stp.

- sprzedaj te swoje dsk

- możesz kupić HSK, dobry wybór.

- zastanów się nad zmianą radia na jakieś które zagra - jest wiele tematów na forum o radyjkach, wystarczy poszukać

- jak będziesz miał wyciszone drzwi i zamontowane w nich głośniki np. hsk to pomyśl nad wzmacniaczem/wzmacniaczami i subem.

 

Przynajmniej takie jest moje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radio zmienię za kilka miesięcy tak samo jak z wyciszeniem.

Co do wyciszenia to nie lepiej http://allegro.pl/mata-bitumiczna-miekka-wysokoelastyczna-2-2mm-i2005328430.html zamiast maty dekarskiej?

Głośników raczej nie opłaca się sprzedawać, lepiej je wrzucić na tył to sobie ktoś kto siedzi z tyłu posłucha.

Jakie głośniki i wzmacniacz do nich kupić za kwotę 1000zł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HSK ok. Pewnie zapoznałeś się już opinią nt. profilu ich grania, a wygłuszenie już koledzy powyżej doradzili - więc weź to pod uwagę.

STX też ok tylko jakiej muzyki słuchasz i jakie to auto, bo może wystarczy Ci 10'' zamiast 12''.

Wzmacniacz zdecydowanie inny.

 

Kable pod wzmacniacz masz? Jeśli tak to jakie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto alfa romeo 156 sedan, słucham dosłownie wszystkiego i lubię słuchać głośno (zwłaszcza jak się jedzie na imprezę). Kable pod wzmacniacz mam, dostałem od znajomego, niestety nie ma na nich nazwy ale wyglądają na solidne.

Co do stxa to już mam go wstawionego, bardzo ładnie gra w 30l skrzyni zamkniętej pod wzmakiem peiyinga który podałem w pierwszym poście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co by nie było na allegro wiszą nowe Morele Tempo 6 za cenę ok 480 zł co jest okazją niewątpliwie. Do tego zapiąłbym http://allegro.pl/pioneer-gm-x922-gwarancja-i2010527469.html - Pionek gm-922. Jeżeli miałbym składać przód do 1000 zł to mój wybór był by taki , ew Dego po-650 w używce zamiast tempo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko stwierdzić czy aukcja jest wiarygodna skoro nie odbyło się żadnej transakcji z tym sprzedającym...

Sprawdź komentarze, ma tylko 1 negatywa (od sprzedającego) natomiast reszta pozytywów.

Szczerze to ja bym się długo nie zastanawiał tylko brał te głośniki, cena jest na prawdę dobra. Napisz do niego maila z pytaniami czy aby na pewno to są oryginalne i nieużywane głośniki z gwarancją. Jeżeli potwierdzi, a Ty będziesz miał zastrzeżenia to zawsze masz dowody...

Z morelków na pewno będziesz zadowolony.

Co do tego pionka gm-922 to sprzedaje go rysiuct, forumowy kolega. Sam robiłem u niego zakupy, solidny gość. Zawsze możesz się zapytać o rabat dla forumowicza i dogadacie się poza allegro ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nad wzmacniaczem się jeszcze zastanawiam, mam też możliwość kupienia nowego PIONEER GM-5400T za 350zł (gorszy od używanego GM-X922?)

ale powiedzcie mi czy te radio ALPINE CDA-9851R MP3/WMA 3xRCA iPOD ELEKTR. WINDA (1996251265) - Aukcje internetowe Allegro będzie ładnie grało z takimi morelkami i czy wyraźnie lepiej niż z moim pionkiem deh-2320ub

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...