Skocz do zawartości

Mały problem alledrogo


pantol89
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

I tego oczekuję od sprzedającego. Jeżeli okaże się że głośnik gra w normach to po prostu oczekuję zwrotu części kasy, bo wg mnie nie jest warty ceny tego jakby był nie grzebany, w pełni sprawny. Nie chcę nikomu robić krzywdy jeżeli sprzedający mi to wynagrodzi, a głośnik będzie grał bez odchyleń od normy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 114
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Zagłębiłem się w temat trochę bardziej , zadzwoniłem do znajomego i faktycznie takie coś jak rękojmia od sprzedawców prywatnych istnieje, jak kupowałem różne rzeczy zawsze wszyscy równo twierdzili że aukcji to nie dotyczy i jeśli przedmiot jest zgodny z opisem i z tym co mówi sprzedający to jest wszystko tak jak ma być i tego zawsze się trzymałem.

 

Człowiek całe życie się uczy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tutaj zdjęcia:

 

http://kreator.elk.pl./kreator/allegro/jl/P1080358.JPG

http://kreator.elk.pl./kreator/allegro/jl/P1080360.JPG

http://kreator.elk.pl./kreator/allegro/jl/P1080361.JPG

 

Może i dobrze że temat został poruszony. Nieuczciwi sprzedający trochę się zastanowią jakby chcieli oszukać twierdząc że na używane rzeczy można robić kanty a kupujący otworzą oczy że też mają swoje prawa i to że kupuje się okazyjnie i używane rzeczy nie znaczy że można wyrzucać pieniądze w błoto. Lice są lutowane a na około na 3 zdjęciu jest tak jakimś klejem obleciane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest właśnie ryzyko kupna używanych sprzętów, nie kupujesz rzeczy nowej. Dlatego ja jak już kupuję jakąś używkę to wychodzę z założenie, że wolę dołożyć te parę groszy i wolę pewniak niż szukać tanich super zadbanych okazji, owszem zdarzają się wyjątki, gdy ktoś na szybko potrzebuję kasy.

dlatego mi by było głupio, tak dzwonić i jeszcze marudzić, że niby naprawiane lutowane.

Jednak Polacy tak mają, że chcieliby nowe, po cenie używki:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak Polacy tak mają, że chcieliby nowe, po cenie używki:D

Przeginasz...

To że ktoś sprzedaje używane to nie znaczy, że będzie to zrypane. Chodzi o tą uczciwość kumasz?

Chodzi o to, że przedmiot powinien być dobrze opisany, a jak ktoś sobie zatai naprawę to potem sa problemy.

Można przecież kupić używany sprzęt w 100% sprawny i nie grzebany...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można przecież kupić używany sprzęt w 100% sprawny i nie grzebany...

Dlatego ja jak już kupuję jakąś używkę to wychodzę z założenie, że wolę dołożyć te parę groszy i wolę pewniak niż szukać tanich super zadbanych okazji, owszem zdarzają się wyjątki, gdy ktoś na szybko potrzebuję kasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie te linki nie wyglądają za specjalnie, nie postarał się ktoś. Mógł chociaż na równo to zrobić a nie zakładki i gluty. A ten klej to pewnie butapren :D

To że głośnik wygląda tak a nie inaczej nie swiadczy o tym że parametry cewki się nie zgadzają i że była ona naprawiana. Świetnie rozumiem rozgoryczenie Twoje. Też się denerwuje jak takie coś ma miejsce. Nawet jakbyś zrobił pomiary głośnika to musisz przyjąć że parametry mogą się różnic nawet do 10% wartości od tych podanych przez producenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ludzie nie będą olewać spraw takich jak ta i twierdził "dobra, mam w plecy 380zł" to rynek rzeczy używanych zrobi się bardziej przejrzysty i nie będzie takich sytuacji. A jak już zobaczyłem po wypowiedziach przy tym poście ludzie dają się zrobić w bambuko i to olewają.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tutaj nikogo nie faworyzuje i nie wspieram. Ja jedynie staram się prostować niektóre niuanse prawne - już chyba takie skrzywienie ;-)

 

Co do głośnika to ewidentnie robiony i to troszkę nieudolnie, chyba przez jakiegoś "fachurę" - cięte linki , upaprany zawias dolny - średnio to wygląda.

 

Powodzenia w załatwieniu sprawy Panowie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nicekt - prawda jest taka, że 3/4 głośników na allegro jest robionych, lepiej lub gorzej. Niestety - Twój problem, że tego nie sprawdziłeś odrazu, nikogo nie bronię, ale -> tak samo jak Ty piszesz, że głośnik kupiłeś uwalony, tak samo ktoś może stwierdzić, że był przez Ciebie pałowany, zniszczony i teraz chcesz od kogoś kasę. Słowo przeciwko słowu.

 

Wyślij go do naprawy, zorientuj się ile to wyjdzie i nie bij piany bo tak nic nie załatwisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ludzie nie będą olewać spraw takich jak ta i twierdził "dobra, mam w plecy 380zł" to rynek rzeczy używanych zrobi się bardziej przejrzysty i nie będzie takich sytuacji. A jak już zobaczyłem po wypowiedziach przy tym poście ludzie dają się zrobić w bambuko i to olewają.

 

marzyciel...

 

btw. nie jestem kolegą pantola89, nie mam pojęcia kto to jest, ale moim zdaniem zachowujesz się jak mały chłopiec, który popełnił błąd, a potem naskarżył mamie i robi sprzedającemu problemy.

 

W moich oczach wina leży po twojej stronie, przy założeniu że pantol89 nie wiedział o usterce.

 

Gdybym znał stan techniczny każdego elementu sprzętu, który sprzedaję musiałbym nie mieć życia i znać się na wszystkim.

 

Powodzenia w sądzie, jesteś pewny siebie, a moim zdaniem nie masz tam najmniejszych szans.

 

p.s: chyba powiem znajomemu adwokatowi żeby zajął się sprawami aut, których kupujący nie obejrzeli dokładnie przed zakupem i np. po pół roku wyszło co było robione, gdzie walone itp. Teoretykom sądowym gratuluję fantazji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale czy pavliq nie rozumiesz że już to przerabiałem? Po co wyciągać głośnik ze skrzynki? Przerywał, wyjąłem, wylukałem ingerencję, zmieściłem się w czasie powiadomienia i tyle. A słowo przeciw słowu w tej sytuacji równe nie jest. Kupiłem już kilka głośników i dopiero z tym jest problem.

 

ancymon człowieku prawo dotyczące kupna samochodu, lub mieszkania i podpisania umowy z punktem "zapoznałem się ze stanem faktycznym" nie ma nic wspólnego z kupnem przez internet używanego głośnika. Handlarzyk!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety ale chyba ma rację byłem u rzecznika i ma do tego prawo. Jak się okazuje MAMY prawo do rękojmi do 1 roku czasu od daty zakupu. Sam miam podobną sytuację w zeszłym tyg, chciałem oddać obudowę braxa do pochromowania i okazało się że wzmak był dość mocno uszkodzony wq mojej opinii. Ma polutowaną płytę i z tego co widzę parę końcówek wymienionych. Wzmacniacz przerywał od czasu do czasu i nie wiedziałem co bylo tego przyczyną. Pisałem do marcin-real bo od niego go kupiłem czy miał takie objawy. Do dzisiaj myślałem że Się wkopałem nie pytając o to czy był naprawiany. Lecz dzisiejsza wizyta u rzecznika wiele mi uświadomila.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaki handlarzyk?

 

bez takich, w życiu nie handlowałem czymkolwiek, poważnie :)

 

wyluzuj człowieku, to tylko opinia kogoś w internecie.

 

Moim zdaniem robisz problemy, ja bym przełknął swój błąd. Chyba że pantol89 zrobił to świadomie, co cały czas podkreślam.

 

btw. sam walczę z gościem od lewych pendrive, co było na wykopie etc. ale tu nie widzę znamion oszustwa. Pantol89 zrobił to nieświadomie, nie domagałbym się od niego pieniędzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W życiu Pantola nie widziałem.

 

Dwa skoro tak atakujesz a jak wiadomo najlepszą obroną jest atak ;)

 

Sugeruję że Twój brat pałował tego oto biednego suba no i tak wyszło.

 

Akurat 3 tygodnie tydzień pałowania dwa na agro remoncik ;P

 

To tak humorystycznie ale z innej perspektywy widzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale czy pavliq nie rozumiesz że już to przerabiałem? Po co wyciągać głośnik ze skrzynki? Przerywał, wyjąłem, wylukałem ingerencję, zmieściłem się w czasie powiadomienia i tyle. A słowo przeciw słowu w tej sytuacji równe nie jest. Kupiłem już kilka głośników i dopiero z tym jest problem.

 

Właśnie po to, żeby takich sytuacji uniknąć.

W przypadku rzeczy używanej jest równe, bo nikt nie jest w stanie w jakikolwiek sposób stwierdzić, czy ktoś go grzebał przed Tobą, czy Ty go grzebałeś. Słowo przeciw słowu. Zamiast bić pianę, sypać paragrafami i pisać o swoich doświadczeniach (naprawdę umiemy czytać, wystarczy napisać raz:)) podejdź konstruktywnie do sprawy.

 

oczywiście zawsze można iść na noże i zamówić np. ekspertyzę, która z wielką dokładnością dostarczy odpowiedzi kiedy głośnik był lutowany. Jak ekspert będzie właściwej rangi to stwierdzi również czyją ręką i jaką lutownicą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Braxa ... kupiłem takiego u Pana Józefa i grało wszystko tak jak miało grać ... Po paru miesiącu napisał mi Pantol że coś przerywa ... konsultowałem z P.Józefem i mu odpisałem . dziś dostałem info iż piec przerywa iż był grzebany jego zdaniem ... ale że był grzebany to mi od razu napisałeś ... Tyle w temacie jak co to pw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...