Skocz do zawartości

CP Power-2/250 i RE Audio RE12S4


DR
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

J/W zacząłem wstępnie wygrzewać ten zestaw w aucie i parę kwestii bym chciał wyjaśnić.

Czyli tak: pograło to tak z 1h na takim sobie luźnym poziomie(bez szaleństw) no i efekt jest taki że wzmacniacz był ciepły(nie letni, nie gorący) po prostu miło było przy tym zimnie dziś sobie rączki o niego ogrzać

 

A głośnik ma tylko ponoć 175W RMS, to co by się działo jak by było lato i dał bym mu ognia?

Wzmacniacz który ma w mostku 400W RMS i robi się ciepły od głośnika 175W RMS to normalne jest?

Nie powinien być tylko letni.

 

No i sam głośnik(od strony tego otworu wentylacyjnego też był ciepły(powiedział bym że podobnie jak wzmacniacz).

 

Gain mam w połowie czyli między 6V-0.2V jak kręcę w prawo czyli do 0.2V sub mocniej zaczyna grać(mam mu bardziej podkręcić Gain w prawo czy odkręcić w lewo do 6V de facto ściszyć?)

Co to jest ten GAIN? lepiej bardziej mu dać w lewo-6V czy prawo-0.2V

 

Bass EQ też mam w połowie, ale tu wiem co i jak.

HP nie ruszałem wcale

 

LP mam ustawione na 1/4 czyli bliżej mu do 30Hz jak do 250, no i też jak kręcę w prawo do 250Hz to głośnik mocniej gra to dobrze? Pokręcić w lewo czy prawo?

Co to jest to LP? To jest jakieś odcięcie niskich tonów ale dokładnie nie wiem.

 

Gdyby mi jakaś dobra duszyczka choć trochę to wyjaśniła.

Nie chcę spalić(tfu tfu tfu http://localhost/strefa/ipb/public/style_emoticons/default/sad.gif) suba jak i uszkodzić wzmacniacz.

Dam plusy :hyhy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gain to jest dopasowanie napiecia wejscia wzmacniacza do wyjscia z radia. jesli radio ma wyjscie 2,5V to mniej wiecej tyle tez powinno byc ustawione na wzmaku.. Oczywiscie takie rzeczy jak zbyt mocne podbicie bassu na radiu(przesterowanie) moze sprawic ze zamiast 2,5V wyjdzie ci 3,7V.. Najsensowniej bedzie ustawic wzmacniacz tak jakbys miał napiecie 3-3,5V na wzmaku , zawsze jest zapas na zmniejszenie napiecia przesterowan.

 

[ Dodano: 2008-09-17, 22:11 ]

Jak patrzysz na gain jak na zegar- to ustaw mu na godzine 11

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to jest ten GAIN?

 

Regulacja głośności.

 

Co to jest to LP?

 

Filtr dolnoprzepustowy, puszcza częstotliwości poniżej ustawionej na potencjometrze.

 

Jeśli ustawiasz wzmaka najlepiej powyłanczaj wszystkie podbicia basu itp. Wzmaka skręć na minimum, na radiu ustaw głośność jaką będziesz chciał żeby była maksymalna, np 30/40, jeśli system przedni idzie bez wzmaka to ustaw głośność pod niego, jako maksymalną oczekiwaną. Ustaw tylko bass i treble, potem na wzmaku kręć tylko GAINem do momentu usłyszenia zniekształceń na subie, wtedy troszkę przykręć.

Bez podbić i innych ulepszaczy uzyskujesz najlepszą jakość dźwięku, zmniejszasz możliwość zniekształceń i przesterów http://localhost/strefa/ipb/public/style_emoticons/default/sad.gif

To chyba tyle

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No DzięX

Jutro się tym pobawię bardziej, może dam jakie foty. Teraz RE mam na sznurkach "umotanego" w bagaju http://localhost/strefa/ipb/public/style_emoticons/default/sad.gif pełen profesjonalizm. Co mi się turlać będzie

 

No i w instrukcji od pionka znalazłem coś o tych wyjściach RCA(wychodzi na to że radio daje na nich 2,2V). Ale walczył będę dalej.

post-1-1221686941.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...